MITS HISTORISCH AANGEPAST: Kommissies vóór bouw RENADO sterkste in strijd IJVC-trainer Jac. Haak I Minister H. Wiegel opent 0 011-AL ARMCENTR ALE snekerWkoerier wbu <*maua „Uilenburgers” moesten doorslag geven in woonplan voor oud-IJlst I i »3 I geen kontraktverlenging Alleen voor spoedgevallen mss WW" BI Ijaljli la - mn bank op Waagpleintje I van II de gemeenten SNEEK. WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan en i IJLST ff v II iillf 1 nummer. UJF 1EII 05 H (vervolg zie pagina drie) Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDERHEM e.o. 1 O w» en de Vanmorgen heeft de officiële opening plaatsgevonden van de 0011- alarmcentrale van het distrikt Leeuwarden aan de Tweebaksmarkt in de Friese hoofdstad. De openingshandeling werd verricht door minister Wiegel van Binnenlandse Zaken. In het bijzijn van zijn echtgenote opende de minister in de loop van de dag ook nog een distrikt-centrale in Hengelo en Eindhoven. Op een telefoontoestel in de Statenzaal van het provinciehuis in Leeuwarden draaide de minister alarmnummer 0011 waarna de centralist op verzoek doorverbond met de meldkamer van ambulancevervoer (meld kamer Joure), de brandweer (BHD-Noord) en de politie (gempo Leeuwar den). In z’n geheel genomen heeft de OOI 1 -centrale verbindingslijnen met het distriktskommando van de Rijkspolitie, de negen gemeentelijke politie korpsen, de centrales van de brandweer in Leeuwarden en Sneek en de meldkamer van de ziekenvervoerders bij de A.N.W.B. in Joure. In de Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Qtjjiw s 55 v- 5 o o ik SNEEKER NIEUWSBLAD :ek WA r W7W1 enz. 'H teek illeen ok. ke of 5 of niet zonder muntstuk stellen; dit heeft men nodig voor de techniek van het apparaat. Na het gesprek komt het kwartje terug. Het nummer is gemakkelijk te draaien, omdat het de twee uiterste kiesschijven betreft; ook wanneer het donker is kunnen er Drie afzonderlijke advieskommissies van de gemeenteraad vergaderden donderdagavond over het voorstel van b. en w. om het Waagpleintje te verkopen aan Slavenburg’s Bank. Deze bank wil er een nieuw bankgebouw plaatsen, inplaats van de Wijnberg te verbouwen tot bankgebouw. Over het voorstel werd gesproken door de kommissie voor de financiën, de kommissie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting en de milieuraad. De laatste twee kommissies stemden vóór bebouwing op het Waagplein door de bank, mits de bebouwing voldoet aan stringente voorwaarden. De derde kommissie besloot tot erfpacht inplaats van de door het kollege voorgestelde verkoop. genheid. Er werd een route uitgezet waar weinig verkeer langs komt, en waar bij de deelnemers een keuze kunnen maken uit de afstanden 2'/?5.10 en 21 kilometer, dit laatste om ook de cracks die hun hand niet omdraaien voor een simpele 10-kilometerloop, aan bod te laten komen. Het ligt in de bedoeling van de organisatie om van de Sneekermeerloop net zoals van de lopen te Wormer en Bergen aan Zee een begrip te maken en deze opzet lijkt in eerste instantie (ondanks het tegenvallende weer) volkomen ge slaagd. De gladde wegen en de winterse weersomstandigheden ten spijt kwam toch nog een zeer respektabel aantal deelnemers opdagen. Winnaar van de wedstrijdloop over 21 kilometer werd na een lange en verbeten strijd tenslotte de heer Bruinsma van athletiekvereniging Lionitas te Leeuwarden. MAANDAG 15 JANUAR11979 134ste JAARGANG No. 5 rs solis )T0 eete NG ie, o| 9f I /V. 140.- 27= i.- na3i| De voetbalvereniging Black Boys maakt melding van een noemenswaardig feit in de voetbalwereld. In tegenstelling tot wat vaak boven het onzekere bestaan van een voetbaltrainer hangt, is het kontrakt van trainer Douwe de Jong met één jaar ver- lèngd. a Na een drie uren durende strijd mocht de voetbalvereniging Renado uit Langweer zich grootmeester noe men op het gebied van spelregel- kennis. In de ONS-kantine, het to neel waar de strijd zich afspeelde ontvangt de aanvoerder van de win nende ploeg hier uit handen van Jo han Hartkamp (grensrechter betaald voetbal) de hoofdprijs in de vorm van de naar zijn vader genoemde wisselbeker, de Piet Hartkamp- bokaal. Winnaar in de individuele klasse werd de WZS-er Louis West- hof na een barrage met D. Veltman. Voor meer informatie zie elders deze krant. gooi gede itie. BV teek Het grote voordeel van de 0011 -centrale is dat deze politie, brandweer en ambulancedienst met elkaar kan laten konverseren. Gege vens over de in nood verkerende kunnen zodoende onderling worden verwerkt waar na maatregelen worden genomen. Vooral bij gekompliceerde ongevallen en kalami- teiten is dit onderling kontakt belangrijk. Tijdens een perskonferentie in het provincie huis werd nog eens benadrukt dat 0011 alleen bestemd is voor spoedgevallen. Men moet bij de politie bijvoorbeeld niet aankomen met vragen over verloren voorwerpen, maar wèl oproepen om direkte hulp (ongeval, inbraak enz.) Om de brandweer moet niet worden gevraagd wanneer er een poes in de boom zit, maar wél als er brand is of een ongeval. De ambulancedienst moet niet lastig worden ge vallen wanneer grootmoeder vanuit het zie kenhuis naar huis moet worden gebracht. Het moet altijd om spoedeisende zaken gaan. Er wordt in dit laatste geval overigens alleen kontakt gezocht met die ambulan ceposten die aangesloten zijn bij de Vereniging van Ziekenvervoerders. Het kan daarom wel eens voorkomen dat niet die ambulance komt die het dichtst in de buurt is. Hier komt alleen verande ring in als het provinciaal bestuur ook de ambulanceposten die niet lid zijn van de genoemde vereniging opneemt in het provinciaal spreidingsplan. De PTT heeft 0011 altijd al als een uniform nummer gezien en het is dan ook in de telefoontoestellen verwerkt. Het is gratis; evenwel kan men het in de telefooncellen Aangezien de leden van de RTC Ralley uit Sneek ’s winters vaak een gedwon gen stilstand doormaken in het fietsen, wordt er getrimd. En niet zomaar een paar kilometertjes, maar fikse afstanden en vaak op trimlopen en wedstrijden die overal in het land worden georganiseeerd. In Wormer sprak de heer S. Haarsma, lid van de RTC Ralley met de heer Johan van der Horst van de Stich ting Veteranen 40 (een belangenvereniging van trimmers, athleten en vete ranen) over het feit dat er in het noorden van het land en dan met name in Fries land zo-weinig trimlopen georganiseerd worden. Na enig nader overleg gaf de heer van der Horst de toezegging dat de Stichting Veteranen 40 borg zou staan voor het financiële gedeelte van een in Sneek te houden trimloop, mits de RTC Ralley zou zorgen voor het uitzetten van de route en voor kleedgele- tel. I lardl de I Tijdens een inspreekavond voor bewoners van oud-IJlst, waar men eventuele grieven kwijt kon betreffende het woonbestemmingsplan, voor een deel van dit gebied, is gebleken dat men grotendeels kan meegaan in het plan zoals het gemeentebestuur dit heeft laten uitwerken door het stedebouwkundig buro Vijn uit Oenkerk, althans wat betreft de veranderingen aan tuintjes, het aanbrengen van molgoten en rabatstroken het kreëren van parkeerplaatsen en de aanplanting van bomen. Dit laatste leek in eerste instantie echter een groot struikelblok, vooral voor Uilenburg. Over sanering en rehabilitatie van woningen werd deze avond niet gesproken, „dit komt in maart aan de orde”, aldus burgemeester H. W. F. Mumsen die echter wel kwijt wilde dat rehabilitatie alleen dón gebeurt wanneer de bewoners akkoord gaan. Er is tien jaar gepland om alle vierenzestig te rehabiliteren woningen te herstellen. „Panden die voor sanering in aanmerking komen zullen in de loop van tijd wel moeten verdwijnen”, aldus de burgemeester. (vervolg zie pagina drie) Nadat er reeds vele positieve (en enkele trekken aangezien trainer Jac. Haak uit negatieve) klanken zijn gehoord betreffende Sneek zijn kontrakt niet wenst te verlengen, kontraktverlenging van trainers, deelt de Jac Haak heeft de „Kypmantsjes" dan twee zaterdag derde klasser amateurvoetbal IJVC seizoenen onder zijn (overigens zeer des- uit Ijlst mede, dat zij voor het nieuwe seizoen kundige) hoede gehad. Wie de nieuwe trainer een andere oefenmeester zal moeten aan- van IJ VC zal worden, is nog niet bekend. De meerderheid van de milieuraad (twee stemmen tegen) stemde toe in de verkoop van het Waagpleintje aan de Slavenburg’s Bank op voorwaarde, dat er garanties gege ven worden dat de bebouwing aansluit bij de historische gebouwen in de Marktstraat. De milieuraad wil daarom te zijner tijd het schetsplan bespreken. Tevens stelt de milieuraad het op prijs als de gemeenteraad een voorbereidingsbesluit neemt ten aan zien van de Wijnberg, om zodoende de horekabestemming van de Wijnberg te waarborgen, als onverhoopt geen overeen stemming met de bank bereikt wordt over de verkoop en de bebouwing van het Waagpleintje. De minderheid van de milieuraad was van mening, dat het Waagpleintje in zijn oude luister moet worden hersteld. De funktie hiervan zou dan een horeka- vestiging of het VVV-kantoor kunnen zijn. In de anderhalf uur dat de milieu raad hierover sprak kwam in ieder geval sterk naar voren, dat het Waagpleintje bebouwd moet worden, en niet' in de huidige staat moet blijven. De kommissie ruimtelijke ordening en volks huisvesting ging akkoord met het voorstel om het pleintje te bestemmen voor een bankge bouw van Slavenburg. Wel werd duidelijk gesteld, evenals door de milieuraad, dat dit gebouw in overeenstemming moet zijn met de andere gebouwen in de omgeving. Men denkt bijvoorbeeld aan een bakstenen opbouw. Tevens wil deze kommissie in de planvor- mingsfase betrokken zijn. Ook zullen, aldus de voorzitter van deze kommissie wethou der D. Berg, de welstandskommissie en monumentenzorg de hand moeten hebben in de verschijningsvorm. „Aan deze ver schijningsvorm wil”, aldus de heer Berg, (vervolg zie pagina drie) Q 0 0 O •o

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1