Gemeenteraden gepasseerd bij inspraakprocedure 1 snekerWkoerier »i«uh»mi mu sa outmbm Begin april eerste paal voor uitbreiding van ’t zwembad en van Memorandum vier gemeenten over NOTA ALTERNATIEVEN de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan Hl IJLST HUBERT SNEEK ■TH i ng Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDERHEM e.o. ggg NAAR HUIS LOPEN Twee jeugdige Sneker met verdovende middelen gepakt In samenwerking met het verdovende mid delen team „Friesland” te Leeuwarden en de rijkspolitie werden in de loop van vorige week aangehouden de 24-jarige W. J. V. en de 22 jarige B.V., beiden uit Sneek. W.J.V. was in ’t bezit van ongeveer 88 anfetamine tabletten, een geringe hoeveelheid marihua na en hasjisch. Samen hadden zij eind november 1978 ingebroken in perceel Kol- meer 50, bewoond door de familie Brands- ma. De buit bedroeg ongeveer 2500,-. Tevens had W. J. V. begin februari 1979 ingebroken in een kantoorgebouwtje van het P.E.B. aan de Groenedijk van Sneek, ivaarbij hij zo’n 60,- buit maakte. W. J. V. is geleid voor de o.v.j. te Leewarden. V. is na verhoor en opgemaakt proces-verbaal in vrijheid gesteld. Wethouder B. de Vries zal dinsdagmorgen 3 april om half tien de eerste paal voor de uitbreiding van het overdekte zwembad slaan. De Eerste Sneeker Zweminrichting stond in het begin van deze eeuw aan het spoordok bij het NS station. In 1938 stichtte de NV Zwembad Sneek een bad in het Burg. De HOOPPARK. Na overname van het merendeel van de aandelen door de gemeente kon het bad in 1969 worden vergroot en gemoderniseerd. Het toen gebouwde overdekte instruktiebad wordt nu aanzienlijk uitgebreid. gemeentebesturen zich weliswaar positief uit over de mogelijkheid tot inspraak in dit plan, maar merken tevens op dat in het algemeen meer aandacht besteed wordt aan reakties van (deel)belangengroepen op de nota’s Wonen, Werken en Rekreëren dan die van de gemeenteraden. Deze gemeenteraden zijn, aldus het memorandum, toch de vertegenwoordigers van de gehele bevolking. en de (vervolg zie pagina drie) In IJlst heeft de Vereniging Stadsfeesten een plan ontwikkeld om op donderdag 26 juli 1979 een jaarmarkt te houden rond de gracht vanaf de Overkluizing tot aan het stadhuis. Deze plannen zijn gemaakt in overleg met het Bedrijfsschap Detailhandel in Den Haag. Mocht het plan van deze jaarmarkt levensvatbaarheid hebben, dan zal nog een vaste datum vastgesteld moeten worden, waarop deze jaarmarkt in het vervolg zal plaatsvinden. Met het instellen van deze jaarmarkt wordt precies na zeshonderd jaar een oude traditie in ere hersteld, zo stelt het kollege van Naar aanleiding van de vraag van het Provinciaal Bestuur aan de gemeentebesturen van Friesland te reageren op de Nota Alternatieven voor het Streekplan Friesland hebben de gemeentebesturen van Heerenveen, Leeuwarden, Smallingerland en Sneek vrijdag in het provinciehuis een memorandum aangeboden aan de commissaris der koningin mr. H. b. en w. in haar advies over deze jaarmarkt aan de gemeenteraad. Hef Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD SNEEKER NIEUWSBLAD R. k ok of het een Maar, V. 94 acht uur lang met een tweede pomp het gemaal moest helpen het water weg te werken. tueel een show met Friese paarden, wat dan inhaakt op het ringrijden. MAANDAG 26 MAART 1979 134ste JAARGANG No. 25 Het bestuur van de voetbalvereni ging Hubert Sneek heeft na over leg met de spelersraad de heer A. Bekhof, thans verbonden aan de SC Cambuur, met ingang van het nieuwe seizoen gekontrakteerd. De heer Bekhof is in het bezit van het trainersdiploma A en zal tot 1 juli bij zijn huidige vereniging werkzaam zijn. Vrijdagavond vierde het bedrijf Flexa zijn vijf en zeventigjarig jubileum in „huiselijke kring”. Zonder duidelijk grootse evenementen heeft het be drijf met alleen de personeelsleden dit heugelijke feit afgelopen vrijdag avond met een gezellige avond her dacht. Dit gebeurde ondermeer door alle voormalige dlrektieleden, zover dat mogelijk was, hiervoor uit te no digen. Erg moeilijk was dat welis waar niet. Tot 1975 bestond de di- rektie uit de familie Tjallema. Eerst waren dat de gebroeders G. P. en P. G. Tjallema. Deze twee broers wer den opgevolgd door de zoon van G. P. Tjallema, ir. P. G. Tjallema junior. De laatste heeft het bedrijf geleid tot 1975. Daarna kwam als eerste „niet- Tjallema” de heer J. J. Lubach in de direktle. Eén van de tastbare erken telijkheden van het personeel voor dit jubileum was het overhandigen van een oorkonde aan de heer Lu bach door de voorzitter van de per soneelsvereniging, de heer M. Bos ma. Van links naar rechts op de foto van Studio Ger Dijs: ir. P. G. Tjalle ma Junior, P. G. Tjallema Senior, J. J. Lubach, M. Bosma en G. P. Tjalle ma. •s Vierhuizen en N. Bijlsma uit Bovenkarspel. Het kollege beveelt de gemeenteraad voor benoeming tot schoolhoofd vah de openba re lagere school te IJlst de heer Van der Werf aan. De veiling en bazar die vrijdag en zater dag door de gereformeerde kerk In de Veemarkthal werd georganiseerd, heeft een mooi bedrag opgeleverd. Er werd 35 mille in het laadje gebracht. De belangstelling was dan ook erg groot, zowel vrijdag als zaterdag was het een drukte van belang. Dé organisatie kreeg ook veel medewerking van jonge ren, die met een poffertjeskraam en een ringgooltent - hier moesten ringen om de neus van dominees worden gewor pen - ook hun bijdrage leverden. Ande re spulletjes op de veiling en de bazar hadden voornamelijk gemeenteleden Ingebracht. Veilingmeester was de heer S. Jaarsma uit Mantgum en notaris was L. R. van der Kool uit Sneek. De op brengst zal worden geïnvesteerd In de verbouw van de Zulderkerk In Sneek. De fotograaf van Studio Ger Dijs maak te een sfeerplaatje. In de nacht van zaterdag op zondag werd een rijverbod opgelegd aan een inwoner van Gaasterland. Hij kon zijn auto en de autosleutels bij de politie achterlaten en moest maar zien hoe hij op andere wijze in zijn woonplaats kwam. Een duidelijke waarschuwing aan mensen van buiten Sneek, die hun vertier in Sneek zoeken, om als bestuurder van een motorvoertuig geen alkoholische dranken te gebruiken. Plan voor jaarmarkt in centrum van IJlst Op 28 juni 1977 besloot de gemeenteraad al tot die uitbreiding. vijftig meterbad of een 25 meter bad moest worden besliste de raad niet. Daarvoor Animospeler Anton de Vries, die uitgenodigd was om onder lei ding van trainer Ben Krysik een aantal selektiedagen op Papendal door te brengen teneinde de .defi nitieve selektie voor het Nederlandse junioren volleybalteam vast te stellen, is net buiten de boot gevallen. Hij kwam als dertiende uit de selek tie, terwijl er maar twaalf mee gaan naar het toernooi in Tune sië. Animo-trainer Paul van Slie- drecht enkele dagen voordat de definitieve selektie bekend was: „Ik ben met Anton meegweest en heb het spelersmaterieel in Pa pendal gezien. Er zitten daar vijf spelverdelers waarvan Anton ze ker tot de drie toppers behoort”. Anton zelf over de selektie- procedure: „Ik heb dit al eens eerder meegemaakt en heb toen gezien hoe het er aan toe ging. Ik heb dus geen te grote verwachtin gen gehad. Natuurlijk ben je teleurgesteld, maar het ergste vind Ik dat die hele selektie er niet eerlijk aan toe gaat. De spelers uit het westen, allemaal bekende gezichten voor de selektie- kommissie, hebben een streepje voor. Ook Rob Luyerink, onlangs nog aangeprezen als Neerlans grootste aanvallende talent, mag niet mee naar Tunesië. Maar goed, zoals ik al zei, ik had ner gens op gerekend en ben er dus eigenlijk niet eens zo rouwig om, ook al niet in verband met mijn studie. Maar het was een leuk snoepreisje geweest”. De Vereniging Stadsfeesten heeft voor deze jaarmarkt een breed programma opgesteld. Zo zullen er tussen 9.30 en 16.00 uur diverse attrakties gebracht worden. Nabij de markt zal bovendien een kermis opge steld worden. Voor de avond heeft men het plan het traditionele ringrijden met Friese sjezen te houden. Daarnaast tracht men ook andere feestelijkheden te organiseren, maar hierover bestaat nog geen enkele zekerheid. Gedacht wordt dit in de sfeer te gieten van demonstraties oude ambachten en even- HOOFDONDERWIJZER ’DE KOGGE’ Als gevolg van het vertrek van de hoofdon derwijzer van de openbare lagere school „De Kogge”, de heer H. A. Visser, wordt voorge- POMPGEMAAL YLOSTINSLAAN steld <je heer E. D. van der Werf uit Eelde Het pompgemaal aan de Ylostinslaan werkt “Is z’jn opvolger te benoenem. sinds enige tijd slecht. Tijdens de dooi van enkele weken geleden werd de situatie voor de omwonenden in het wooncentrum „Nij Ylostins” zo kritiek door de hoge water Met het oog op de kosten en de ekstra mogelijkheden viel de keuze uiteindelijk op het uitgebreide 25 meter bad. Daarbij werd ook rekening gehouden met de sterke ontwikkeling van het rekreatie- zwemmen. dat dat alternatief teveel zich bezighoudt met de ontwikkeling van Friesland' op zich zelf. Daarbij is te weinig aandacht besteed aan Friesland ten opzichte van de ontwik keling in het noorden van het land en geheel Nederland. Rijpstra en gedeputeerde R. Renkema. In dit memorandum spréken de vier Een andere ernstige aanmerking op de nota is volgens het memorandum de eenzijdige keuze mogelijkheid voor de werkgelegen heid. In de nota wordt voorgesteld dat het reëel is, dat gekozen kan worden tussen het behoud en versterking van de bestaande werkgelegenheid en het aantrekken van werkgelegenheid van buiten de provincie. De opponenten stellen, dat juist bij de werkgelegenheid alle mogelijkheden aangegrepen dienen te worden die kun nen bijdragen tot een verbetering in het aanbod van werk in Friesland. Daarbij betreuren zij het dat, gezien de werkge legenheid in Friesland, de Bijzondere Regionale Toeslag ingevolge de Wet op de Investeringsrekening alleen in het oosten van de provincie en niet in het overige deel van Friesland van toepas sing wordt verklaard. De uitbreding betekent dat de volgende voorzieningen zullen worden getroffen: - Een kleed- en douchegelegenheid; - Het bad zelf met een oppervalkte van 375 m2 en een diepte van twee meter tot 2.60. De ekstra diepte is er opdat later zonodig nog een beweegbare vloer aangebracht kan worden. Dit bad wordt voorzien van een onderwaterverlichting; - Een achtvormig rekreatiebad met een oppervlakte van 155 m2 en een waterdiepte van 45 tot 130 cm. In dit bad komen massagestralen en een whirlpool; - Een poedelbad; - Een gal- lerij; -Een restaurant en verenigings- ruimten; - Een fitness en rekreatieruimte; - Personeelsruimtes. een gehuurde pomp, die echter aan huur 125,- per week kost. De reparatiekos ten van de oude pomp blijken ongeveer 3000,- te bedragen. In verband hier mee stelt het kollege voor een nieuwe, sterkere pomp bij Landustrie Sneek te bestellen, waarbij de huur en montage- kosten van de huidige pomp vervallen. De nieuw aan te schaffen pomp kost ƒ6500,-. Het kollege baseert deze voordracht op de bezoeken die afgelegd zijn bij vijf sollicitan ten tijdens schooluren, waarvan er drie, in stand, dat op 3 maart twee brandweerlieden overeenstemming met de adviezen van de u. jnspekteur van het kleuter en lagere onder wijs, de ouder-kommissie van de school en het personeel, voorgedragen worden voor opvolging. Deze drie kandidaten zijn E. D. Inmiddels is deze pomp vervangen door Van der Werf uit Eelde, J. J. Sinnema uit kiezen uit: een „kaal” 50 meter bad (6,6 miljoen), een uitgebreid 25 meter bad met een beweegbare vloer etc. (6,1 miljoen), en een „kaal” 25 meter bad (5,2 miljoen). Voor wilde" men eerst de financiële gevolgen de duidelijkheid werden daar nog de kosten duidelijk op tafel. van de bouw van een vijftig meterbad in de Op 11 mei 1978 was het zover. De raad kon Lemmerwegwijk naast gezet (7.9 miljoen). De vier gemeenten zijn van oordeel dat de jn één van de alternatieven wordt de nadruk nota suggestief opgesteld is, zodat de indruk golegd op het „Frysk eigene”. Dit krampach- gewekt wordt dat er slechts sprake is van een keuze tussen beide alternatieven en hun onderdelen. Omgekeerd lijkt het er ook op, gjng van deze moderne samenleving het dat als men voor een onderdeel gekozen Frysk eigene daarin gestalte te geven. In de heeft, men dan ook het gehele alternatief nota wordt, naar de mening van de opstellers moet aksepteren. De gemeenten hebben de van /iet memorandum, de samenhang van de mening, dat de onderdelen, waaruit de ejge>1 prjese /aal en kuituur enerzijds en een beide alternatieven opgebouwd zijn, uitwis- gezonde sociaal- ekonomische struktuur an- selbaar zijn met als daaruit volgende kon- derzijds te weinig onderkend. klussie dat de onderlinge samerihang min- Een ander aspekt van de aandacht die der groot is dan de nota suggereert. besteed wordt aan het „Frysk eigene” is, tig vasthouden aan het behouden van het bestaande geeft geen antwoord op de uitda- onderdeel gekozen Frysk eigene daarin gestalte te geven. In de moet aksepteren. De gemeenten hebben de

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1