i Wllll gKs&è* xT llll Ei Wordt baanvegen in de toekomst baanstomen? Oud-f raktieleiders zijn niet tegen Bank-op-Waagplein „Een stedebouwkundig en architektonisch verantwoord gebouw - dat als bank gebruikt kan worden - is beslist niet de slechtste oplossing voor het al jarenlang sudderende probleem van het opvullen van het gat, dat ontstond toen de Duitsers in de allerlaatste dagen van de oorlog de Waag volkomen zinloos in brand staken. Dat even los-gezien van de kwestie-Wijnberg. Maar als die oplossing gekoppeld kan worden aan het behoud van De Wijnberg, dan is dat mooi meegenomen Sneker jeugdbende gepakt: 52 aangiften in één maand In verband met het plegen van meerdere inbraken en diefstallen werd in de afgelopen weken een groep van totaal vier jongens in de leeftijd van 13 tot 16 jaar door de Sneker politie aangehouden. Uit de verhoren kwam vast te staan, dat zjj een aanzienlijke lijst van inbraken en diefstallen hadden gepleegd. Bij de inbraken werd in principe naar geld en sieraden gezocht. En passant werden dan ook andere goederen meegenomen. De totale buit aan geld en goederen is niet groot, maar ais de braak- en vernielschade er bij opgeteld wordt, is het schadebedrag aanzienlijk. Bonnet’s toverlantaarns voor één gld. naar Sloten De gemeente Sloten kan tegen de symbolische som van één gulden de kollektie cinematografisch materiaal overnemen, dat bijeengebracht werd door de heer P. Bonnet, die op 5 januari van dit jaar is overleden. Om in het bezit te komen van de verzameling toverlan taarns, lantaarnplaatjes en het verdere toebehoren komt de gemeente raad op dinsdag 30 januari speciaal bijeen. Met de heer Bonnet bestond al een tijdje een overeenkomst van bruikleen. Die eindigde automatisch bij het overlijden van de eigenaar. Op 14 april 1978 verleende de heer Bonnet aan de gemeente echter een optie tot aankoop van de verzameling, maar dan moest het aanbod wel officieel aanvaard worden binnen een periode van één maand na het overlijden van Bonnet. De eerstvolgende raadsvergadering van Sloten stond voor 12 februari op het rooster, maar dan zou men te laat zijn met het effektueren van het optierecht. Waarschijnlijk in de vergadering van 12 februari zullen burgemeester en wethouders van Sloten met nadere voorstellen komen over de opzet van het eksposeren van het waardevolle cinematografisch materiaal van wijlen de heer Bonnet. Eddy Mensink, alias Prins Edward I uit de komputer Gerrits en Jonkers: verkoop grond hier niet bezwaarlijk I s Officieel Orgaan en van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST f9 1 iw st- vs vb bills SHI Winkeliers door Sneker politie gewaarschuwd B MfaM Drie auto’s gleden van het viadukt bij Nijland Ui NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en de snekerMkqerier Hei Sneaker Nieuwsblad is een en de gecombineerde uitgave van GEEN VOOR DE VOETEN LOPEN X ygs- vj X 5 -J 38 h 3 M— t (Foto Studio Ger Dijs) In die stelling vonden zich twee heren, die inderdaad wel twintig miljoen gulden. Dat MAANDAG 22 JANUAR11979 134ste JAARGANG No. 7 :’S s I lil Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDERHEM e.o. Cl u 3 Eddy Menslnk, vanaf nu Prins Ed ward de Eerste van Drabbeldonk wordt door voorzitter Cees Hordijk gelukgewenst met zijn benoeming als Prins Carnaval van carnavals vereniging de Oeletoeters te Sneek. De hoed en de cape heeft hij al om, zijn ambtsketen en prinsenstaf moet hij nog ontvangen. dit ogenblik. Maar stel dat je het doet, dat) blijft het toch een hèrbouwde waag met weinig historische waarde. Ook lang niet iedereen zal zo’n nieuwe-oude waag mooi vinden. Zelfs de heren stedebouwkundigen zijn het er niet over eens. Dertig jaar lang denkt men nu over wat er nu met het Waagplein moet gebeuren. (Vervolg zie pagina vijf) SNEEKER NIEUWSBLAD „Simpel en toch eenvoudig” is het wapen dat de heren Marten Atsma en Wietze van der Leij ingezet hebben in de strijd tegen de slechte ijsvloer die door de vele sneeuw is ontstaan. Het is een stoomcleaner, een ap paraat dat normaliter gebruikt wordt voor het schoonspuiten van bussen, treinen, trak- tors en dergelijke. In Uitweilingerga hebben beide heren het apparaat uitgeprobeerd op de plaatselijke ijsbaan (nadat uiteraard klei nere stukjes elders als proefcircuit hadden gediend) en het resultaat mag er zijn: een ijsvloer als een spiegeltje zo glad. De werkwijze van het apparaat is vrij, karwei binnen de mogelijkheden liggen- kum en Folsgare. Hun werkwijze was een voudig. De daders gingen af op het feit of er wel of geen verlichting in de woning ontstoken was. De inbraken vonden zowel overdag als in de vroege avonduren plaats. (Vervolg zie pagina vijf) aan de wettelijke voorschriften heeft vol daan zal proces-verbaal worden opge- t is namelijk zo, dat bij elke een winkel duidelijk zichtbaar een aankondiging aanwezig dient te zijn waarop de openingsuren zijn aangegeven, met de datum van ingang. De bedoelde In het tijdsbestek van ruim één maand kwamen bij de politie in totaal 52 aangiften van diefstal, inbraak, vernielingen en het toebrengen van lichamelijk letsel binnen. De meeste inbraken werden in Sneek ge pleegd, maar de groep opereerde ook in IJlst, Leeuwarden, Schamegoutum, Mak- Toch zegt de heer Gerrits bij de aanvang van het dubbel-interview: ..Kijk, ik wil eerst even duidelijk stellen, dat ik de fraktie van het CDA in de raad niet voor de voeten wil lopen. Ik heb niks meer te zeggen en die knapen lijken me mans genoeg om bij zichzelf een oordeel te vormen. Of ze zeggen nee, of ze zeggen morgen ja, en ze weten dan zelf wel waarom, dat hoeven ze mij niet te vragen en zal ik hun niet zeggen. Ik praat voor mezelf, als burger van Sneek”. Gerrits: „Het stadscentrum zit nu al dertig jaar met dat „gat”. Hoe moet je dat nu eindelijk eens invullen. De oude waag her bouwen is onbegonnen werk. Als je dat doet moet je waarschijnlijk van heinde en eenvoudig: onder hoge druk wordt stoom met een temperatuur van honderd graden op het ijs gespoten, zodat het bovenste laagje ijs smelt en later weer opvriest. Erg snel gaat het echter niet; ongeveer 2000 vierkante meter per uur kan een man met een dergelijk apparaat „vegen”, zodat het niet al te waarschijnlijk lijkt dat dat appa raat ingezet zal worden op de elfstedentocht- route. Aan de andere kant, wanneer alle boeren die een dergelijke helse machine hebben, deze ter beschikking stellen van het elfstedentochtkommitee en indien er ge noeg operateurs zijn, moet een dergelijk De stoomspuit in aktie. Op de foto is reeds te zien dat de sneeuwlaag weggesmolten wordt en onmiddellijk weer opvriest zodat een spie- 4 -'\i X j In die stelling vonden zich twee heren, die ver oude materialen aanslepen. Misschien elkaar in het nog niet zo verre verleden tien kost dat - zoals ik heb horen vertellen - of meer jaren in de gemeenteraad van inderdaad wel twintig miljoen gulden. Dat Sneek vaak in de haren zaten, maar zich geld zou je veel beter kunnen besteden op' ondanks dat eikaars vrienden noemen. Voor de eendrachtelijke uitspraak „teken den”: de heer Arie Gerrits, direkteur van de christelijke middelbare technische school in Sneek en tot vorig jaar twaalf jaar lid van de gemeenteraad voor het Christen Demo- kratische Appèl en van 1974 tot 1978 voor zitter van die fraktie. De andere figuur is de heer Johannes Jonkers, direkteur van het Landbouw Ekonomisch Instituut in Sneek, die negen jaar in de raad zat voor de Partij van de Arbeid, waarvan bijna vier jaar fraktieleider, en een man, die zich thans „a-politiek” noemt. In ieder geval hebben beide heren een flinke brok ervaring in het meebesturen van de gemeente en zijn ze, nu ze los staan van de frakties in de gemeente raad, wat „vrijer” in het uitspreken van hun gedachten. Na een lange tijd van wachten was het zaterdagavond dan zover Bestuur en Vorstendom van kamavalsvereniging „de Oeletoeters” was er uit en had een nieuwe prins gekozen. Zijn naam? Dat was tot elf minuten over elf voor u een vraag en voor hen een weet. Echter op dit waarachtige karnavalstijdstip bleek dat de raad en vorstendom voor een demokratische en eigentijdse methode hadden gekozen: er werd namelijk een levensgrote komputer de feestzaal in Amicitia binnengereden die uit de, uiteraard zware, eisen die de aanwezige Oeletoeters en Oeletoeterinnen van Drabbeldonk aan hun Prins zouden stellen, de juiste persoon voor deze job tevoorschijn zou toveren. De wensen van de dames waren dat hij: knap zou zijn, niet te dik maar ook weer niet zo mager dat je er geen houvast aan had, hij moest charmant zijn, een snor hebben en uiteraard moest hij een meester zijn op het gebied van de klapzoenen, het handelsmerk van karnaval. De heren voegden nog een aantal eisen aan dit rijtje toe: hij moest een echte kameraad zijn, hij moest er één lusten en toen begon de machine opeens te stinken en gaven twee brandende lampjes alsmede een zwaailicht bovenop aan, dat er een storing was opgetreden in de elektronische relais. De enige die wat verstand van komputers bleek te hebben was Eddy Mensink, reeds jaren werkzaam als sekretaris in het bestuur van de Oeletoeters. Toen de heer Mensink binnenkwam en de machine met enige welgerichte klappen herstelde, hadden al veel mensen in de gaten wie de nieuwe prins zou worden. De reparateur namelijk was (Vervolg zie pagina drie) Hoewel we er wat betreft de gladheid van de wegen in Friesland nog goed afkwamen dit weekend, tippelden zaterdag omstreeks het middaguur toch vlot achterelkaar drie auto’s in de val, die de weergoden hadden opgesteld bij het viadukt bij Nijland. Drie auto’s, die uit de richting Bolsward kwa men, gleden aan de Sneek-kant van het viadukt zonder meer van de weg, die daar plaatselijk - en tijdelijk - spiegelglad was. Een van de auto’s torpedeerde een praat paal, die het loodje moest leggen. Een tweede kwam tot stilstand tegen de vangrail en een derde ging aan de rol en eindigde het avontuur met de wielen naar boven. De blikschade was groot, maar bestuurders en inzittenden kwamen met de schrik vrij. Bij een kontrole door de gemeentepolitie van Sneek kwam vast te staan, dat vele winkels daan zal nog niet hebben voldaan aan de wettelijke maakt. Het verplichting om bij de ingang van de winkel ingang van een aankondiging aan te brengen met de openingsuren. De politie heeft het voorlopig bij waarschu- aankondiging wordt door of namens burge- wingen gelaten, maar als na verloop van meester en wethouders gewaarmerkt als de tijd mocht blijken, dat men intussen niet openingstijden aan de wet voldoen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1