Heakeninginne Nynke Nauta Zuivelschool zet deuren open nieuwbouw van der Werf Eerdmans assurantiën r g Rabobank Q en Begrip „gesloten burcht” doorbreken Makelaardij. Bolsward ,Ik doch de taek dy’t ik krigen ha dy’t ik graech dwaen wol” est Dieven en vernielers van fietsen gepakt Nije revue Sipke Oppedijk ütforkoft Garagehouder De Jong wist diefstal te voorkomen Motorongeval met dodelijke afloop onder Schettens Zwembad De Klomp Wommels wordt uitgebreid Zomeravond Orgelconcerten met Feike Asma in Bolswarder Martinikerk Centrale verwarming Van der Weerd b.v. k^i □II» ..IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIW STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST-FRIESLAND Verschijnt in: Bolsward, Baarderadeel, Hennaarderadeel, Hindeloopen, Vvonseradeel, Workum en Wymbritseradeel HAAL UW KREDIETBRIEF I VOOR AAN- EN VERKOOP VAN ONROEREND GOED FINEER BINNENDEUREN - bouwbedrijf Bleeker bv Bolsward Voor de financiering en verzekering van uw boot en caravan naar: ANWB REIS- ■■HiHKeWHBsKflKIlHni msa 118e JAARGANG Nr. 50 WOENSDAG 27 JUNI 1979 ook dit jaar gewoon bij de RABOBANK en sluit tegelijk een REISVERZEKERING af Floridus Campuslaan 2 8701 AM .Bolsward in mahonie en eiken zi- y^t MB BOUWSTOFFEN BOLSWARD - TEL. 2316 Verschijnt WOENSDAGS en VRIJDAGS Abonnementsprijs f 14,75 p. halfjaar (bij vooruitbetaling) Giro 887926 Advertentie-tarieven op aanvraag FINANCIËN HYPOTHEKEN VERZEKERING tel. 05157-2294/3464 b.g.g. 2593/3776/4055 west, doe’t se dat petear mei jim krante hie. Hja hat hiel goed oppast hwat hja sei.” Hawwe Nynke en de hofdames Tjerda Postma en Cisca Anema nou noch hwat mei de organisaesje üt to stean? Nynke: „Nou né, wy kinne wol ideeén en suggestjes jaen, mar fierder steane wy buten de organisaesje. Dêr rédde sy har mei (it heamielkomité, red.) Ik doch de taek dy’t ik krigen ha en dy’t ik graech dwaen wol,” seit de Boal- serter studinte. De himmele dochter fan Nauta is noch „hielendal frij,” sa't Nynke it ütdrukt. Hja is net troud, forliefd offorloofd. „Ik In verband met het jubileum heeft de zuivelschool (in nauwe samenwerking BOLSWARD - Door het kordate op treden van de heer Gerrit de Jong is de poging van een tweetal jongens een auto te stelen mislukt. De twee knapen, de 15-jarige M. R. en de 16- jarige A. H. beiden uit Bolsward, waren op het moment dat de heer De Jong over het terrein van zijn gara ge bedrijf aan de Snekerstraat liep, bezig een auto „aan de praat te krijgen”, toen de heer de Jong na derde nam één van de twee de benen. De andere (A. H.) kon niet tijdig uit de wagen komen, en werd door de heer De Jong in het nekvel gepakt. Verzet baatte de jongen niet. De Bolswarder garagehouder schakelde de politie in. De volgende dag kon ook M. R. worden opgepakt en ingesloten. Tegen beide knapen is proces verbaal opge maakt. De Harley Davidson van het echtpaar werd van achteren aangereden door de heer J. J. van den B. uit Warmenhuizen. De 46-jarige bestuurder van de BMW met zijn 17-jarige zoon als duopassagier reed met grote snelheid achter op de motorfiets van de echtelieden. Van de B. reed ongeveer 120 km terwijl de heer Van der Meer ongeveer 80 km op zijn teller had staan. Vele raadsleden schrokken van dit be drag en vroegen zich af of het niet eenvoudiger kon. De heer Daan de Hoop (VVD) stelde als alternatief om deze chemicaliën tezamen met andere stoffen van de gemente op één plaats op te slaan, dit bleek echter niet mogelijk omdat de stoffen dagelijks worden gebruikt. De CDA-er Homme de Vries zag in dit voorstel tevens een stukje machtsmis bruik van de Inspectie van de volksge zondheid. Volgens hem kunnen ze wel meer eisen stellen, en moet de raad daar altijd gehoor aan geven. in woning, industrie en agrarisch bedrijf Broerestraat 13 tel 05157-3946 geö en goede raad SCHETTENS - Zaterdagavond tegen achten is een twintigjarige inwoon ster van Badhoevedorp bij een aan rijding tussen twee motorfietsen op de A7 bij Schettens dodelijk veronge lukt. Het slachtoffer, mevrouw A- nouska van der Meer-van der Wal, zat achterop de motorfiets van haar echtgenoot. De jongelui hadden de gestolen fietsen („uit verveling”) vernield en daarna in de sloot gegooid. Ze hadden voor hun daad geen aanwijsbare reden. De eigenaars van de tweewielers (een zware Arizona- damesfiets, een Phoenix damesfiets en een Invicta-herenfiets) kunnen hun ge stolen vervoersmiddelen terughalen op het politieburo in Bolsward. Tegen de jongelui is proces verbaal opgemaakt. WOMMELS - Het personeel van het gemeentelijk zwembad te Wommels kan weer rustig ademhalen: De raad heeft het voorstel om het zwembad uit te breiden met een personeels ruimte en opslagruimte voor chemi caliën unaniem aangenomen. Voor de waterzuivering is het noodzake lijk dat er o.a. zoutzuur' wordt ge bruikt. Dat stond tot nu toe in de machinekamer. Voor deze chemica- liën wordt nu een speciale ruimte gebouwd. Tevens wordt de te kleine ruimte voor het personeel uitgebreid met een keukentje en twee kleed- boxen. Voor één en ander is een bedrag van f 35.840,- uitgetrokken. ha der ek gjin tiid foar. As ik jouns thus kom, moat ik ite. Dan noch efkes televysje sjen, nou en dan oant in ure of alve leare. Dêrom gean ik yn it wykein wolris nei in bar of sa. Ik ha wol in greate freonenkring. Ik fyn dat it net direkt yn de yntime sfear hoecht to wezen. Né, trouwen sjoch ik hielendal noch net sitten.” Heal laitsjend andert hja: „Ik sjoch my al rinnen efter de bernewein. Mar dat moast net op skriuwe hear,” reagearet de spontane heakeninginne. hiele prote leuke reaksjes hawn. De minsken yn de winkel sizze: „Ik bin troch de heakeninginne holpen en sa. Of se sizze op strjitte: Hoi, kening- inne! En sa. Hartstikke leuk!” Nynke tinkt net dat it programma oerladen fol is en ek net dat der to folie to rédden is op to folie plakken. De snippere faem mient: „Ik leau net dat it tofolle is. Der is foar elk wol hwat by. Kinst alle minsken dochs net op ien plak halde. Groepsfoarming haldst altyd. Kinst de jeugd nou ienris net nei de Wynberg ta stjüre, dêr’t in strijkje spilet en de alderein net nei it Hofke. Der bin’ sa folie generaesjes. Dêrom is der foar elkenien ek hwat by. Né, ik fyn it sa hartstikke moai, regele,” tsjinnet Nynke üs fan replyk. Nynke Nauta waerd op 14 maert 1959 berne yn Kollumerswaech, yn dy tiid wie dat einliks noch Sweagerfean. Doe’t hja acht jier wie forhüzen de Nauta’s nei Boal- sert. Nei de Rehobothskoalle yn Boalsert helle hja it Havo diploma oan it Bogerman kolleezje yn Snits, Nynke moat noch ien jier studear- je oan de P.A. De Him, ek yn Snits en dan hopet hja ünderwizeres to wêzen. „Ik hoopje to slagjen en in baen to krijen,” seit Nynke ta eintsje bislüt. Uitgave A. J. OSINGA b.v. Bolsward - Marktstraat 13 Administratie- en Redaktieadres: Postbus 5, 8700 AA Bolsward Te[. 05157 - 2044, na 18 uur 2660 Redaktie na 18 uur 4661 worden overgebracht waar vrij lichte verwondingen wérden gekonstateerd. De oorzaak van de aanrijding ligt ver moedelijk in het feit dat de heer Van der B die net als het echtpaar Van der Meei met zijn zoon terugkeerde van de T.T afgeleid is door de vele mensen die vana: het viadukt Longerhouw-Schettens d( motorrijders gadesloegen. Eén van de handelingen die U aanstaande vrijdag tijdens de open dag in de Bolswarder zuivelschool zelf van nabij kunt meemaken. Hier zijn twee „suvels” bezig met het centrifugeren van melk, om de room van de overige bestanddelen te scheiden en na reiniging te gebruiken voor boterbereiding. Belangstellenden zijn vrijdag van harte welkom in de school. Mei dyselde Adry Dolman, lid fan it heamielkomité, kin Nynke it skoan i fine en trouwens ek mei it oare J froulike lid fan it komité, Tineke Kroontje. „It measte kontakt ha wy 1 (de hofdames Cisca en Tjerda en Nynke seis, red.) mei de froulju. We kinne ek hiel goed mei elkoar opsjitte seit de kreaze heakeninginne fan 1979. „Hoewol’t it earste kontakt mei de manlju fan it komité direkt goed wie, kin ik dy manlju net sa goed. Ik ha it meast mei Adry Dolman en Tineke Kroontje to meitsjen. Hja geane mei om klean to keapjen ën sa.” Hwat moannen lyn stie hja regelmjit- tich op de planken. Mei har freondin foarme Nynke in duo, dat geastlike lieten song. Dy freondin, Geartsje Vos spile gitaer wylst de fammen beide songen. Nynke forgeliket it repertoire fan doe mei dat fan Elie Nieman en Rikkert Zuiderveld. Doe’t Nynke noch op it Bogerman Kolleezje yn Snits siet, makke hja diel üt fan it Bogermankoar. Nynke: Wy bin noch mei it koar nei Denemarken west. We hienén ek noch nei Amerika ta sillen mar dat koe net, hwant dat foei krekt yn de oaljekrisis. Dat wie al spitich, ja. Earlik as Nynke is, fortelt hja dat hja seis jier oer it Bogerman kolleezje dien hat om .it Havo diploma to heljen. Oer eigenwiis wêzen sprutsen! Om noch ris oan to jaen dat Nynke wend is om mei minsken om to gean: freedtojouns en sneons wurket hja yn de skuonwinkel by Botermans yn Boalsert. „Ik bin studinte en ik wol wol in büssint ha om yn it wykein üt to gean,” andert Nynke. Ek de skuon- hannel fan Botermans hat foardiel by Nynke’s heakeninginneskip. „Ik ha in Technisch installatiebedrijf Makkum, Bolsward, Franeker, Harlingen Tel. 05178-6041 Ien fan de hobbys fan Nynke is it fytsen. „Ik bin wol in moai waer fytser, hear. As it hurd waeit, dan sjochtst my net op de fyts. Ik ha nou trije kear meidien oan de alve stêddentocht, mar ik doch it net wer. Myn fyts ha’k forkoft oan myn broer, tominsten dy hat him nou. Neist it fytsen haldt Nynke in protte fan muzyk: ,Jk hald einliks wol fan alle muzyk. As it mar lekker rêstich is. Fan jazzmuzyk hald ik net. Oer in jier hoopje ik hwat oan volleybal to dwaen. Op dit momint sit ik net op forienings. Ik mei graech hwat yn ’e sinne op it stran sitte en graech klean keapje.” Boalsert en omkriten sil tidens de heamieldagen wol sjen dat Nynke Nauta hwat dat oanbilanget smaek hat. Nynke is bliid dat de twa hofdames learlingen binne fan de Süvelskoalle, foaral omt dizze Heamielfeesten tage- lyk mei de fiering fan it 75-jierrich bistean fan de Süvelskoalle binne. Nynke koe Tjerda en Cisca foar harren forkiezing noch net: „Se binne noch mar in jier yn Boalsert. Se binne trouwens hartstikke aerdich. Se binne dan wol myn gefolch, mar as wy bygefyks mei de bijierren nei de Aide Skouw gean, dan hawwe wy alle trije de selde taeken.” Nynke hoecht net mear to wêzen as in oar, dat is düdlik! It heamieltrio moat ien wêze: „Wy moatte in bytsje in gehiel foarme mient Nynke dan ek. 4 BOALSERT - „Us heit soe wol siz- B ze: „Ik woe wol dat ik it yn in biskiten doekje hie,” seit Nynke f Nauta yn har alders wenning oan 1 de Juffer Veenstrjitte yn Boalsert. ff Hja andert dit op üs fraech oft de 1 Heamieldagen de fjirtich tüzen ff goune eins wol wurdich binne dy’t 1 se koaste moatte. „Mar dat moatst ff net yn de krante sette hear! Hy hat 1 dat net fan de Heamieldagen sein, 5 mar wolris yn it algemien. Foar 1 my is fjirtich tüzen goune in hiele 1 protte jild. Mar ja, ik bin ek mar in g earme studinte. Ik wit net oft it dy 4 fjirtich tüzen net wurdich is. It g kostet allegearre jild. De yntocht, de korpsen, de Fryske hynders, de ff blommen, de klean en nearn mar 1 op, fortelt Nynke yn geef Frysk. 1 Nynke waerd okkerdeis üt 18 kandi- B daten keazen as heakeninginne. Fan 1 dy achttsjin fammen bleauen der nei ff de seleksje yn it Wapen fan Wünse- 1 radiel seis oer. Yn it salensintrum it ff Park kaem Nynke ta eintsje bilsüt as 1 heakeninginne üt de bus. Hja bihelle ff 52 punten, Tjerda Postma en Cisca 1 Anema hellen 32 en 34 punten. Nynke stiek der dus mei kop en skouder BOLSWARD - Begin deze maand werden er een drietal fietsen gesto len. De tweewielers stonden bij Bloemkamp en in de stalling van de FRAM-garage. De fietsen werden omstreeks die tijd zwaar beschadigd in de parksloot teruggevonden. Maandagmiddag konden de dieven in de kraag worden gevat. Het bleken de 18-jarige G. F., de 16-jarigë B. G. en de evenoude F. T. De knapen, die alle drie uit Bolsward komen, hebben inmiddels bekend. De heer Anne Visser (PvdA), hij is voor* zitter van de stichting van het zwembad, pleitte vurig om het voorstel aan te nemen. Het gaat volgens hem om een stukje volksgezondheid. De chemicaliën staan nu in de machinekamer opgslagen en daar kan iedereen zo maar binnen lopen. Als kleine kinderen daar komen zijn de gevolgen niet te overzien. Het is, volgens de heer Visser een wonder dat er nog niet eerder een ongeluk is gebeurd. Na dit pleidooi werd vele raadsleden de noodzaak van het voorstel duidelijk en werd het zoals gezegd unaniem aange nomen. '"Jongemastr., 19 Bolsward, tel. 05157-4955, w b-g-g- ’s avonds S. Heeres 05150-14139 Wol Nynke Boalsert en omkriten miskien in pear tips jaen? Nynke: „Nou, ik soe sizze de minsken moatte in min sin oan ’e kant sette en in „glimlach” op it gesicht to foarskyn toverje. Hwa’t in min sin hat kin wol thüsbliuwe. De mins ken moatte foaral allegearre de flage ütstekke. Dat soe hartstikke leuk wêze. Dat is wichtich. El kenien moat meidwaen. Wy dogge yn elts gefal üs bést. We moatte der mei üs allen hwat fan meitsje. Fierder moatte de minsken hwat troch de fingers sjen as der al hwat misrint of mislearret.” BOALSERT - Alle kaerten foar de pre mière fan „Fan it iene yn it oare”, de nije revue fan it selskip Sipke Oppedijk, bin forkoft. Lykas wy al earder skreaun ha is de earste foarstelling tidens de heamiel dagen moarntojoun yn De Doele. Neffens de hear Wijbenga fan De Doele is it noch net earder bart dat in foarstelling yn De Doele in wike yn’t foar ütforkoft wie. Komt der in twadde foarstelling fan „Fan it iene yn it oare” dan sil dat warskynlik net earder as yn september wêze sa fortelde üs Sipke Oppedijk. Al de vier motorrijders kwamen met een harde klap op het wegdek terecht. Mevrouw Van der Meer was praktisch op slag dood. De overige drie motorrijders moesten naar het ziekenhuis in Sneek BOLSWARD - Het vierde concert in deze zomerserie zal worden verzorgd door Feike Asma op dinsdag 3 juli 1979 aanvang: 8 uur. De volgende werken zullen worden vertolkt: Na inleidend Koraalspel over Pslam 77:7 van Feike Asma Trio en Prealudium und Fuge van Joh. Seb. Bach; Concerto in F-dur van G. F. Handel; Pastorale van Cesar Franck; Sonate Nr. 3 van Alex. Guilmant; Meditation van Ed. Lemeigre en Tocca ta van W. Ralph Driffill en tenslotte „Finale” van de concertgever. Bolswanls Nieuwsblad BOLSWARD - Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan houdt de Bolswarder zuivelschool, of zoals de officiële benaming luidt Rijks Middelbare en Hogere school voor Levensmiddelentechnologie, vrijdag aanstaande een tentoonstelling in de school. Deze „open school” is bedoeld voor de bevolking Van Bolsward en andere geïntresseerden. De bezoekers zullen deze dag (van 9.30 - 12.00 uur en van 13.30- 17.30 uur) worden rondgeleid door de leerlingen en docenten van de school. Men wil met deze open dag het begrip „gesloten burcht” zoals de school in Bolsward nog te vaak wordt gezien trachten te doorbreken, zo werd ons verteld door de organisatoren. Gedurende de gehele dag zal al het proefmateriaal en de machinerieën op de school „werken”, waardoor het publiek een goed inzicht krijgt in de werkzaamheden (en dan vooral het praktische gedeelte van het on derwijs) op de school. In één van de lokalen is een tentoonstelling inge richt. Hier krijgt men door middel van videobeelden een idee hoe de school is als deze funktioneert. Voorts worden de belangstellenden in de gelegenheid gesteld de nieuwe proeffabriek te bezichtigen. Boalsert en omkriten hoege net bang to wêzen dat de heakeninginne tidens har speech mei de müle fol tosken stiet. As leerling fan de kweekskoalle De Him to Snits - of leaver P.A.-studinte - stiet hja regelmjittich foar de klasse. Hja is it kontakt mei de minsken wend. Hja doart de minsken ek oan to sjen. Nynke is wis en warachtig net bang om de minsken rjocht yn de eagen to sjen. boppe üt. De Boalserter P.A.-studinte bisköget de forkiezing as heakeninginne net als in keallekeuring: „Né, ik fyn it gjin keallekeuring. Ik ha altyd al ris hea keninginne wurde wollen. Ik ha it twa jier bisocht, nou en dit jier is it my slagge?’ De sympathieke, oansteande ünderwizeres lit üs in plakboek mei kranteknipsels sjen mei de forslaggen fan har forkiezing as heakeninginne. Hja is net alhiel tofreden oer üt- spraken, dy’t hja dien ha soe. Dêr stiet under oaren yn, dat Nynke eigenwiis is en graech yn it sintsje set wurde wol. De 20-jierrige studinte: „Minsken dy’t my hiel goed kinne, hawwe sein: „Do bist hielendal net sa as yn de krante stiet.” Ik bin hielendal net eigenwiis. Ik bin just earlik. Dêrom ha ik ek sein, dat ik der fan hald om yn it sintsje set to warden. Dat har elken ien wol nédich; dat fynt elkenien wol moai, tocht ik. Hwa’t seit fan net, dy liicht neffens my. Mar moast altyd foarsichtich wêze mei de pers. Dêrom hat Adry Dolman ek hiel foarsichtich met het Heamliecomité) tijdens de feest dagen enkele festiviteiten mee georgani seerd. Behalve „de film van Ome Wil lem” en „Bassie en Adriaan” op woens dag en donderdag is er komend weekend een zomeravond carnaval op touw gezet in tal van Bolswarder horeca-bedrijven. Zo spelen in de Doele a.s. vrijdag The Happy Tuners in De Groen Weide Magazine, In den Hof van Holland is d.j. Ritsko van Vliet, in het Wapen van Won- seradeel speelt orkest Ben Mol en in de Wijnberg is het strijkorkest Theo Scheepstra gekontrakteerd en in de vierschaar van het stadhuis kunt u luisteren naar het Gezelschap voor Oude Muziek. Overal is de toegang gratis.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1