I Morgen weer traditionele hardrijderij op Grootzand Kontributieverhoging punt van diskussie bij ,SCHUTTEVAERS’ Onroerendgoedbelasting in Ulst zestien procent omhoog Dankzij de inzet van de heer H. Veldwiesch (Gem. Bel.) om te onderzoeken of de Onroerendgoedbelasting in de gemeente Ulst niet met minder dan twintig procent omhoog kon, heeft de raad zestien procent verhoging opgelegd. Dit percentage werd behaald nadat de heer Veldwiesch een rekenfout had rechtgezet. Het totaal tarief van gerechtigden en gebruikers was namelijk niet 8,80 maar 8,50 per tien vierkante meter. Het onderzoek van de heer Veldwiesch om het belastingtarief te kunnen verlagen was nogal uitgebreid geweest hij had zelfs twee plannen op papier gezet die het belastingpercentage tot negen of dertien procent naar beneden zou kunnen drukken. van B Officieel Orgaan en de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST M Üh voor het voeren van de ledenadministratie en andere werkzaamheden. Start centrale meldkamer Het uniforme meldnummer 0011 wordt voor Friesland op 4 januari ingevoerd. Anders dan de reeds be staande meldcentrale-gebieden Til burg en Breda zal deze meldkamer worden ingericht en bemand door funktionarissen van de PTT. De centrales zullen de meldingen door verbinden met de meldkamers van de politie, brandweer of ambulance dienst. Na één jaar zal rapport wor den uitgebracht met betrekking tot het op deze wijze funktioneren van 0011. Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDEfeHEM e.o. UB NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en de ™W<KQERIER Vier spelers van Hubert Sneek in Noordelijk elftal en de Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van Ook een delegatie van de Sneker carnavalsvereniging De Oeletoeters maakte gisteren gebruik van de gelegenheid om burgemeester B. van Haersma Buma en zijn echtgenote de beste wensen aan te bieden voor het jaar 1979. Tussen neus en lippen door werd even geïnformeerd of het gemeentebestuur dit jaar genegen is de „sleutel van de Stad Sneek" tijdens de carnavalsviering over te dragen aan Prins Carna val. Vorig jaar bleek het gemeentebestuur namelijk nog niet „rijp" te zijn om die stap te nemen. „Het zal nog vandaag in de vergadering van b. en tv. behandeld worden", zo kréég Cees Hordijk te horen. De aanloop bij de Nieuwjaarsreceptie van de heer en mevrouw Van Haersma Buma bleek niet zo groot als vorig jaar. Het gebeuren was er overigens niet minder gezellig om. (Foto Studio Ger Dijs). Een kontributieverhoging voor „varende leden" met honderd procent (van 45 op 90 gulden per jaar) bleek zaterdagmiddag enkele leden tijdens de jaarvergadering van de afdeling Zuidwesthoek van de Koninklijke Schip persvereniging „Schuttevaer” nogal hoog te zitten. Door een ekstra kongres van „Schuttevaer” zijn de verhogingen van de lidmaatschapsgel den echter noodzakelijk geacht omdat in Rotterdam een kantoorvertrek voor „Schuttevaer” is gehuurd en er een betaalde kracht is aangetrokken (Vervolg zie pagina 3) F 9 1 F i in 4 Q u. M SU BRAN DA ■gESiïïj r het Sint Antonius Ziekenhuis in Sneek vervoerd. (Foto Studio Ger Dijs). DINSDAG 2 JANUAR11979 134ste JAARGANG No. 1 meester) en leden: E. de Weerd te Sneek en J. de Groot te Sneek. De heer Sijbranda blijft voorlopig nog wel penningmeester van SNEEKER NIEUWSBLAD De winkeliersvereniging Grootzand houdt morgen (woensdagmiddag) weer de oer-traditionele Grootzand-hardrijderij voor paartjes (een jongen en een meisje niet ouder dan twaalf jaar). Voor deze schaatswedstrijd ook wel genoemd „A la slingerkoek” zijn uiteraard weer een hoop fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Jongens en meisjes, die mee willen doen, dienen zich als koppeltje op te geven bij Reiskuro Sypersma aan het Grootzand 70. De inschrijvingen moeten om één uur binnen zijn. De rijderij begint om twee uur. Voor de op woensdag 10 januari te Wezep te spelen voetbalwedstrijd tussen de dis- trikten Oost en Noord in het kader van het distriktskampioenschap van Nederland, zijn voor het Noordelijke elftal onder meer uitgenodigd de Hubert Sneekspelers P. Schat, H. Koenen, J. Boom en Tj. Klijnstra. De wedstrijd begint om 20.00 uur en wordt gespeeld op het terrein van de vereniging WKC te Wezep. Hubert Sneek 2 speelt komende zondag een inhaalwedstrijd tegen Emmen 2 voor de reserve eerste klasse van de KNVB. Later kwam het probleem plankzeilen om de hoek. Er zullen maatregelen ge nomen moeten worden om de surfers uit de vaarroutes van de beroepsvaart te weren. Het is levensgevaarlijk. Een plankzeiler ziet men vanaf een groot schip haast niet, vooral als hij is omge slagen en ligt te worstelen in de „dode hoek”. Dan kunnen ongelukken haast niet uitblijven. De schippers bleken van mening, dat het afdelings- en het hoofdbestuur alles in het werk moet stellen, om te voorkomen dat de beroepsvaart niet verdrongen wordt door de de regio Friesland van „Schuttevaer”. rekreatievaart. Hier en daar zijn tendensen in die richting te bespeuren omdat akkom- modaties voor de rekreatievaart vaak ten koste gaat van die voor de beroepsschippers Zo zijn bijvoorbeeld juist ligplaatsmogelijk heden dicht bij de „bewoonde wereld” te weinig voorhanden. Het afdelingsbestuur zal diverse klachten op dit vlak ter kennis brengen van de betreffende instanties en er ook verder alles aan doen om te zorgen, dat de pleziervaarders niet meer rechten krijgen dan de beroepsschippers. Bij de bestuursverkiezing werd de heer E. de Weerd bij akklamatie herkozen. Na één stemronde had men ook een nieuwe penningmeester in de plaats van de heer M. Sijbranda, die het na acht jaar welletjes vond en om gezondheidsredenen niet her kiesbaar was. Benoemd werd de heer S. Visserman uit Scharnegoutum zodat het bestuur van de Zuidwesthoek thans bestaat uit: K. de Vries te Sneek (voorzitter), J. Visserman te Uitwellingerga (sekretaris), S. Visserman te Scharnegoutum (penning- Tijdens het wat onsamenhangend debat in de jaarvergadering in hotel Jikke Ozinga te Sneek, kondigde Siete Hobma zelfs aan, dat hij van plan is voor „koninklijke” te bedan- staan er vaak moeilijkheden met de plezier- ken. Het werd hem te gortig: „Toen ik lid vaart. Alternatieve routes voor die groep werd was de kontributie een rijksdaalder. van watersporters vond de voorzitter dan Het afdelingsbestuur is me aktief genoeg, ook dringend noodzakelijk, maar het Hoofdbestuur maakt het geld toch maar op aan dingen waarvan de kleine beroepsschippertjes geen enkel profijt heb ben”. Hobma vond één openlijke mede stander, maar de officiële bedankjes zijn nog niet bij de sekretaris binnengekomen. Misschien dat de soep niet zo heet gegeten wordt als ze tijdens de vergadering werd opgediend....? Het punt kontributieverhoging was eigen lijk het enige, dat de gemoederen een beetje deed oplaaien. De huishoudelijke en andere zaken werden verder op een voor de Zuid westhoek ongebruikelijk zakelijke manier afgehandeld. Ondanks dat liep het toch weer tegen de „gebruikelijke tijd” van zes uur aleer voorzitter K. de Vries het weinige aantal leden (het was ook beestenweer) met de beste wensen voor het nieuwe jaar de „vrijheid” hergaf. Een flink deel van de vergadertijd werd overigens in beslag genomen door een openingsrede van dezelfde voorzitter. De heer De Vries liet namelijk alle „aktuaiitei- ten van 1978”, waarbij de schippers nauw of zijdelings waren betrokken, de revu pas seren. Wat het reilen en zeilen van de afdeling Zuidwesthoek betreft was hij dik tevreden. Veel zaken, die men bij allerlei instanties onder de aandacht heeft gebracht, zijn tot een oplossing gekomen. Een aantal andere dingen zijn nog niet zoals men ze graag hebben wil. Men blijft echter inzake die punten de verantwoordelijke organisaties aan het jasje trekken. Het ledental steeg in 1978 met tien en kwam op 74 („Waaronder twee wanbetalers”, zo deelde de penning meester later mee....). De rel in de media om de slooppremie- fraude noemde voorzitter De Vries sterk |1*j^jvertrokken. Slechts in één geval is vast omen te staan, dat een schip, waarvoor ■oppremie was betaald, is dóórverkocht. t-meeste aangehaalde gevallen hadden btkking op schepen, die bij de sloper lague wachten op vernietiging. In 1977 en ‘zijn reeds 1800 schepen gesloopt. In het hende jaar zullen er nog eens zeven- hond volgen. Die zijn reeds aan het scheregister onttrokken. Veldwiesch vroeg of het ook mogelijk zou zijn de situering van de school nog eens onder de loupe te nemen op het onder havige terrein „mijn inziens moet het moge lijk zijn wat minder dure grond naar de school toe te rekenen en het gehele perceel bouwgrond ook in verband met geplande woningbouw nog eens nader te bekijken”. Volgens de heer Veldwiesch kan 2000 m2 grond worden bespaard dat kan een verlichting geeft van de kapitaallast van ƒ18.400,-. „Op deze manier kan mis schien nog gedacht worden aan de be strating van de Sudergoweg en de Ter pen”. Tevens dacht hij dat er nu een mooie gelegenheid was om eens wonin gen te gaan bouwen. „Ulst is toch al karig bedeeld met grond waarom zou den we niet 7750 m2 grond bestemmen voor woningen. nius Ziekenhuis In Sneek gebracht. Me vrouw Bodenstaf werd ernstig aan bei de benen en het hoofd gewond. Haar elf-jarige zoontje brak een been en ook r van mevrouw Bodenstaf werd gewond. Zij liep onder meer een kaakfraktuur op. Mevrouw Bodenstaf en haar zoontje werden naar het ziekenhuis In Sneek gebracht. Het meisje naar het Diakonessenhuis in Leeuwarden. Vrijdag en zaterdag raakten slip. Daarna botste de Toyota, bestuurd bijna overal auto’s van de weg en ont- door de 32-jarige mevrouw H. Boden- stonden er kleine of grotere kettingbot- staf-Stoker uit Drachten, met grote singen. BIJ Follega deed zich een dode- snelheid tegen de Slmca. De ravage lijk ongeluk voor. Daar raakte de auto was enorm en de rampenwagen van de van de 36-jarige A. de Man uit Luttel- Sneker brandweer moest er aan te pas geest te water. De heer De Man ver- komen om enkele van de gewonden te dronk. Zijn zoontje van twaalf werd ge- bevrljden. De bestuurder van de Slmca, red en met enrstlge verwondingen naar en twee van de vier bij hem Inzittende vrienden, werden naar het Sint Anto- '•S Dit hoopje schroot bleef er over van de twee auto's - een Slmca en een Toyota - die donderdagmorgen met elkaar In botsing kwam op de ophaalbrug in de oude rijksweg 43 bij Uitwellingerga. De de tienjarige dochter verwrongen hoeveelheid metaal in aan merking genomen mag het nog een wonder genoemd worden, dat er geen dodelijke slachtoffers vielen. De Slmca, die werd bestuurd door de 19-jarlge B.N. uit Sneek, raakte op de brug In een De belastingverhoging moest worden inge voerd omdat op de post onvoorziene uitga- te buiten en is niet aan ven een tekort van 60.490,- „prijkt „Maar dat dan gelijk met twintig procent De Gemeente Belanger had er vooral be- - zwaar tegen dat de gemeente een gedeelte van de grond waarop de nieuwe Ylostins- school zal worden gebouwd moet finan cieren. Dit betekent een kapitaallast op de post onvoorzienen uitgaven van 39.280,- „en dit is meer dan de helft van het tekort", aldus de heer Veldwiesch. Voor de school is 7750 m2 begroot, hiervan moet 3400 m2 door de gemeente worden gefinancieerd, het rijk staat in voor 4350 m2. De heer Er is een sterke tendens naar het gebruik van grotere schepen op onze kanalen. Mede door die grotere gemiddelde tonnage ont vaart. Alternatieve routes verhoogd moet worden dat gaat de perken i de kiezers te verkopen”, aldus de heer Veldwiesch. tegen dat de gemeente een gedeelte

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1