van Genie Jipping uit Emmen windsurfkampioen Terkaple 99 Aktiviteitcn „De Marrekrite” sterk toegenomen weer Bea Wiarda beste Nederlandse tijdens EC voor landenteams ■I few Oude „snelweg is hinderlijke barrière Rondweg A-7 (zuid om Sneek) nu „eerste fase autosnelweg” wil Voorlopig oordeel" stelt Wessels in ’t gelijk V.V.V. overweegt appèl inzake vrije grond” aan Sneekermeer Groei watersport neemt wel af, voorzieningen blijven achterop „Ziekte van Weil” gekonstateerd bij hond - water mogelijk besmet ■SHSt WgjHv i W 'I». BH m Rif si i ■Bil Officieel Orgaan en de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en de sneker'Hkoerier I IsS® i| I w De jaren 1977 en’78 hebben zich Na drinken uit sloot achter Furmerusflats I ft f 1 i W MAANDAG 2 JULI 1979 134ste JAARGANG No. 52 Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aap-huis in GAASTERLAND, SLOTEN. RAUWERDERHEM e.o. het is niet zeker of de toename van de watersport zich voorlopig op dit nivo zal handhaven. JAAP SCHUURMANS BLIJFT IN SNEEK Hel Sneeker Nieuwsblad is een en de sport tot stand werden gebracht, achterbleef bij de sterke groei van de water sport. Uit tellingen van de provinciale waterstaat van Friesland is gebleken, ,\J| gecombineerde uitgave van Ingebouwde radiokassette en aansteker uit een auto gestolen Geslaagd (vervolg zie pagina drie) Politie van Sneek hield vannacht alkoholkontrole Gele speedboot gestolen Mr. Ane van der Werf en het bestuur van de VW-Sneek moeten de zaak nog even op hun merites bekijken, maar volgens mr. Van der Werf „denkt j- to eraan Hp ara 99 vele ahdere) scholen in Sneek open- $Sl -i ter Poelen een kleine vijfentwintig sur fers een zware strijd tegen de elementen. tard haalde was zeker niet te dan ken aan Bea Wiarda die met haar vierde plaats op het onderdeel dis- kuswerpen de beste Nederlandse prestatie leverde. Winnares op dit onderdeel werd de Russin Vaina In het vonnis wordt het zó gezegd: „Nu de bekendheid van gedaagden met de door de verkoper gepleegde wanprestatie jegens Aldus schrijft ir. L Eringa in zijn voorwoord van het „dubbele” jaarverslag van „De Mar rekrite”, waarvan de gedeputeerde voorzitter is. In het inleidende overzicht van de heer Eringa wordt verder gezegd: Door deze snel le groei van de watersport doen zich in toenemende mate knelpunten voor, die om een oplossing vragen. Rijk, provincie en De teleurstellende zesde plaats die Melnik met 62.34 m. Doordat Bea het Nederlands team tijdens Lan- precies 55.0 m. wierp, bracht zij den Europacup wedstrijden te Sit- haar achterstand van ruim 17 meter die ze verleden jaar op de Olym pische kampioene had, terug tot 7 meter. Voor Bea eindigden nog een Tsjechische en Poolse deelneem ster. SNEEKER NIEUWSBLAD Jaap Schuurmans, Hubert Sneek’s snelle opkomende middenvelder blijft in ieder ge val nog een jaar. in de waterpoortstad voet ballen. Vorige week namelijk heeft hij twee knappe aanbiedingen van de Go Ahead Eagles en FC Groningen afgeslagen. Hoe knap die aanbiedingen waren is ons niet be kend. „nieuwe” meester Het schijnt toch, dat ook „de regering” heeft ingezien, dat het beter is de rondweg A-7 om Sneek te verschuiven van de lange baan weer terug naar een kortere. In het ontwerp van het „Struktuurschema Verkeer en Vervoer” stond de A-7 in allereerste instantie gepland onder fase 1Daarna werd besloten dat de weg zou vallen onder fase 2, hetgeen zou betekenen, dat de zuidelijke rondweg om Sneek er niet eerder zou komen dan tegen of na het jaar 2000. In de definitieve versie van het veelbesproken schema Verkeer en Vervoer is de A- 7 weer naar voren gehaald als „eerste fase autosnelweg” en dat betekent, dat de snelweg er na ongeveer tien jaar zou moeten liggen. Bij de gemeente Sneek heeft men met (vervolg zie pagina drie) genoegen kennis genomen van de terugkeer van de „dwalingen” van het opschuiven van de A-7 naar de tweede fase. Bij alle mogelijk en onmogelijke gelegenheden heeft men er de laatste jaren van de kant van het gemeen tebestuur bij Ministers, Kamerleden en an dere figuren die met „Verkeer en Vervoer” te maken hadden, op aangedrongen het plan terug te schuiven naar fase 1, hetgeen ook eerst de bedoeling is geweest. In de nacht van vrijdag op zaterdag is uit t 25,- weggenomen. Ook deze wagen is de personenwagen van H.A. Silvius, Groot- vermoedelijk met een valse sleutel open zand 67, een stereo radio kassette recorder gemaakt. merk Blaupunkt Stokholm ontvreemd. En Minder sukses had men bij jachtwerf Potma passant nam men ook de in de auto inge- aan de Oppenhuizerweg en bij de werkplaats bouwde sigarettenaansteker mee. Het voer- voor mindervaliden „Finkenburgh” aan de tuig was geopend zonder enige schade aan Pieter Zeemanstraat. Wel wist men binnen te richten. Vermoedelijk is er met valse te komen, maar met name bij Potma was sleutels gewerkt. geen buit te halen, zodat men onverrichter Eveneens uit een personenwagen, een Simca zake weer moest vertrekken. Bij Finken- van P. Verbeek uit Amsterdam, die zijn auto burgh werd nog getracht de kluis te forceren, op de Kerkgracht had geparkeerd, werd hetgeen niet lukte. Er wordt niets uit het zaterdag een portemonnaie met daarin bedrijf gemist Een zwaarwegend argument van Sneek is altijd geweest dat de huidige zuidelijke rondweg om Sneek eigenlijk al spoedig geen snelverkeersweg meer was. Door de steeds groter wordende stadswijken Tin- ga en Duinterpen werd de rondweg een hinderlijke barrière tussen deze nieuwe wijken en de binnenstad. 1 Noodgedwongen kwamen er steeds meer I oversteekplaatsen en het aantal verkeers lichten vermeerderde met het jaar. Chauf feurs op het doorgaande vrachtverkeer, die de eerste tijd na de opening van de rondweg (door minister Westerterp) inderdaad vrij wel allemaal gebruik van de snelweg maak ten, gingen vaak weer door de binnenstad (Bolswarderweg-Prins Hendrikkade-Jou sterkade en Oppenhuizerweg) toen ze in de Aan de rijksuniversiteit te Groningen is geslaagd voor het doktoraal eksamen psychologie, (Ie heer Willem L. Kroon, af komstig uit Sneek. Van der Werf „denkt vcrivu j-o-- men er sterk over” om in appèl te gaan tegen de uitspraak in Kort Geding ejsers n;et kan worden verondersteld, doen t zich naar ons voorlopig oordeel geen ter men voor tot het treffen van enige voorlo pige voorzieningen, zodat wij de door eiseres ingesteld primaire en subsidiaire vordering zullen afwijzen; met haar ver oordeling in de kosten van het geding.” (Die kosten worden voor de VW begroot op twaalfhonderd gulden). Mr. Van den Berg heeft uit de diverse verkla ringen afgeleid; dat Wessels/Amfas vóór de eigenlijke eigendomsoverdracht van perceel 292 door de BV Paviljoen Sneekermeer aan Wessels, mocht verwachten, dat het VW afstand zou doen van het zogenaamde „ket- tingbeding”. En dat slaat dan uiteraard op een bericht van het notariskantoor E.K. Hoekstra te Sneek. die namens BV Paviljoen aan Wessels had laten weten, dat de voorzit ter van de VW Sneek had meegedeeld, dat het bestuur er wel geen bezwaar tegen zou hebben het beding te laten vervallen. Nadat het bestuur daarna officieel ten kantore van notaris Hoekstra was verschenen met de mededeling, dat men géén afstand van haar rechten wilde doen, is dat wel aan de BV Pa- De gemeentepolitie van Sneek heeft de afgelopen nacht kontrole uitgeoefend op het besturen van motorvoertuigen na gebruik van alkohol. Daarbij werden bij zes wegge bruikers blaasproeven afgenomen. Drie daarvan kregen een rijverbod, terwijl tegen één van die drie proces-verbaal werd opge maakt. Vrijdagmorgen heeft de heer Pieter Muizer uit Leeuwarden aangifte gedaan van diefstal van zijn speedboot die aan het industrieter rein in Irnsum lag afgemeerd. De speedboot is geel van kleur, is van het merk Placom. vier meter twintig lang en heeft een 55 pk Yamaha buitenboordmotor. van mrW. van den Berg, die de VVV haar „vordering heeft ontzegd” tegen de besloten vennootschappen Wessels Rijssen en Amfas Vastgoed te Rotterdam. De uitspraak van de president van de arrondissements recht bank in Leeuwarden betekent, dat de kombinatie Wessels/Amfas rustig door kan gaan met het bouwen van appartementenflats ten zuiden van het Paviljoen en dat men géén strook van twaalf meter tussen de flats en de oever van het Snekermeer hoeft vrij te houden. De emoties van de sportdagen, de wijs bleef de jeugd nog heel eventjes schoolreisjes en de overgangsrappor- plakken om dag-met-het-handje te ten zaten erop, maar de volledige ont- zeggen tegen het oude-trouwe school- ontlading van die enerverende zaken gebouw. De „afgestudeerden” van on- volgde vrijdagmiddag om drie uur geveer twaalf jaar zien dit schoolge- toen de deuren van alle lagere (en bouw misschien nóóit weer van bin- vele ahdere) scholen in Sneek open- nen terug, de andere zullen over zes gingen en de jeugd naar buiten storm- weken weer op het pleintje staan om de, een lange zomervakantie van zes verder te gaan in een volgende klas, weken tegemoet. Bij de Eben Haëzer- misschien met een school voor christelijk lager onder- of juf... Terwijl de „grote kanonnen" afgelopen Met andere woorden het was letterlijk en weekend meer westelijk de strijd streden figuurlijk een kwestie van vallen en om het kampioenschap van Nederland opstaan. De enige surfer die zich staande (De Cup der Lage Landen), en zich bij te houden en derhalve de prijs in de windkracht vijf a zes uitstekend in ele- gemengde klasse in ontvangst mocht ment voelden, vochten op de Terkaples- nemen was Gerrie Jipping uit Emmen. Op de sportpagina meer over dit festijn. I voor het Rekreatieschap voor het friese gemeenten proberen te komen tot een zoda- waterland „De Marrekrite gekenmerkt door een sterk toegenomen aktwt gOeddeeis worden weggenomen. Er wordt teit. Dat was nodig omdat het tempo waarin voorzieningen voor de water- gewerkt aan struktuurplannen, streekplan- sport tot stand werden gebracht, achterbleef bij de sterke groei van de water- nen, bestemmingsplannen en basisrekrea- spon. Uit tellingen van de provinciale wateretaat ran Fnesland is gebleken. dat die groei voorheen jaarlijks acht tot tien procent bedroeg. Over de jaren schap is daarbij op direkte of indirekte wijze 77 en '78 is die groei weliswaar teruggelopen tot twee procent per jaar, maar betrokken. Als vervolg op de destijds opge- stelde voorstudie is inmiddels gestart met het opstellen van een basis-rekreatieplan voor dat deel van het friese merengebied, dat niet valt onder het reeds enige jaren in voorbereiding zijnde basis-rekreatieplan Zuid-west Friesland. Aan het basis-rekrea tieplan voor Midden-friesland, dat wij nu in voorbereiding hebben, werkt ook mee de niet bij het rekreatieschap aangesloten ge meente Ooststellingwerf. (vervolg zie pagina drie) Het afgelopen weekend is in Sneek een besmet zijn, maar een ieder wordt wel hond, vermoedelijk door het drinken uit dringend aangeraden om niet in open wa- laten drinken. Het zwembad blijft gewoon geopend. Hier doen zich geen problemen voor. De inspektie voor de volksgezondheid is geïnformeerd. Ook de gezondheidsdienst voor' dieren is op de hoogte gebracht van deze ontwikkelingen. (De „Ziekte van Weii” is een gevreesde besmettelijke ziekte, die veroorzaakt wordt door een spirocheet, uitgescheiden met de urine van zieke ratten. Door te zwemmen in met deze urine verontreinigde wateren kan besmetting optreden bij onder andere mens en hond. Vooral lever, nieren en longen worden aangetast). Het afgelopen weekend is in Sneek een een sloot achter de Furmerusflats, besmet teren te gaan zwemmen of dieren hieruit te door de ziekte van Weil. Het is op dit moment nog niet duidelijk of er meerdere wateren door deze ziektekiemen

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1