Multif unktioneel gebouw wankelde even 4 U. DE BOER nam afscheid IJLST snekerWkoerier I I 1 J M 3 Raad vindt voor Rauwerd tennisbanen noodzakelijk I Raad stelde „Oppenhuizen” paar keiharde voorwaarden De gemeenteraad van Wymbritseradeel durft de verantwoordelijkheid school aan de Sjaerdawrf-nu nog in gebruik voor de stichting van een multifunktioneel gebouw in Oppenhuizen- -vo - g 8 01 - wo .-°°.r Uitwellingerga alleen op zich te nemen als „iedereen en alles” in het tweelingdorp er achter staat en het centrum ook werkelijk een middelpunt huizen-Uitwellingerga bevestiging wordt ver wordt van vrijwel Alle aktiviteiten van de uit ruim vijftienhonderd personen kregen, dat alle verenigingen in het dorp zich j bereid verklaren van de te stichten akkom- I i ui 1 van li. I Oudega kreeg 2500 voor inrichten van een speeltuin 1 8 1 7 S' Sloten „kocht” toverlantaarns van P. Bonnet voor één gulden de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan en I I i' 11111 j 1111 11B1 I -1 'WWB NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD g i a 1 1 ra I is I y A SB DONDERDAG 1 FEBRUAR11979 134ste JAARGANG No. 10 Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDERHEM e.o. In dit nummer is als bijlage opgenomen Informatieblad Wymbritseradeel (voorlichtingsorgaan van de gemeente Wymbritseradeel). Burgemeester B. van Haersma Buma van Sneek - vergezeld van gemeen- tesekretarls G. Middeldorp - gaf gis termiddag In de grote zaal van hotel Hanenburg blijk van belangstelling bij een receptie die werd gehouden om drie redenen, waarvan de be langrijkheid in volgorde overigens moeilijk Is te bepalen. Toch maar: In de eerste plaats omdat het Sneeker Assurantiekantoor De Boer B.V. het vljftlg-jarlg bestaan vierde; in de tweede plaats omdat de heer Ulbe de Boer afscheid nam als dlrekteur; en ten derde omdat dezelfde heer De Boer afgelopen zondag In goede ge zondheid zijn 65-ste verjaardag vier de. Met al die dingen wenste mr. Van Haersma Buma het echtpaar De Boer van harte geluk en het allerbeste voor de toekomst. (Foto Studio Ger Dijs). MEDEWERKING en de Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van (Vervolg zie pagina 23) De raadsvergadering in Rauwerderhem, afgelopen dinsdag, begon al veelbelovend: de tafels van burgemeester en wethouders en de raad waren gesierd met enkele fleurige bloemstukjes. „Is dat een verlaat kerststukje, of verwacht de burgemeester „vuurwerk” en probeert hij de gemoederen bij voorbaat al wat te sussen”, was het kommentaar van de publieke tribune, waarop burgemeester J. v.d. Meer zeer welwillend uitlegde, dat betreffende bloemetjes ter ere van zijn drie-jarig ambtsjubileum in Rauwerderhem waren. Meteen daarop wist het nieuwe PvdA-raadslid Frans Langemeijer de inmiddels ontstane „losse” stemming om te buigen in een ernstige, door in een zeer langdurig en grammatikaal vrijwel alleen uit bijzinnen en bijzinnen op bijzinnen bestaand initiatiefvoorstel aan de raad mee te delen, dat de PvdA-fraktie van mening was dat de dekkingsmiddelen voor de posten onrendabel op de begroting van 1979 met een lampje te zoeken waren. Gedoeld werd hier onder meer op de posten: de te bouwen scholen in Sybrandaburen en Terzool en de uitbreiding van het sportterrein te Rauwerd. De PvdA-fraktie had derhalve een alternatief gezocht voor dekkingsmiddelen, welk voorstel de heer Langemeijer echter het liefst behandeld wilde zien, wanneer de begroting' ’79 afgehandeld was. bestaande leefgemeenschap van Top-en-Twel. Krijgt de gemeente die garantie niet, dan kan men op de vingers uitrekenen dat het een financiële SwW p I garantie niet, dan kan men op de vingers uitrekenen dat het een financiële Sg^XnTgiSgï flop wordt. De raad wenste dinsdagavond dan ook alleen met het voorstel boUWen uitspreken aan deze gang van zaken van burgemeester en wethouders akkoord te gaan op voorwaarde dat aan mee te zullen werken! een paar keiharde eisen wordt voldaan. K iff I HH aal WW g Sim SNEEKER NIEUWSBLAD ■w S financieren van het multifunktionele ge bouw, en 2. dat via de werkgroep in Oppen- M. NAUTA (CDA) - knuppel in het hoenderhok - Ut».. Zonder er veel woorden aan te spenderen heeft de gemeenteraad van Wymbritseradeel ook besloten om aan de Vereniging Dorpsbelangen te Oudega een subsidie te verlenen van 2500,-. Dat is het „gebruikelijke” bedrag, dat de gemeente doorgaans beschikbaar stelt als bijdrage in de kosten van de inrichting van een speelveld met een aantal speelweiktuigen als schommels, wippen, een glijbaan en dergelijke. Het besfuur van de vereniging in Oudega heeft ook een verzoek om financiële hulp gericht aan het Nationaal Jeugdfonds (Jantje Beton) omdat de totale kosten voor het inrichten van de speeltuin worden geschat op ƒ11.085,-. -- Het RK-schoolgebouw in Blauwhuis is aan een stukadoorsbeurt toe. Het is zelfs de vraag of het herstel kan worden afgedaan met het opnieuw stukadoren van de les lokalen. In hoeverre precies bepaalde werk zaamheden uitgevoerd moeten worden, wordt nog onderzocht. Dat er wat moet gebeuren is zeker en daarom verleende de raad alvast de bekende „medewerking”. De goedkeuring van de financiële opzet en de daadwerkelijke uitvoering van het veelom- de machtiging aan het kollege om met een vattende plan, zal worden gegeven als: 1. aannemer ondertiandelingen te openen over de opbrengst van de voormalige Hervormde 1 Het voorbereidmgskrediet, dat de gemeenteraad op 27 april 1978 verleende om te komen tot de realisering van een multifunktioneel gebouw in Nijland. blijkt niet voldoende te zijn. Uit dit krediet 15.000.-) zouden de kosten worden be streden die moesten worden gemaakt door de Landelijke Stichting Scholenbouwteam, een samenwerkingsverband ter realisering van onderwijs- en welzijnsvoorzieningen, waarbij men de nodige deskundigheid heeft verworven. Van de kant van de stichting werd bericht ontvangen, dat het krediet is overschreden: de kosten zijn al opgelopen tot 27.008,86 en men is dus al 12.008,86 boven het voorschot. Het projekt heeft meer tijd gevraagd dan verwacht werd omdat er problemen rezen die de procedure hebben beïnvloed. De raad verleende nu een aan vullend krediet van 12.100,-. Het krediet - bedrag zal, als er tot de bouw van het multifunktionele centrum in Nijland wordt overgegaan, in het bouwkrediet worden opgenomen. van gladheid helaas niet voorspelbaar is en dat gemeentewerken niet overal tegelijk kan zijn. Hij vroeg derhalve over de hoofden van de raad neen aan de bevolking, wat klementie te betonen ten opzichte van gemeentewerken en om, wanneer een be paald weggedeelte bijvoorbeeld in zeer ge vaarlijke toestand verkeert, even een telefoontje „te plegen”, zodat gemeentewer ken dan in aktie kan komen op die plaatsen waar het het meest noodzaketijk is. Raads lid H. R. Schaap van de WD voegde hier nog aan toe dat de wegen binnen de gemeente Rauwerderhem, vooral gezien het kleine beetje wegenzout dat gemeentewer ken nog restte, er in provinciaal en zelfs v.Ln.r.: Allard Dijkstra, Stefan Venema, Bert van der Meeren, Richard Poiesz, Erwin Venema. Staand v.Ln.r.: Michiel Oor, Frank Oor, Martin de Jong (prins), Tjitte de Jong, Hans Hoogma, Koos van der Meeren. Bovenste rij v.Ln.r.: Peter van Dalsen jr., Marcel Jillings, Gerard van Dijk. Meer karnaval- nieuws zie pagiria 21. (Foto Studio Ger Dijs). „Dit gaat de goede kant op”, was de uitspraak van de volwassen Oeletoeters over de keuze van de nieuwe jeugdprins Martinus de eerste. Martinus namelijk, in het dagelijks leven Martin de Jong geheten is van jongsaf met het kamavalsgebeuren opgegroeid; twee jaar geleden had zijn vader nog zitting als Prins Oele de eerste. Op de foto prins Martinus de eerste met gevolg. Zittend G. D. KETELAAR(CDA) - onder voorwaarden - BOM ONDER GEBOUW? Alles scheen dus van een leien dakje te gaan en toen kwam uitgerekend het raadslid uit Oppenhuizen (de heer M. Nauta van het CDA) met een paar opmerkingen, die het effekt hadden van gillende keukenmeiden en op een be paald moment zelfs gingen lijken op iets met het effekt van een tijdbom onder het gebouw waarvan nog niet één steen op de andere staat. (Vervolg zie pagina 31) Een speciaal voor dit geval bijeengeroepen gemeenteraad van Sloten besloot dinsdagavond de kollektie toverlantaarns en lantaarnplaatjes van de begin januari ’79 overleden heer Peter Bonnet over te nemen. Dat ovememen gebeurde tegen de symbolische som van één harde gulden. In een volgende bijeenkomst van de raad zal het kollege een voorstel indienen met betrekking tot de opzet van het eksposeren van dit waardevolle cinematografische materiaal afkomstig uit het museumpje van de heer Bonnet. (Vervolg zie pagina 23) Het leek er bij de urenlange behandling van het voorstel tot de bouw van het multifunk tionele gebouw in Oppenhuizen aan vankelijk niet op, dat er aan de goedkeuring van het uitgebreide voorstel van het kollege nog zoveel hakén en ogen zouden zitten. Iedereen was blij, dat het op het punt van verenigings- en sportgebouwen allerminst goedbedeelde tweelingdorp, nu eindelijk eens in één klap uit de zorgen zou worden geholpen. Wat de financiering betreft zou het wel een kwestie van passen en meten blijven en de jaarlijkse exploitatielasten - het deel ervan, dat voor rekening van de gemeente zou komen - gingen zo op papier net-nièt boven de financiële draagkracht van de gemeentekas. V - Wethouder RENÉ POPPEN potverteren - Ten aanzien van het agendapunt gladheids- beter ter hand genomen'diende te worden, t bestrijding, die volgens de kommissie van wenste burgemeester Van der Meer alleen onderzoek naar de begroting van 1979, nog maar op te merken dat het optreden

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1