IJLST zet verlangens op een urgentielijstje Ondanks waarschuwingen: B IJLST snekerWoerier „It jowt niks as it mis giet, hear” Goënga door de vijfde Speel-In muzikaal en theedrinkend dorp I I van weer geld uit sporthal verdwenen Zes man tuigden jongeman (20) af j b I de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan en X 1 F OW p F I/O i I 1 «I r i I maar één keer per jaar gehouden. x< .-«w F C t I 11? Bijna 120.000 gulden kan IJlst in ket komende jaar ekstra besteden. Dat hebben b. en w. van het Stedeke uitgerekend na alle mogelijke voor- en tegenvallers (mits te voorzien uiteraard) in de beschouwingen te hebben betrokken. Aan de hand van die op- en aftelsom kunnen de raadsleden vanavond hun visie geven op de eventuele urgentie van een aantal projekten, die het kollege op het verlanglijstje voor 1978 heeft gezet. Dit blad verschijnt bovendien donderdags huls-aan-huis Ih GAASTERLAND, SLQTEH e.o 1 s en de Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD De nieuwe single van Pussycat komt, als je de autoradio aanzet, als een anti-klimaks over. Een abrupter overgang tussen de stemmige kerstliederen in Goënga en de schelle pseudo-melodieuze „rock” van de Limburgse formatie is bijna niet denkbaar. Toch zul je het De dorpsbewoners zijn moeten verteren. Het is immers niet elke dag Kerstfeest en een Speel-In, zoals Henk van der Meer die weer organiseert, wordt Jaren i.,„.j een k f f SNEEKER NIEUWSBLAD ;Oj plaatsje. (Foto Studio Ger Dijs). I De Kerstman is in ons land een veel zeldzamer verschijning dan bijvoorbeeld in de Verenigde Staten, waar men de figuur overigens pleegt aan te duiden met Santa Claus... Toch werd de danig uit zijn kluiten gewassen „kabouter” gisteren in de Lemmerwegwijk gesignaleerd. Hij kwam er speciaal voor de ojiening.van de tentoonstelling van hobby- en knutselproduk- ten in de Lemmerwegschool aan het Kaatsland. De Kerstman zorgde voor de officiële opening van het gebeuren nadat hij de sleutel van het gebouw had ontvangen van de heer Wiebe Langius, bestuurslid van de wijkvereniging Lemmerwegwijk- west. Later wees de Kerstman in een toespraakje, en met een Op zo’n dag is Goënga Goënga niet meer. Het vriendelijke dorpje in de Lege Geaën heeft zijn karakteristieke aanblik verloren. Niet het kerkje trekt het eerst je blik, maar meters veelkleurig de berm in beslag neemt. DINSDAG 27 DECEMBER 1977 132ste JAARGANG No. 103 ■M Die verhoging geldt ook voor de reinigings rechten en het rioolrecht. De mensen, die moeten betalen, dienen voortaan rekening te houden met éénmaal per jaar 370 gulden. Ten aanzien van de graf- en begraafrechten is getracht een meer logische tarievenopbouw te ver krijgen. Gestreefd is naar een gemiddelde r1?.~ EENHEID Er is er maar één die de leiding heeft en dat is uiteraard Van der Meer zelf. Hij studeert de liederen in. zorgt dat er blad muziek is en dat iedereen aan zijn trekken (vervolg die pagina 3) Weer was het raak! Vrijdagavond had er opnieuw een insluiping plaats in de kleed kamers van een sporthal. Ditmaal gebeurde het in de Sneker Sporthal. Uit beurzen in de kleding werd papiergeld gehaald. Men schat dat er in totaal voor honderd- en-twintig gulden is ontvreemd. 4’ Het M ienskipshüs zal worden verbouwd. Het kollege heeft op het lijstje van urgente werken, waarvoor nog geen geld beschikbaar is, een bedrag hiervoor opgenomen. De ter- bouwing is noodzakelijk geworden, doordat de rol van het M ienskipshüs anders is gewor den. De sport vertrok naar de sporthal „de 11 the me" en dat betekende een derving aan inkomsten en de mogelijkheid zich op ande re aktiviteiten te richten. (Foto Studio Ger Dijs). PÏ1TTTTTW Wff Allf R het parkeerterrein bij de flats aan de Potterzijlstraat. Weg is ook een elektromotor van een betonmolen, die op het afgesloten terrein stond van Waghenbrugghe aan de Vrijbuiterstraat. Wanneer de machine ge stolen is weet men niet precies. Men miste hem dezer dagen, maar sinds half novem ber was de betonmolen niet in bedrijf geweest. Vrijdagavond ontdekte de Sneker politie, dat er aan de Bothniakade een water- leidingsbuis was gesprongen. Het betrof een hoofdleiding en er stond zoveel druk op. dat er een gat in het wegdek ontstond. Voor men waarschuwingsborden had kun nen plaatsen reed er een personenauto langs het lek. Het gat werd groter en de auto zakte er in. Vier stevige agenten hielpen de chauffeur de auto weer in de normale stand te brengen. Gemeentebe- - - zijn kampeerauto, die geparkeerd stond op stelde het euvel. Met de laatste projekten. die dus waarvoor Volgens het slachtoffer kende hij de daders niet, maar afgaande op de huidskleur ver moedde hij. dat het „buitenlanders” zijn geweest. Hij deed aangifte van de mis handeling bij de politie, maar die kon ook nog geen opheldering in de zaak brengen. Men zou daarom graag eventuele getuigen aan het buro ontvangen om inlichtingen te verschaffen over de mishandeling en over de indentiteit of de signalementen van de daders. Een man of zes, die, kennelijk, allerminst in kerststemming waren, hebben in de nacht van de Eerste op de Tweede Kerstdag de twintig-jarige verkoper D. van der Meer uit Sneek op het Martiniplein danig afgetuigd. Een huisarts moest er aan te pas komen voor het behandelen van zijn verwondingen: een paar bloeduitstortingen, een wond aan het achterhoofd en een bloedneus. Bovendien verloor de jongeman een tand. HORDE VREEMDELINGEN i er niet meer onder steboven van. Ze zijn er in de loop der i aan gewend geraakt één dag per jaar horde „vreemdelingen” te ontvangen. Een troont is dat het geen opdringerige, nieuwsgierige toeristen zijn. Wat dat be treft is Goënga gelukkig met het feit dat het buiten de sight-seeiing route ligt. De christelijk lagere technische school aan de Van Schouwenburgstraat en een nood- gebouwtje achter die CLTS kregen dezer dagen ook ongewenst bezoek. Men kwam binnen door het vernielen van ruitjes. Geld was er niet aanwezig en de direktie van de school kon ook nog niet nagaan of er iets is vermist. Wel werd er iets vermist door de heer J. IJntema uit Sneek. Vrijdag bleek dat men ongeveer 35 liter benzine ontvreemd had uit drijven verscheen daarna spoedig en her- Het belangrijkste punt op de agenda is uiteraard de behandeling van de gemeen tebegroting. Daarmee anneks zijn de ver hogingen van een aantal belastingen en heffingen. Zo wil IJlst het bruggeld brengen van 1.10 op 1.25. Alle zaken waarvoor leges verschuldigd is. worden duurder. De onroerend-goed-belasting gaat omhoog tot 3.30 voor gebruikers en ƒ4.00 voor eige naren (deze prijzen gelden per 10m2). De precariorechten zullen met vijf procent stijgen. Maar eer thee gedronken kan worden, moet er eerst geoefend worden. Dat ge beurt in de voormalige stal achter de woning van de Van der Meersen. Het is een staande „receptie” De enigen die mogen zitten zijn de musici. Voor hen zijn stoelen klaargezet. I* wijds gebaar naar de ge-eksposeerde artikelen, op de „getuige nis van vele uurtjes van plezierig knutselen”. Er waren in de school produkten te zien, die gemaakt waren in clubverband of in „verloren uurtjes thuis; schilderwerkjes, makrarné, proe ven van bloemsierkunst en wat er allemaal maar in die hobbykategorie thuishoort. Het was alleen maar om naar te kijken. Men kon niets kopen omdat de eigenaren meestal te zeer gehecht waren aan hun eigen wrochtsels. Foto studio Ger Dijs zette de Kerstman op de plaat toen hij de sleutel door heer Langius kreeg aangebo den. (Fotp Studio Ger Dijs) 'V ke Pedagogische Akademie „de Him” georganiseerd. En voor de vijfde maal doet het dorp mee. Iedereen heeft wel een kerstster voor het raam hangen en dat betekent dat de muziekmakers wel kom zijn voor een kop thee. Op de ster staat hoeveel mensen men kan her bergen. In de voormalige stal achter de woning van de Van der Meers vond de eerste repetitie de lange stoet auto’s, die over honderden plaats. Velen, verbazend velen, vonden er een Voor de vijfde keer wordt de Speel-ln door de muziekleraar aan de Christelij- Bovenaan staat de bouw van de Nieuwe IJ 1st nog geen geld beschikbaar heejt, is een Ylostinsschool voor Protestants Christelijk bedrag van 124.200 gulden gemoeid. In Onderwijs. Daarna komen een biblio- werkelijkheid zijn de kosten veel hoger. Het theekvoorziening (voorbands in de vorm kollege heeft alleen gekeken naar de lasten van een bibliobus), de schoolbegeleidings- die op jaarbasis met de uitvoering zijn dienst, het zwaar verkeercircuit. de verlich- gemoeid. ting van de ijsbaan en de riolering van de Uilenburg (mits dit projekt niet uit de ACW-komputer rolt). Men heeft ook een lijstje gemaakt van projekten waarvoor momenteel geen geld beschikbaar is. Daarop komen voor de verbouw van het Mienskipshüs. een definitieve voorziening voor een was- en kleedakkommodatie op het sportveldenkompleks in de Rat (bij het wei betaalbare urgentielijstje zit nog een noodvoorziening voor de velden), en de rekonstruktie van het Snekerpad. Ook de aanleg van de Westergoleane in plan de Rat met de doordraak naar de Overkluizing staat op de reservelijst. Zoals woonforensenbelasting bekend had het kollege dit projekt niet in de aanbiedingsbrief van de kon- septbegroting (die vanavond ook behan deld wordt) vermeld. Tenslotte worden een schooldokumentatiecentrum em de aan sluiting bij de distriktsgezondheidsdienst stijging van vijf procent. Verhoging van de genoemd. tarieven is noodzakelijk geworden in ver band met de voorgenomen uitbreiding van de algemene begraafplaats in Ijlst. -■ Vj

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1