van r gaan samen Drie bonden voor bejaarden in het COSBO VLOOTSCHOUW NOG GROOTSER OPGEZET Raad Sloten onveranderd akkoord met voorstellen van het kollege s Sloter burgemeester benoemd in Breukelen Guus Moes glansrijk winnaar van twaalfvoetsjollen-titel K if ïi Officieel Orgaan en ■s lil de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRUFHOUTS NIEUWSBLAD en de Vervolg op pagipa 25 Vervolg op pagins 25 We Vervolg op pagina 25 Caravan blokkeerde tunnel Prinses Margrietkanaal Speurhonden vonden geld van boer in Folsgare terug DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1979 134ste JAARGANG No. 61 Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDERHEM e.o. Oneerlijk ■Mi Hei Sneeker Nieuwsblad is een en de Vakantietijd blijkt voor de Sloter gemeenteraadsvergaderingen niet mee tellen. De vergaderingen gaan gewoon door; zij het met, misschien toevallig, minder scherpe „halszaken” zoals in andere seizoenen wel eens het geval is. Zo werden de agendapunten, opgesteld door het kollege van burgemeester en wethouders - ook wel de keuken van de gemeente genoemd - onveranderd door de vertegenwoordigers van de stadsbevolking aangenomen. Zoals reeds in onze maandagkrant is vermeld, is in Friesland onlangs een Centraal Orgaan Overleg van Samenwerkende Bonden voor Ouderen opgericht. Afgekort is dat COSBO geworden. Het orgaan wordt gevormd door de A.N.B.O. (Algemene Bond voor Ouderen), de P.C.O.B. (Protestants Christelijke Ouderbond) en de Unie van Dioceane (Rooms Katholieke Ouderbond). De drie bonden hebben dezelfde doelstelling, namelijk het handhaven van de intergratie van de bejaardensamenleving. Het doel van het orgaan is in de eerste plaats de samenwerking tussen de drie belangenorganisaties te bevorderen, Verder is het de bedoeling dat het zonodig als gesprekspartner optreedt voor de Overheid en kontakten onderhoudt met instellingen op het terrein van het bejaardenwerk en de bejaardentehuizen in Friesland. Op Hardzeildag Postkantoor Sneek voor geldzaken tot 11 uur open Het ambtstermijn als eerste burger burgemeester van Sloten zal weldra voorbij zijn voor burgemeester-sekretaris drs. spijt ons, dat u dit stadje zult verlaten. We H. van Zwieten. Met ingang van 1 hadden niet verwacht, dat het zo vlug zou 680 heeft. Ook de gemeenteraad van woningengebouwd en descholenbouw is nu Breukelen zal uit acht mensen méér bestaan dan de zeven raadsleden in Sloten. september is hij benoemd tot burge- gaan lijk meer inwoners. Breukelen telt gebeurt nu zoveel in sloten. De riojering nu 10.340 burgers, terwijl Sloten er wordt binnenkort aangelegd, er worden 23 U 4 .W WWWMWMWWWWWNWMWAAMMMMA De voorzitter van de COSBO, de heer Gj. van *4 jW-;:-:: t NEVENFUNKTIES Met het vertrek van de heer Van Zwieten komen drieëntwintig funkties in Friesland vakant. Zo was hij bestuurslid van De le- lanen, te Sneek, docent staatsrecht, gemeente In dit nummer is als bijlage opgenomen Informatieblad Wymbritseradeel (voorlichtingsorgaan van de gemeente Wymbritseradeel). Speurhonden van het opleidingsinstituut Kegmeijer te l eek hebben er dinsdag voor gezorgd, dat de landbouwer K. Ozinga te Folsgare weer in ’t bezit kwam van een beurs met 2600,-, die hij 24 uur tevoren in het land had verloren. van Breukelen. Wethouder H. Brouwer haakte daar direkt op in met de felicitaties namens de gehele raad. „Het Bij de mededelingen aan de raad zat ondermeer de kennisgeving, van een toe kenning van f 1500,- aan mevrouw W.E.J. Tietjens-Schuurmans uit Rottevalle door bet Anjerfonds Friesland als aankoopsom voor de kopie van een film over Peter Bonnet. Deze film, die in 1974 gemaakt is door mevrouw Tietjens kan dat gebruikt worden ten behoeve van het museum La- tema Magica op de eerste verdieping van het gemeentehuis. Het filmverhaal handelt over het centrum van Sloten en Peter Bonnet zelf. Zo getuigen beelden van een rondleiding van wijlen de heer Bonnet in zijn voormalig toverlantaarn museum aan de Lindengracht. '"Ss De voorzitter van de COSBO, de heer Gj. van De heet Van Dam vertaalt het met „drie Dam, vertelde ons dat de bonden niet tot een kunnen meer dan één Men staat dus Centraal Orgaan zijn gekomen omdat ze sterker, bijvoorbeeld wanneer t,- afzonderlijk niet goed draaien. De A.N.B.O. De nationaal kampioen in de twaalfvoetsjol, Guus Moes met naast zich mevrouw Mea Nota op het Sneeker meer op weg naar zijn eerste Nederlandse titel in zijn „Donderkopje”, een schip dat vooral met het tijdens de kampioenschappen heersende weertype zijn naam eer aan deed. Alhoewel de eindstrijd in deze drieënhalve meter lange scheepjes bijzonder spannend was, wist de heer Moes zijn zenuwen het best in bedwang te houden en zag dat beloond met de hoogste eer, in casu het Nederlands Kampioenschap. Voor een volledig verslag van de kampioenschappen zie pagina 11. Voorafgaand aan de gemeenteraadsver kiezing dinsdagavond vertelde de heer Van Zwieten aan de aanwezigen de tij ding, dat hij per september benoemd is tot sterker, bijvoorbeeld wanneer subsidie ingevraagd moet worden. En dit is maar men bij de overheid meer sukses zou kunnen hebben. van bonden met drie verschillende geloofsovertuigingen kunnen een bepaald doel te berei ken verschillend zijn, maar de doelstelling blijft gelijk. De COSBO wil het ouderen mogelijk maken dat ze mee kunnen blijven doen in het leven, voor zover dit geestelijk en lichamelijk is toegestaan. „Wie op z’n vijfenzestigste het arbeidsproces af breekt wordt maatschappelijk vaak gede valueerd. Wordt niet meer voor vol aangezien. Wordt niet meer in een bestuur gekozen. Moet het rustig aan doen. De maatschappij moet er dan voor zorgen. Net zoals oud en arm zijn vroeger samenging is nu dit patroon te konstate- ren. Vandaag wordt er een beroep op je gedaan en morgen wordt je vijfenzestig en is het ineens afgelopen. We willen Ozinga was dinsdag aan het werk gegaan met het geld op zak omdat hij na gedane arbeid een pink wilde kopen. Nadat hij het hooi in oppers had gezet miste hij echter zijn beurs. Hij zocht het hele land af, maar kon zijn handelsgeld niet terugvinden. Ook hulp van speurhonden baatte die dag niet. De vol gende dag haalde Ozinga alle bulten hooi weer overhoop. Het resultaat was veel tran spiratie. maar géén beurs. Opnieuw werden speurhonden ingezet, ditmaal dieren die er speciaal op waren getraind alles op te zoeken wat niét in een weiland hoort. Na enige aan moedigingen van de begeleider kwam ten slotte één van de dieren bij zijn baas met de verloren beurs. vergadering meenemen” - er enige onjuist heden in geslopen zijn. Zo is er sprake van „natuurstenen blokken waar de staanders in geplaatst zijn". Dit blijken daarentegen sier- betonblokken te zijn, aldus de Sloter histo- rikus, wethouder Tj.de ]ong. Nog een dikke week en dan is het weer met de vakantie van de jeugd gedaan. Dan is het weer ’s morgens vroeg uit de veren om op tijd op school te zijn. Tot dat het zover is- en velen zullen hierwel rijkhalzend naar uitzien- moet echter nog vertier worden gezocht en dat valt altijd niet mee. Deze foto werd genomen in de Noorder- hoek in Sneek. Er heerst hier de hele fakantie al een gezellige drukte, een teken dat de speeltuin bij de jeugd nog wel in trek is. Hier is met name de schommel erg geliefd. En dan natuurlijk het liefst met z’n drieën op een zo’n geval. aai heeft in Friesland 10.000 leden, waarvan 300 één van de voorbeelden waarmee in Sneek. De andere in het Centraal Orgaan opgenomen bonden hebben ieder afzonder- Omdat hier sprake is lijk over de provincie zo'n duizend leden. Ook deze toch vrij ver uit elkaar liggende de middelen om cijfers was geen reden tot samengaan. 1- - Tevens wilde F.N.P.’er K. de Groot weten wat het beleid is in dit soort zaken en dan wel de toekenning van eenj>rder aan een aannemer. Het is echter een gemeente- plicht, volgens de burgervader, werkvoor- zieningsschappen voor invaliden te hel pen. „Daarbij is de plaatselijke aannemer duurder." Het raadsvoorstel werd, zonder verdere stemming aangenomen. Voor het Postkantoor aan de Westersingel in Sneek geldt voor Hardzeildag (8 augustus) een beperkte openstelling. De afdeling geld- diensten zal open zijn van half negen tot elf uur. maar voor het kopen van postzegels, en de uitvoering van de telegraaf- en telefoon dienst kan men gewoon bij het kantoor terecht tussen half negen en zes uur. Ook de verzending en de ontvangst van brief- en pakketpost is Hardzeildag normaal. Post bushouders kunnen verder hun post op de gebruikelijke tijden afhalen. J TJ Dt-zMitirar H Een aantal jaren geleden heeft het Sneekweek kommitee met de bedoeling het publiek wat meer te betrekken bij de hele Sneekweek en de opening in het bijzonder, een vlootschouw in het leven geroepen. Hierin is naast het schip van het jaar elke klasse die meedoet in de Sneekweek vertegenwoordigd en naar verluid zal zelfs een verre vriend uit Spanje acte de Presence geven (wanneer alles volgens plan verloopt) Ook zal de nationale kampioen in de Regenboogklasse, Harry Amsterdam met bemanning meevaren. Als vlootvoogd zal evenals vorig jaar fungeren de kommissaris der koningin in de provincie Friesland de heer Hedzer i Rijpstra. De route loopt zoals gebruikelijk van de Kolk bij de Waterpoort, via Prinsengracht, Koopmansgracht naar de Houkesloot alwaar de vloot weer wordt ontbonden. Deze vlootschouw is, gezien de reakties van het publiek, een zeer gelukkige greep van het kommitee gebleken. Maar om nu het geheel nog feëerieker te maken zal de Sneekvlet (de vlet van wijlen burgemeester Rasterhoff) 's avonds om zes uur de route een keer varen en aan bewoners van Koopmansgracht en aan de afgemeerde boten fakkels uitreiken met het verzoek deze tijdens de vlootschouw aan te steken, en wel op het moment dat de Tourist, die traditionaalweer de rij van schepen opent, langskomt. De plaatselijke muziekkorpsen zullen voor een muzikale omlijsting van deze Sneekweekopening zorgen, terwijl de „Snitser Skotsploech” en de „Volktanzgruppe Sankt Margarethen" uit Oostenrijk enkele dansen ten beste zullen geven. Verder werken nog mee de technische dienst van de brandweer, de zeeverkennersgroep, nou ja, eigenlijk te veel om op te noemen. Kom zelf maar kijken om ongeveer 21.00 uur bij de Waterpoort. Dinsdag even na het middaguur was de Prinses Margriettunnel bij Uitwellingerga enige tijd geblokkeerd omdat er een gekan telde caravan op de weg lag. De 61-jarige W.B. uit Haarlem, die uit de richting Joure kwam met z’n auto en caravan, begon bij het ingaan van de tunnel te slingeren en te slippen. Het gevolg was dat hij de macht over het stuur kwijt raakte. De auto en de caravan raakten de vangrail en de caravan kantelde daarop en bleef midden in de tunnel liggen. Voordat de rijkspolitie ter plekke was - en dat duurde wel even omdat men via Joure moest rijden - ontstond er een pracht van een opstopping. Na de komst van de politie was het obstakel spoedig verwijderd. SNEEKER NIEUWSBLAD Wel hadden de raadsleden nogal wat vragen formidabel bedrag” Burgemeester H. van over het voorstel de hooghouten en de vaste Zwieten wees hem erop, dat het „ergens brug over het Diep te restaureren of geheel anders” duurder zou zijn. Daarbij komt, dat vernieuwen. De heer J. Th. de Vreeze (CDA) nu voor de bovenbouw hardhout gebruikt verbaasde zich óver het bedrag, dat nodig gaat worden. zou zijn voor het vernieuwen van het hout van de hooghouten dat volgens een offerte Voorts gaf de burgervader toe, dat in de van het werkvoorzieningsschap Waghenbrug- snelheid van het opstellen van dit raads- ghe f5500- zou zijn. „Ik vind dat een voorste! - „We wilden het nog in deze met de woorden: „Ik had mijn bekomst bepaalt niet van Sloten, maar het is onge zond voor een burgemeester al te lang in één gemeente te blijven." Tevens zei hij. dat die j in Breukelen weliswaar een uitdaging is, maar dat het vertrek op dit moment hem toch wel een beetje spijt. „Er gebeurt nu meestervan Breukelen. De heerVan Burgemeester Van Zwieten reageerde hierop Zwieten is sinds 1 december 1972 werkzaam als burgemeester van het historische stadje Sloten. Met de benoeming en krijgt de 38-jarige heer benoeming Van Zwieten een gemeente met aanzien ook los. Dat laat je allemaal achter". ,v. I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1