Éénsluidend oordeel samenwerkingsverband Ierse Setterteef „Celesta” beste hond van clubmatch Sneek e.o. ISP lijkt zo direkt geen panacee voor Friesland Voortzetting van edukatieve planning in de Zuidwesthoek gewaardeerd. Zijn taak is echter nog niet afgerond, zodat ik voorstel, dat er nog één, zonodig twee jaar bij aangeplakt zullen worden”. IS HfH sl en van PHEIFER EN MEIJER UIT GEMEENTERAAD SNEEK Onderwijsopbouwwerk wordt in Zuidwesthoek voortgezet Sneker politie pakte drietal jongelui voor serie inbraken Mil Officieel Orgaan 1 de gemeenten SNEEK. WYMBRITSERADEEL en IJLST JS (vervolg zie pagina drie) De heren Harke Pheifer van de WD en Cees Meijer van de CPN hebben bij burgemeester en wethouders schriftelijk hun ontslag ingediend ais lid van de gemeenteraad van Sneek. John Dekker trainer WZS (vervolg zie pagina drie) en de Het algemeen bestuur van het samenwerkingsverband Zuidwest Friesland heeft besloten de kosten van het projekt vormings- en ontwikkelingswerk voor volwassenen van het ministerie van CRM over te nemen. CRM had namelijk besloten de subsidie voor deze zaak, en daarmee de funktie van de heer G. Mosk, per mei van dit jaar te beëindigen. Dit besluit van de samenwerkende gemeenten in de zuidwest-regio loopt tot 1 januari 1980. Daarna verandert de funktie in naam en ook enigszins de inhoud. Op voorhand werd voor deze eventuele funktie per 1 januari 1980 ook de heer Mosk genoemd, maar hierover zullen nog voorstellen gemaakt moeten worden. Het uiteindelijke bedrag, verdeeld over de zestien gemeenten, voor het overnemen van de kosten van dit projekt tot 1980 bedraagt f81.000,-. Deze week begint men met rekonstruktie Groenedijk In Friesland zal onder de huidige ekonomische omstandigheden een verdere stijging van de werkloosheid slechts voorkomen kunnen worden als de spreiding van de Rijksdiensten wordt voortgezet. Daarbij is Leeuwarden voor Friesland de aangewezen vestigingsplaats. Deze konklusie wordt getrokken in het vuistdikke „Integraal Struktuurplan voor het Noorden des lands”, dat is opgesteld door een Stuurgroep met dezelfde naam, in gezamenlijke verantwoordelijkheid van de Rijksoverheid en de kolleges van gedeputeerde staten in Friesland, Groningen en Drenthe. vervolg zie pagina drie) Hel Sneaker Nieuwcblad i. een gecombineerde uHg»e va. NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIIFHOUTS NIEUWSBLAD en de SNEKE^KQERIER tigR F Cazemier B. W. B. W. CAZEMIER - werk van G. Mosk gewaardeerd Sportief gezien was de Clubmatch van „Sneek en Omstreken” weer een sukses. Het aantal bezoekers viel echter wat tegen. MAANDAG 9 APRIL 1979 134ste JAARGANG No. 29 (Wymbritseradeel) was het hier blijk baar geheel mee eens. „Het werk van de heer Mosk wordt door onze raad zeer GEBIED TE GROOT’ Bij de invulling van de werkzaamheden en de Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDERHEM e.o. De heer Pheifer wordt vooral de laatste tijd zozeer door zakelijke- en verenigingsbeslom- meringen in beslag genomen, dat hij meent het raadswerk niet meer voor de volle honderd (Vervolg zie pagina vijf) De 31-jarige John Dekker uit Sneek wordt met ingang van het nieuwe seizoen trainer van de voetbalvereniging Wit Zwart Sneek, die momenteel uitkomt in de derde klasse A en daarin een middenmootpositie inneemt. De heer Dekker, die inmiddels het C- diploma heeft behaald, traint thans nog QVC uit Stavoren. Aan die club is hij al twee en halfjaar verbonden. Dekker wordt bij WZS opvolger van de Bolswarder A. Tolsma, die het volgend seizoen naar Rood Geel gaat. Zo op het eerste gezicht staan er wat Friesland betreft niet zo verschrikkelijk veel nieuwe en opzienbare stellingen en plannen in. Geen panacee, geen geneesmiddelen tegen alle „kwalen” in Friesland. De hele provincie wordt nog eens sekuur doorge- licht in al zijn geledingen, maar er worden aan de andere kant veel zaken geponeerd De 21 maanden oude Ierse Setter-teef met uitverkorenen was de Belgische Herders- de lieftallige naam „Celesta Charming of the hond „Elsah v. t. Oostergroen” van O. Landsend” is zaterdagmiddag in de Vee- Bruising te Houtigehage. markthal in Sneek uitgeroepen tot algemeen kampioen van de clubmatch van de kynolo- genclub „Sneek en Omstreken'’. Het die is eigendom van de heer D. Westra te Den Helder. Een stuk of dertig kinderen van de christelijke school voor buitengewoon lager onderwijs „Koningin Emma”, aan de Frieswijkstraat in Sneek hadden vrijdagmiddag voor de patiëntjes van de kinderafdeling van het Sint Antonius Ziekenhuis In Sneek een leuke verras sing in petto. Op school hadden ze een versierde paaspalm gemaakt, behan gen met fruit en snoep en in de top het gebruikelijke kadetje in de vorm van een haan. De kadootjes waren gemaakt in het kader van een op Pasen be trekking hebbend onderwijsprojekt van „meester” M. Zijlstra en de aanbieding van de paaspalmen vormde de af sluiting van het weekprojekt. De kinde ren in het ziekenhuis vonden het prach tig en wat wordt onderschreven door het verheerlijkte kopje van het kindje in de box op de foto van Studio Ger Dijs. taakomschrijving dreven de meningen wel uit elkaar. De heer D. Dijkstra (Sneek) vroeg Zich af of het gebied, waar deze junktionaris werkzaam is, niet veel te groot is. Eveneens de heer G. Ronner (Haskerland) en de De laatste hand wordt gelegd aan 't toilet van dit poedeltje. voordat het de ring ingaat voor de keuring. Sludig Gef Dijs) „Doorstromers in het onderwijs”, dat de stichting in 1971 verrichtte. Vanwege de achterstands situatie in deze regio zijn er BRW-gelden beschikbaar gesteld om de funktie van een onderwijsopbouwwerker te verwezenlijken. Dit is toen niet op grond van een proefneming ingesteld, aldus stich ting Sudergoa. Nu het ministerie van CRM toch de subsi diëring van dit projekt voortzet verandert het tijdelijke karakter in een vaste voorzie ning voor Zuidwest-Friesland. Een gegeven paard hoor je niet in z’n mond te kijken, maar mevrouw Otto moet als keurmeester toch even zien hoe het met het gebit van deze hond staat. (Foto Studio Ger Dijs). Sinds vorig jaar mei is de heer G. Mosk werkzaam bij het samenwerkingsverband Zuidwest Friesland als planner van het edukatief werk voor volwassenen. Dit pro jekt wordt tot 8 mei van dit jaar gesubsi dieerd door het ministerie van CRM. Daar na zou, of deze funktie wegvallen, of voort gezet worden maar dan betaald door de samenwerkende gemeenten. Reden voor de voortzetting van deze funktie was onder meer volgens de stichting Sudergoa - de heer Mosk is funktionaris bij het samenwer kingsverband, maar zetelt in het gebouw van de stichting Sudergoa - dat het projekt zeer zeker nog niet afgerond was, zodat bij stopzetting veel zaken zouden blijven lig gen. Burgemeester Acht van de allerbeste honden uit de diver se groepen mochten tenslotte in de ring verschijnen om mee te dingen naar de titel de „Beste van de Clubmatch”. Op zichzelf al een hele eer want in de loop van de dag waren zo’n tweehonderd honden en hond jes de revu gepasseerd, in casu onder de kritische ogen geweest van een zestal keur meesters. Met name de schijnbaar onver moeibare mevrouw A. H. Otto-v. d. Ham- me uit Sneek had het er maar druk mee. Het vergde enige tijd om de allerbeste tussen de besten te onderkennen, maar tenslotte werd dat dus Celesta. Als reserve clubkampioen kwam tenslotte uit de bus de Pekingees-reu „Moppy” van P.A. Schaaphok te Bedum. Op de derde plaats eindigde de Cavien Terrier „Barry Mischa Hilbelinkhof’, een reu die toebe hoort aan J. Visser te Lemmer. Nummer vier bij de kampioenskeuring werd het Dobermann Pincher-teefje „Birgita van Lausveld” van W. v. d. Waal te Heeren- veen. Nummer vijf: de Ierse Wolfshond „Eaglescrag Dreumah” (teef) van G. en M. van der Veen te Deersum. Op de zesde plaats eindigde de Dashondteef (ruwhaar) „Gusti von Neutor” van mevrouw A. Postma-Kapper te Woudsend. Zevende: de Newfoundlander-teef „Barthara van Over- singe” van mevrouw J. van der Meer- Zijlstra te Leeuwarden en achtste onder de Begin deze week wordt begonnen met de voorbereidende werkzaamheden voor de re konstruktie van de Groenedijk vanaf het kruispunt met de Sytsingawiersterieane tot aan de afslag naar de Gravinneweg. Uit de richting Offmgawier zal de hoofd weg wat worden versmald om hoge snel heden te voorkomen. Er komt verder een fietspad langs de Groenedijk waar nu het trottoir is en daarnaast wordt nog een wandelpad aangelegd. Het eerste werk zal voornamelijk bestaan uit het egaliseren van het terrein waar de paden moeten komen en daarbij zullen meteen een aantal bomen moeten sneuvelen. Een geluk bij een onge luk is daarbij, dat de meeste daarvan de iepziekte hebben. Voor wat verdwijnt wordt straks weer jong spul geplant. A.A. en R.N. hadden ook ingebroken in de woning van de fam. Varkevisser, Houkeslootstraat 19. Enige uit deze woning ontvreemde goederen werden in beslag ge nomen. Deze inbraak vond plaats op 26 maart 1979. Tenslotte hadden ze op 2 februari 1979 een insluiping gepleegd in de garage van J. Greidanus, Gangboord 17. (R.N. en A.A.). Uit de auto van Greidanus hadden ze de accu en een acculader ont vreemd. Ook deze goederen werden terug gevonden. De in beslag genomen goederen werden teruggegeven aan de benadeelden en nadat proces-verbaal tegen de daders was opgemaakt, werden zij in vrijheid ge- Na enige tijd van onzekerheid over de voortzetting van het projekt onderwijsopbouwwerk door de heer B. Eppenga van de stichting Sudergoa is nu bericht binnengekomen, dat de funktie van Eppenga kan worden voortgezet. Het ministerie van CRM blijft ook na 1 juli het onderwijsopbouwwerk in de Zuidwesthoek van Friesland subsidiëren. Dit heeft het ministerie mondeling aan de stichting Sudergoa meegedeeld. De onzekerheid over de voortzetting van het projekt ontstond, toen na een evaluatie gesprek op 27 november van het vorige jaar de indruk door de afgevaardigde van het ministerie gewekt werd dat dit projekt een eksperimenteel karakter zou hebben. De stichting Sudergoa heeft toen protest tegen deze veronderstelling ingediend, daar er volgens de stichting nooit sprake van is geweest, dat het hier om ’n proefneming gaat. De aanleiding voor het instellen van deze funktie was het resultaat van het onderzoek SNEEKER NIEUWSBLAD Door de gemeentepolitie in Sneek werden in aangehouden: R.N., oud 16 jaar, A.A. oud de tweede helft van de afgelopen week 17 jaar en R.M. oud 17 jaar, allen wonende te Sneek. A.A. en R.M. hadden in de nacht van 22 op 23 maart 1979 ingebroken in de rondvaartboot de Mozart van M. Harder, gelegen aan de le Oosterkade. Zij namen een marifoon, een scanner, een doos lepel tjes en enige andere goederen weg. De scanner, een cassetterecorder, een doos glaasjes en een geheel gedemonteerde mari foon werden in beslag genomen. R.N. had zich over deze goederen ontfermd. wild ■mi

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1