R. Tuinstra (PvdA) in de bres voor ligplaatshuurders TOP Raad GAASTERLAND nog in dubio inzake ’n zwembad snekerWkoerier ia Langlauf en’ in Barrewier Schaatswedstrijden Grootzand, jeugd kwam in zeer grote getale afgehandeld worden voordat de kou echt venijnig begon te worden. Ook Poiesz, in de zomer op het starteiland te vinden en 's winters op de ijsbaan, gaf acte de présence Officieel Orgaan en van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL IJLST Na verhoor bekennen jongens nog tiental zaken fietspadenplan in Gaasterland. A NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDERHEM e.o. Zaterdag in Uitwellingerga vrijwel zeker „belslydjeijen” vervolg zie pagina 11) en de Van Thijn en Jacobse komen voor een debat naar Sneek Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van Bij de behandeling van de Gaasterlandse begroting viel de stemming te proeven van een gemeenteraad, die blij is met een flink overschot van 65 duizend gulden. De heer C. Gaastra (PvdA) omschreef het zelfs zö: „een raad kan pas goed funktioneren als er een overschot is”. Het probleem was nu „hoe wordt dit overschot besteed, want er is te weinig om alle belangrijke zaken uit te voeren”. Van het voorstel van het kollege van b en werd nagenoeg alles geaksepteerd voor de uitvoering in 1979. Enkele punten moesten echter op voorstel van burgemeester H. Sixma baron van Heemstra verdaagd worden naar de volgende vergadering. De raad wilde nog geen oordeel vellen over het reserveren van één ton voor een zwembad, de vervanging van de brandweerwagen en de kwestie verbetering Woudsenderweg Oldulfusstraat. Tevens zal in de volgende vergadering gesproken worden over het besteden van één ton uit de saldi reser ve voor een fietspadenplan in Gaasterland. (vervolg zie pagina 17) ,f;n f F tuurplan (een struktuurplan geeft een globale Nu rijst uiteraard de vraag, wat gaat de s i DONDERDAG 4 JANUAR11979 134ste JAARGANG No. 2 4 8 Woensdagmiddag stond Koning Winter het de Grootzandvereniging weer toe de tradi tionele Grootzand schaatswedstrijden te or ganiseren, ook wel het „sjaaltsjeriden” of Fernhout. idem in het kantoor van de Noordelijke Transport Combinatie, allen M. STEEGENGA - Nieuw financieringsplan.... - Q Q> 0 O U 2 c/) o o l mei mee doen? Volgens de heer Wijma. direkteur van Intermakel b.v. wordt de haven niet blijvend aan de watersportbe- en zijn er reeds oriënterende gesprekken (informeel) met er nu bijvoorbeeld we! t een zwembad gebouwd kan worden, wordt in zo'n struktuurplan nader bekeken. Burgemeester Heemstra verzekerde dat in f een ander kernpunt naar voren. De heer S. Haarsma legde er de nadruk op dat alle plannen die gemaakt worden, ingepast was nog niet genoeg naar de zin van de heer Haarsma: „Zonder een goed struktuurplan is een goed Ruimtelijke Ordening beleid on- Wanneer het een beetje meezit - en dan moet de sneeuw blijven liggen - organiseert de ijsclub „Rept u" van Uitwellingerga/Op- penhuizen zaterdagmiddag „belslydjeijen”. Gisteravond was de organisatie bijna rond en het is dan ook zo goed als zeker dat het feest doorgaat. De wedstrijd voor boere- paarden voor de arreslee zal worden gehou den op het ijsbaanterrein in Uitwellingerga. De baan is gelegen aan de weg naar Plan de Grachten. Tijdens de algemene beschouwing kwam de kwam CDA-fraktie met een nieuw financierings plan. Zij stelde voor uit de saldi-reserve ins sprake is van uitbreiding, te maken krijgen Voordat de heer Krikke echter tot zijn met twee gemeentes en de daarmee samen herstelwerkzaamheden over kon gaan, gaande ambtelijke rompslomp. Bovendien zullen beide gemeentes waar schijnlijk niet al te happig zijn op medewer- warme slok konden halen, terwijl mevrouw de Vries-Lagrand als EHBO-ster gelukkig niet in aktie hoefde te komen. ver- betreffende haven op straat komen te zoek het liggeld zo spoedig mogelijk over te maken op.... enz. SNEEKER NIEUWSBLAD diende zich een koper voor het geheel aan in de firma Intermakel b.v. en ontvingen de huurders van de heer Krikke een brief met het vriendelijke edoch dringende verzoek ervoor te zor gen voor 1 mei 1979 uit de jachthaven verdwenen te zijn, aangezien anders: ..de achtergelaten zaken op kosten van en voor risiko van de eigenaar ver wijderd zullen worden" (citaat uit de brief van de heer Krikke). In '77 heeft hij de haven overgekocht van de heer Stoelinga. ging vervolgens over tot een huurverhoging, waarbij de huurders J'500.- per ligplaats betaalden (iemand met een groot schip en een klein volgbootje betaalde dus liggeld voor twee schepen) en kwam later met een verantwoording voor die huurverhoging. In de brief die de eige naar aan de huurders verstuurde verklaart hij dat een huurverhoging wel noodzakelijk is aangezien er herstelwerkzaamheden aan het ..kompleks” uitgevoerd zullen moeten firma Intermakel (de nieuwe koper?) er per worden: zo zou er een aanlegsteiger worden gemaakt (waarvoor helemaal nog geen ver gunning door b en w was gegeven), de haven zou uitgediept worden (hetgeen bleef stemming onttrokken, bij enig oppervlakkig werk langs de kanten Een trekkertje van de gemeente zakte gister middag door het ijs in de haven van jacht haven De Domp II. De bestuurder kwam er af met de schrik en een nat pak. De bibberende man werd door de havenmeester wat op verhaal gebracht. Met een Beeren- burgje. Dat schijnt voor zulke kalamiteiten een probaat geneesmiddeltje te wezen. Dit bericht dient meteen als een waarschuwing. Ook al vriest het nog. het ijs in de haven van De Domp II is niet betrouwbaar. kommissie zou kunnen worden”. De heer M. Hendriks (CDA) vond dat hier kennelijk van vooroordelen sprake was. ..Dit zijn slechte antwoorden. Die welzijns- kommissie is juist nodig om het welzijnsbe- leid in te vullen. Ik ben zeer teleurgesteld in de afwijzing van deze kommissie”. In de algemene beschouwing van de FNP De afdeling Sneek van de Jongeren Organi satie Vrijheid en Demokratie is er in ge slaagd de politieke kopstukken Ed van Thijn (PvdA) en Huub Jacobse (VVD) te ..strikken” voor een debatavond, die op vrijdag 26 januari in „Onder de Linden” zal worden gehouden. De beide heren zullen hun visie geven op de vraag of samen werking tussen de PvdA en de VVD in de naaste toekomst mogelijk is. De JOVD heeft voorts voor zaterdag 13 januari een Nieuwjaarsfeest gepland, dat in. „De Wijnberg” zal worden gehouden. Schaatsen, sleedjerijden en sneeuw ballengooien zijn zo de winterse ver maken in deze dagen. Gesneden koek in die serie is niet bepeeld het skilopen. Vandaar dat Studio Ger Dijs na een seintje even een kijkje nam aan Barrewier, waar het echt paar Ek (hij 68 jaar jong en diens vrouw 65) even de lange latten had den ondergegespt en de skikleding had aangetrokken. Gewoon even voor de aardigheid omdat de ge legenheid uniek was om even rustig jes te „Langlaufen”, een ont spannende vorm van skiën, die men zo’n beetje kan vergelijken met wan delen op lange latten. De heer C. H. C. Ek werd drie jaar geleden gepen sioneerd als direkteur van gemeentebedrijven Sneek, „van de gasfabriek” pleegden de Snekers te zeggen. De heer en mevrouw Ek gaan af en toe naar Oostenrijk, waar ze veel doen aan de Langlaufvorm van de skisport. Ze konden het giste ren gewoon niet laten om de gele genheid te benutten even de latten onder te binden en op het pleintje voor hun woning een „tochtje" te maken. idem een inbraak in de Ds. Lucas Fokkens- school aan het Kaatsland, idem in de snackbar van Van der Wal aan de Bols- van 11 op 12 mei 1978; een inbraak in het kantoor en de snoeptent van het zwembad, eveneens gepleegd in de nacht van 11 op 12 mei 1978; een inbraak in jachtwerf Bakker en idem in het scheepsmotorenbedrijf Dubo. beide gelegen aan de IJlsterkade. in i 1978 en een inbraak in een magazijntje van slijterij Groenhout (Van der Berg) aan de Suup- markt. Steeds werd naar geld gezocht. In totaal werd ongeveer 125.- ontvreemd. De bedrijf Ferkov. idem in het overslagbedrijf inbraakschade was echter veel groter. Op Fernhout. idem in het kantoor van de één na zijn alle verdachten inmiddels weer Noordelijke Transport Combinatie, allen op vrije voeten in afwachting van de tegen gelegen aan de Valkstraat op het Eiland, hen aanhangig gemaakte rechtszaak. Reeds eerder werd medegedeeld dat een team van de rijkspolitie en gemeentepolitie Sneek een aantal jongens in de leeftijd van 14 tot 17 jaar had aangehouden, waarbij warderweg. allen gepleegd in de nacht vermeld werd welke diefstallen tot klaarheid waren gebracht. Uit het verdere verhoor werden alsnog de volgende zaken opgelost: Een inbraak in de ONS kantine op het Zuidersportpark in de nacht van 12 op 13 november 1977; een inbraak in de WZS kantine op het Zuidersportpark in de nacht de nacht van 8 op 9 juni van 3 op 4 december 1977. een inbraak in de rijwielzaak Twa Tsjillen aan de W. Noorderhome in de nacht van 10 op II december 1977. een inbraak in het metaal- Naar aanleiding van de handelswijze van de met een tracktor met grijper) en zou er een Gemeentewerken van Sneek geweest. Pro beer Krikke, eigenaar van de haven ,,’t Op”, op- of aftuigpaal/boei voor de schiphuizen bleem voor de firma Intermakel wordt waarbij per 1 mei 1979 ongeveer 70 huurders worden geplaatst: met het vriendelijk ver- echter de gemeentegrens van Wymbrit- van betreffende haven op straat komen te zoek het liggeld zo spoedig mogelijk over te seradeel die vlak langs de haven loopt, staan, heeft PvdA-raadslid R. Tuinstra vra- maken op.... enz. zodat zij wanneer er ook maar enigszi gen in de raad gesteld. Tijdens de bij hem thuis gehouden oriënteringsvergadering kwam de handelswijze van de heer Krikke in het kort op het volgende neer: twee grote projekten te bekostigen, namelijk moeten worden in een nog te maken struk- het verbeteren van de Woudsenderweg, als tuurplan (een struktuurplan geeft een globale de subsidie van de provincie daarvoor los- indeling van de toekomstige inrichting van de komt en een nieuw fïetspadenplan in Gaas- gemeente). Verscheidene malen drong hij er terland. De CDA-fraktie merkte hierbij op op aan zo snel mogelijk een struktuurplan te, dat de saldi-reserve in de loop der jaren laten maken. Zelfs of dusdanig hoog opgelopen is. dat die best of niet aangesproken kan worden „Daarbij komt”, i volgens de heer M. Steegenga, „dat het i kollege zelf schrijft, dat er middelen vrij 1979. dit struktuurplan ontworpen wordt. Dit komen". Burgemeester Heemstra reageerde hierop met de uitleg, dat in de laatste maanden van 1978 nog het een en ander veranderde, zodat de voorstelling die het CDA geeft, niet helemaal juist is. Toch zal het voorstel in de volgende vergadering nader beschouwd worden. WELZIJNSKOMMISSIE Over het aspekt welzijn bleken verschil lende uitleggen mogelijk. In haar algemene beschouwing vroeg het CDA, met fraktie-j voorzitter L. Zijlstra als woordvoerder, waarom het kollege geen duidelijk voorstel heeft gedaan inzake het inventariseren van het welzijnsbeleid in de gemeente, nu er een overbruggingstijd is van twee jaar voordat het nieuwe decentralisatie systeem inge voerd wordt. Volgens burgemeester H. Heemstra moet eerstens gesteld worden dat het totale beleid van de gemeenteraad ge richt is op het welzijn van de gemeente leden. Het voorstel om een welzijns- kommissie in te voeren is volgens de burgervader niet juist. Als deze kommissie wel ingevoerd zou worden moet nader bekeken worden of de kulturele raad en de sportraad nog wel nodig zijn. „Sterker nog”, aldus de burgemeester, „de welzijns- kommissie zou een tweede gemeenteraad mogelijk". Hij verlangde stemming. Zoals bleek, naar de voorspelling van de burge meester. was niemand tegen op het maken van dat struktuurplan. de uitstekende organisatie kon het geheel deelnemers aan de wedstrijden na hun rit een ss® •i:

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1