TOEZEGGINGEN NIET NAGEKOMEN Bezwaarschrift van Friese Milieuraad: Begroting Wymbritseradeel oogstte fiat Raad akkoord met ernstig ontraden voorstel: 8 om 7 IJLST snek.er|4kqerier VJoll I h van A Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en g II -■ -X i Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o en de Hei Sneaker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD F 3 Is Ij fs/W ffi Sïïil SNEEKER NIEUWSBLAD F.N. P.-er H. Postma dreigt wethouder Berg met motie ■3 smstraa (vervolg zie pagina 11) (vervolg zie pagina 23) en H. POSTMA (FNP) - drige mei moasje - DONDERDAG 22 DECEMBER 1977 132ste JAARGANG No. 102 tussen rijk ling van I woon een Een zinsnede in de toelichting op het voorstel had zijn aandacht bijzonder ge trokken. ..Onderzocht wordt of het geen Wï Een eenvoudige voorbereidingsbesluit kan bij een raadslid de nodige vragen oproepen. Dat bleek dinsdagavond weer eens in de raad van Sneek. H. Postma (FNP) greep namelijk het nemen van een dergelijk besluit aan om eens fiks in de clinch te gaan met wethouder D. Berg (PvdA), de verantwoordelijke man voor de ruimtelijke ordening. Postma herinnerde eraan dat hij de vorige maal, toen het gebied tussen Oude Koemarkt en Waterpoortsgracht in een dergelijk besluit moest worden ondergebracht, de wethou der de toezegging had afgedwongen dat hij de betrokkenen een briefje zou sturen, waarin meegedeeld werd dat voor hun omgeving een voorbereidingsbesluit zou gelden. Was dat ook gebeurd? vroeg hij tegen beter weten in. andere. Dat hangt meestal samen met be- z waarsc h rif ten. goedkeuringen door gedeputeerde staten. Die goedkeuringen laten in het ene geval soms langer op zich wachten dan in het van Sneker Zakenlieden. Immers, de za kenlieden zullen de eventuele stroppen moeten opvangen. Ja, en dan die kerstboom. Er zijn futu rologen die beweren dat de spar (of was het een denneboom, zoals in dat fraaie lied wordt bezongen?) op zijn re tour is. Als part-time meubelstuk, wel teverstaan. Een gezonde zaak natuur lijk, ai was het alleen maar om een eind te maken aan de merkwaardige trans formatie van groeiend boompje tot licht ontvlambaar sfeerobjekt. Wat zou u er van vinden, eerst gekapt en dan te wor den versierd? Slingers om armen en benen, met kaarsjes her en der, en een piek op het hoofd? Maar er gloort dus hoop. Want deze week kwam aan het licht dat de verkoop van plastic- kerstbomen (naar keuze met of zonder wortels) in vergelijking met het vorig jaar met dertig procent is gestegen. Het nadeel is dat ze nog niet al teveel gelijkenis met de echte kerstbomen vertonen, maar met een flinke lading ballen, engelenhaar en dergelijke is heel wat te versieren. Bovendien is u ook van het „geruigel” af, en daar is ook wat voor te zeggen. Behoort u toch tot die zeventig procent, weest niet be treurd, want ook aan u doen wij onze beste kerstwensen toekomen. (Foto Studio Ger Dijs). w J mee moet houden een miljoen gulden bij te moeten passen in Talmastate te Heeg. Aan de provincie is reeds gevraagd daarvoor een Op vragen over het inschakelen van make laars en ontwikkelingsmaatschappijen bij de bouw van partikulieren huizen ant woordde de heer Cazemier. dat de ge meente er niet vóór is, maar dat de mensen die een huis bouwen soms wèl willen werken met makelaars en aannemers. Van het één komt vaak het ander. „Het is niet altijd doenlijk voor de gemeente om die manier van werken tegen te gaan en dan is dat vooral jammer in gevallen waarin het eindresultaat minder bevredigend voor de Mogelijk bracht het feit, dat de eindreke- de gemeente er ernstig rekening ningen van de begroting over 1974 en 1975 u" '4 X-,J— «- forse overschotten vertoonden, de meer derheid van de raad er toe om een ietwat royaal gebaar te maken? Hoe dan ook. die miljoen gulden opzij te mogen leggen, „meevallers” zetten wel een bepaald stem pel op de hele begrotingsvergadering. De raadsleden bleken konfuus van de pas verworven kennis, dat het eindresultaat van de begroting '74 een overschot ver toonde van een slordige anderhalf miljoen gulden en die van '75 van ongeveer 250.000! Het bezwaar van de Friese Milieuraad slaat op de sektor waarin ondermeer vervangende woningen gebouwd zullen de woonbebouwing en de weg zijn worden voor een aantal bewoners van het' aantal autoboxen (en de school) gesi- saneringsgebied Priorstraat- tueerd. terwijl er vlak tegen de woonbe- Kloosterdwarsstraat en waar tussen de (vervolg zie pagina 11) Huizen Lemmerweg Oost II te dicht bij de stadsrondweg In hoeverre het konsekwenties zal hebben woonbewoning en de stadsrondweg ook de voor de bouw van woningen en een school Koningin Wilhelminaschool voor bijzon in het betreffende gebied, is bij lange na der onderwijs is ingetekend. nog niet te overzien, maar de Friese Milieu- Zonder speciale voorzieningen acht de Mi- raad heeft de gemeenteraad van Sneek verzocht om het ontwerp-bestemmingsplan „Lemmerweg Oost II” niet eerder goed te keuren dan dat een uitgebreid akoestisch onderzoek heeft plaatsgevonden en de re sultaten van dat onderzoek naar hinder zijn gemaakt en is. Hij wachtte het antwoord van de heer Berg STROPPEN niet af. maar gaf het zelf onmiddeilijk: het was niet gebeurd. En dat vond hij bepaal delijk niet netjes van het kollege, in casu de heer Berg. „Ik bin mar in lytse fraksje. aanbeveling verdient voor de gehele stads- jemmergenóch te lyts. oars soe ik er oer tinke in moasje fan wantrouwen, it is miskien der in te great wurd foar. yn te tsjinnen. Dy tasizingen binne net neikam- men en earlik sein fiel ik my no bedonde- pleegd met de betrokkenen. In eerste re”. kern een voorbereidingsbesluit te nemen”. Op zich had Postma tegen een dergelijk veelomvattend besluit geen bezwaar, mits.... er maar overleg zou worden ge- -- i-i.i- t_ -jn_ stantie dacht hij daarbij aan de Vereniging In zijn antwoord op de algemene be schouwingen zei burgemeester B. W. Cazemier ervan; „Die voordelige saldi zijn ontstaan door niet-uitgegeven geld ontwikkeling in de gemeente is”, voor enkele kapitaalswerken. door een duidelijk betere financiële verhouding Wat de bestemmingsplannen, en de procedu- en gemeen(e door (je jnste|. res daarvoor betreft is er dit jaar volgens de het Grondbedrijf en door ge- burgemeester een enorme vooruitgang ge- i paar meevallertjes”. boekt. Aan „Blauwhuis” wordt ook gewerkt. Wat het eerst daadwerkelijk aangepakt kan De burgemeester gaf toe. dat ook hij worden hangt vaak af van het afkomen van vreemd had opgekeken toen de cijfers over 1974 uit de bus kwamen, maar dat het overschot uitstekend van pas komt omdat //er ging niet om bedragen om wakker van te liggen, maar wat sinds jaren niet in de gemeenteraad van Wymbritseradeel is voorgevallen gebeurde gisteravond in de begrotings vergadering... Er werd een voorstel aangenomen, dat „ernstig werd ontraden” door burgemeester en wethouders. Wat de subsidiëring van de negen muziekkorpsen betreft wilde de heer I. Bergsma namelijk het systeem hanteren van „gelijke monniken, gelijke kappen - allemaal de hoogste toelage van f 1700, -, ongeacht in welke afdeling ze spelen. Het voorstel haalde de eindstreep (acht om zeven) doordat drie CDA 'ers meegingen met de „oppositie”, de vijf man van de kombinatie Frysk Nasjonale PartijProgressyf Wvmbritse- radiel, die de komende gemeenteraadsverkiezingen zal ingaan onder de kortere en meer van werkelijkheidszin getuigende naam „Gemeentebelangen”. „Ik was van plan om rond half zes deze vergadering te schorsen om gezamenlijk el ders in deze ons huisvesting biedende, ik zal niet zeggen dierbare, stad een hapje te nuttigen. Er bereikt mij evenwel een briefje van de Kulturele Raad om dat nu reeds te doen vanwege een dringend onderwerp”. A Idus de burgemeester van Wymbritseradeel de heer B. W. Cazemier gistermiddag rond kwart over vijf tijdens de begrotings vergadering. Wethouder Veldhuis, voorzit ter van de Kulturele Raad, liet zijn mede- kollege- en de raadsleden niet lang in onze kerheid. Hij verzocht de oud-sekretaris van de KR, de heer G. H. van der Meer, en de leden mevrouw T. Rijpkema-Elzinga (Nij- land) en J. Nauta (Jutrijp-Hommerts) bin nen te komen en de raadsleden de eerste eksemplaren van de „informatiegids ge meente Wymbritseradeel” aan te bieden. Zelf overhandigde hij burgemeester Caze mier het allereerste eksemplaar. In samen werking met foto studio Ger Dijs en de drukker, H. Doevendans BV, was men er in geslaagd een ’s middags geschoten plaat van de vroedschap in het boekje te verwerken. Burgemeester Cazemier verklaarde zich bij zonder kóntent met het boekje en het werk van de Kulturele Raad. (Eoto Studio Ger Dijs). (Bij plattegrond links boven) Schuin-rechts boven de christelijke techni sche school (met het cijfertje 39) ziet men de ietwat gekartelde blokjes woningen, die ge bouwd zullen worden als vervangende woon ruimte voor een aantal bewoners van het te saneren noordoosthoek-stadsgedeelte. De Van Schouwenburgstraat houdt op bij de Lemmerweg en is verder een fietspad dat parallel loopt met de stadsrondweg. Nu er toch al gebouwd is in het gebied van de Hommertsstraat zou de Friese Milieuraad graag zien, dat er een hoge wal tussen de bebouwing en de rondweg werd aangelegd. Zonder een begroeide aarden wal (met schutting) zouden de woningen in Lemmer weg Oost II ongeveer geprojekteerd moeten worden in de omgeving van de Lijnbaan- straat... school Koningin Wilhelminaschool der onderwijs is ingetekend. lieuraad het beter, dat de huizen op onge veer driehonderd tot vierhonderd meter van de rondweg gebouwd worden... Anders zou het lawaai van het verkeer over de stadsrondweg te hinderlijk zijn, temeer geluids- daar ter hoogte van Lemmerweg Oost II inspraak mogelijk stoplichten in de weg zitten en remmen en optrekken een lawaaiverhogend effekt hebben. Zoals de plannen er nu uitzien staan de woningen op 110 meter van de weg. Tussen de woonbebouwing en de weg zijn een fGSTRAAT-- VAM_SCHÓuWENB-u^nsJ.IB>

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1