SUBSIDIE FASE 3 NOG NIET ZEKER, MAAR: Meester Anne van der Werf geridderd in Orde Oranje Nassau Mogelijk toch nog wandelpad Plas water oorzaak botsing snekerMkoerier llw IJLST en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Siig I I 3 gecombineerde uitgave Keuringen in Fries Scheepvaart Museum (Vervolg zie pagina 3) MAANDAG 17 DECEMBER 1979 134ste JAARGANG No. 100 Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDERHEM e.o. I Inwoners van IJlst krijgen volgend jaar geen verhoging op de onroerendgoedbelasting. De tarieven gingen dit jaar vrij sterk om hoog en daarom is een verhoging nu niet noodzakelijk. Niettemin sluit de gemeentebegroting voor het jaar 1980 met een raming op de post onvoorzien van rond f 150.000,-. Hierop komen-naast verplich te reservering voor eventuele tegenvallers - in de eerste plaats in mindering de kapitaallasten van die objekten, waaromtrent na 25 september 1979 een besluit is genomen. Deze besluiten konden nog De BV Paviljoen Sneekermeer zal geen half miljoen gulden als schadevergoeding aan de Sneker VW hoeven te betalen. Zoals bekend speelt al enige tijd een zaak tussen de VW en de BV die zich richt op en stuk grond, dat het paviljoen zonder het beding van de VW heeft verkocht. Op deze grond worden appartementen gebouwd. Nu echter is de meeroever langs deze appartementen niet meer publieke lijk toegankelijk. Met het half miljoen wilde de VW elders langs de Sneekermeer land kopen, dat voor iedereen vrij zou zijn om te betreden. Tijdens een ledenvergadering in hotel Bonnema werd besloten om de zaak wat betreft het geld maar te vergeten, wel zal het bestuur van de VW zo spoedig mogelijk overleg gaan plegen met de direktie van het Paviljoen. en de van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Het Sneaker Nieuwsblad is een Als er A is gezegd, kun je moeilijk voor B weg. Wat de aanleg van het sportveldenkompleks in de stadswijk Tinga betreft mag de wat van de begrotingsvergadering bekomen gemeenteraad van Sneek morgena vond zelfs 12 zeggen. Fase 1 is namelijk in uitvoering. De ACW- subsidie daarvoor was verleend. Met de werkverruimingssubsidie voor fase 2 was het kantjeboord, maar die is intussen ook toegekend (f 1.567.500,—). Hoe het met de bijdrage voorfase 3 komt is nog niette niet met zekerheid te voorspellen. Desondanks was de gemeente reeds van plan om ook de stappen B en C te zetten, want aan A heb je in dit geval niets zonder de twee volgende letters. De hele zaak zal nu verder afgemaakt worden, waarbij de kosten van fase 3 voorlopig ten laste van de algemene reserve van de gemeente gebracht zullen worden. Met in het achterhoofd, dat het met de subsidiëring van fase 3 ook wel los zal lopen. niet in de begroting voor volgend jaar worden verwerkt. Schijnveiligheid De traditionele Open Dag van het Fries Scheepvaart Museum is afge lopen zaterdag suksesvol verlopen. Ruim vierhonderdvijftig mensen bezochten de tentoonstelling „Scheepjes-in-flessen”. Tevens be- stond er deze dag de mogelijkheid voor het publiek oude bezittingen te laten takseren. Door ongeveer tweehonderd mensen is hier gebruik van gemaakt. Voornamelijk werd er zilverwerk ter keuring aangeboden, maar ook diverse andere antieke M voorwerpen. Een van de bijzondere ft keuringsstukken was een zilveren 1 Sneker brandewijnkom uit de ne- j gentiende eeuw. Meer over het j Fries Scheepvaart Museum elders fi in deze editie van het Sneeker Nieuwsblad. (Foto Studio GerDijs.) 'ft MB SNEEKER NIEUWSBLAD B. en w. Ijlst willen vaart gaan zetten achter bouw Ylostinsschool In eerste instantie zullen de zeven tennis banen als half verhard worden uitgevoerd. Het is de bedoeling twee van die banen later te voorzien van een „all-weather"- naamde pantanet wordt gespannen, slechts leidt tot een „schijnveiligheid”, De gemeente politie van Sneek heeft van vrijdag op zaterdag een alkoholkontrole gehouden. Op de kruising Leeuwarderweg- Jousterkade werden 120 auto's gekontro- leerd. 9 automobilisten kregen een rijver bod en 3 moesten een bloedproef onder gaan. Zaterdagmiddag; even voor vier uur, raakten twee auto’s betrokken bij een botsing op de weg Sneek-Sneekerhoek ter hoogte van de afslag naar Terzool. Een Toyota, bestuurd door de 22-jarige mejuffrouw C.D. uit Leeuwarden, reed frontaal tegen de uit de richting Sneek komende Autobianchi van de 34-jarige G J.A. en echtgenote uit Nijland. Beide auto’s waren total-loss. De inzittenden werden gewond per ambulan ce naar het Sint Antonius Ziekenhuis vervoerd. Volgens de bestuurster van de Toyota, mejuffrouw D., reed zij even voor het ongeluk door een grote plas op de weg, waarna zij door het opspattende water even niets zag. Hierna is zij met de wagen op de linkerweghelft gekomen. De politie van rijksgroep Mantgum vraagt echter getuigen van deze botsing. Tijdens en vlak na het ongeval moeten enkele wagens gepasseerd zijn, aldus de rijkspolitie. De gemeenteraad mag er dus morgen avond over beslissen, maar veel keuze is er in wezen niet - hoeft men in dit geval ook niet te hebben want je laat een karwei niet halverwege in de steek. Ook zal het grote tekort aan veldsport akkommodatie zo gauw mogelijk wat gedaan moeten worden. De eerste fase omvatte de aanleg van een voetbalveld, fiets- en voetpaden tussen Molenkrite en Lemmerweg, plus een parkeergelegenheid. De fasen B en C bestaan uit: twee hockeyvelden, zeven tennisbanen, een half-verharde oefenstrook, meer par keergelegenheid, wandelpaden, groen voorzieningen en waterpartijen. „U bent er in geslaagd nieuwe energie te ontwikkelen en vandaar dat we het FVB jubileum een feestelijk tintje willen geven door U te dekoreren", aldus de kommissaris van de koningin in Friesland, H. Rijpstra, die deze woorden sprak tegen meester Anne van der Werf. Dit gebeurde jongstleden vrijdag in het provinciehuis te Leeuwarden. Meester Anne werd gehuldigd in zijn funktie als voorzitter van de dit jaar jubilerende Friese Voetbalbond. Door de heer Rijpstra werd „het feestvarken" geridderd in de orde van Oranje Nassau. Meester Anne van der Werf stelde de onderscheiding te zien als een waardering voor alle FVB medewerkers. Aanwezig waren onder meer burgemeester B. van Haersma Buma namens de stad Sneek, ]o van Marie namens de KNVB en niet te vergeten Abe Lenstra, waarmee „ridder Anne" na afloop van de plechtigheid even gezellig bijpraatte. ^voca «asu UI Onroerend-goedbel. niet omhoog l VW-Sneek wil in gesprek met BV Paviljoen oplossing zoeken Sneek wil doorgaan met werk aan sportkompleks in Tinga Burgemeester en wethouders schrijven in een bij de begroting voor volgend jaar behorende aanbiedingsbrief dat een bedrag gereserveerd dient te worden voor onder meer de grondkosten van de nieuw te stichten protestants christelijke Ylostins school voor basisonderwijs, die uitgaan boven een bepaald gemiddelde. Naast alles wat tot stand kan komen, momenteel in uitvoering is of binnenkort in uitvoering zal komen, zijn er ook zaken waarvan b en w gehoopt hadden deze in 1979 af te ronden. Het kollege vindt het bijvoorbeeld jammer dat geen begin gemaakt kon worden met de bouw van de nieuwe IJlostinsschool. dat er nog geen nieuwe Algemene Politiever ordening tot stand is gekomen, dat hout zaagmolen „De Rat” nog geen verhoging heeft gekregen van subsidiale kosten van de laatste restauratiefase, de gemeente lijke kamping nog geen twee doucheruim ten heeft en dat de sportzaal nog niet uit gebreid kon worden met een definitieve was- en kleedakkommodatie voor de bui tensport. Het kollege is verder van mening dat met voortvarendheid moet worden gewerkt aan een in de Provinciale konceptie van een ontwerp streekplan voor Ijlst passend struktuurplan. Dit als basis voor nieuw vast te stellen bestemmingsplannen, die kunnen voorzien in de intussen reeds dringend gebleken behoefte aan met name bouw grond voor partikulieren, woningbouw in de spciale sektor, een of meer gebouwen met een openbaar~karakter zoals een bibliotheek en een uitbreiding van het bedrijventerrein voor plaatselijke indus trieën, die nu door hun ligging het woon- en leefklimaat verstoren. toplaag. Het hele zaakje zal als regiewerk door de Grontmij worden uitgevoerd. Het grote plan moet later nog aangevuld wor den met was- en kleedakkommodatie(s). Voor de bouw hiervan zal binnenkort een voorstel aan de raad worden voorgelegd. De aanvankelijk in het plan opgenomen speelweide zal niet direkt uitgevoerd wor den. Bij de gemeente bestaat het voorne men de aanleg van de speelvoorzieningen te zijner tijd ook te laten uitvoeren in ACW-verband. Als antwoord op vragen van raadslid mevrouw E. Roosen (PvdA), om iets te doen aan de gevaarlijke situatie rond de die in feite nog gevaarlijker is. vijvers in wijk Tinga, menen burgemees- De grotere jeugd pleegt 's zomers met ter en wethouders, dat het aanbrengen bootjes op de vijvers te spelevaren en in de van een afrastering rond de vijvers door middel van palen waarlangs een zoge- (Vervolg Zie pagina 3) De zaak betreffende het paviljoen aan het Sneekermeer loopt nu al weer een hele tijd. De WV bezat aan het Sneekermeer drie kavels land. Twee hiervan zijn gekocht door de BV. Op deze twee kavels wordt de jachthaven en het paviljoen geëksploiteerd. De andere kavel is doorverkocht aan Bouwbedrijf Wessels in Rijssen. „We kunnen een aantal dingen doen”, aldus voorzitter C. Berkhout. „Wat is de volgende stap. Via de rechter het half miljoen opeisen, in bespreking gaan met het Paviljoen BV, of de zaak blauw-blauw laten”. Overleg rnet.de vennootschap leek de tien aanwezigen de meest elegante oplossing. Over dat laatste voorstel wilde niemand iets weten en een, gerechtelijke stap, zag men ook niet zitten. „We kunnen de zaak niet blauw-blauw laten, want er is bewust iets verzwegen, waardoor de grond wellicht meer heeft opgebracht. Maar zakelijk gezien kan ik ■v 8 '"d r

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1