Uitleg VVV-beding zaak voor burgerlijke rechter Zon zorgt voor volle terrasjes Mr. Anne van der Werf werkt aan Kort Geding I Gehandikapte paardrijders kregen f5000- van „De Nor” gif 1 HBw? van Rekreatieschap Sneekermeer antwoordt Tuinstra: Door onverlichte fiets ontdekt Sneker politie twee autodieven 1 Rink Zijsling nam afscheid van Nooitgedagt in I Jlst Radio Fryslan en Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRDFHOUTS NIEUWSBLAD en de SNEKERs|KQERIER Slli t 1 I van I I I r r. Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDERHEM e.o. Bromfietser rijdt fietser aan en de (vervolg zie pagina drie) Het is naar de mening van het dagelijks bestuur van het Rekreatieschap Sneekermeer niét juist dat de overheid of het Rekreatieschap thans een uitspraak doet over de juistheid of onjuistheid van de opvattingen van de partijen die direkt zijn betrokken bij het konflikt over „perceel 292” aan de oever van het Sneekermeer tussen het Paviljoen en de Kruiswaters. De burgerlijk rechter is dan ook de aangewezen instantie om hier te oordelen, aldus het DB als antwoord op vragen, die de heer R. Tuinstra uit Sneek (lid van het algemeen bestuur van het schap), heeft gesteld naar aanleiding van het meningsverschil tussen VW-Sneek en Bouwbedrijf Wessels over „het” beding. M S ■"V I® JF# *•- OS t' „goed doel” had gesteld. flinke slag geslagen. Naar verluid is dit de eerste keer 1 DINSDAG 17 APRIL 1979 134ste JAARGANG No. 31 O 3 al weer boven de lat zwevend) uit de hoek te koppen. Van links naar rechts op de foto van Studio Ger Dijs: een ons onbekende DOS- speler, daarachter Sipke Bleeker, daarvoor met nummer 7 Jan Hofstra, dan de reddende Ate Westerhof met achter zich doelman Johan Rijpma en, als een schilwacht in de rechter hoek van de goal, Jan Boom. Zoals op deze „shot” blijkt kon Nederland tijdens de af gelopen Paasdagen genieten van een uniek te noemen een na enkele tientallen jaren, dat op een dergelijke manier tij- weergesteldheid. Velen trokken dan ook de in de winter dens de paasdagen in midden april, zonder de nodige kip- gewende dikke kleren uit en lieten zich door de felle zon bruin I- den waar het minder hard waaide, op tot zomerse waar- Op zaterdagmiddag vond een aanrijding op de parallelweg Lemmerweg, ter hoogte van de Potterzijlfiat, plaats tussen een bromfiet ser, de 17-jarige J.M.W. uit Sneek en de 11-jarige fletser W.1J. uit Sneek. J.M.W. haalde vermoedelijk onvoorzichtig een vóór hem fietsende vrouw in. Na het inhalen zwenkte hij direkt naar rechts en kwam in aanraking met de fietser. Deze bekwam geen letsel. J.W.M. werd naar het ziekenhuis vervoerd met een hoofdwond, een hersen schudding en een gebroken sleutelbeen. Hij had vermoedelijk teveel alkoholhoudende drank gebruikt. Hoewel bijvoorbeeld ook de water sporters de voorbije Paasdagen aar dig aan hun trekken kwamen, was het vooral de voetballers een druk weekeinde. Heel vaak moesten de ploegen op zaterdag èn maandag in het veld komen. Eén van die drukbe zette teams was Hubert Sneek, dat zaterdagavond in een leuke wed strijd 2-2 speelde tegen De Treffers en tweede Paasdag de volle winst veroverde op DOS '19 uit Denekamp J’J (1-0), al dient men daarbij direkt te zeggen, dat het de Snekers bij dat laatste beslist niet tegen zat. Vooral in de eerste twintig minuten van de SNEEKER NIEUWSBLAD Op de Oude Koemarkt trof de Sneker Politie vrijdagavond twee jongens op een onverlichte fiets aan. Daar de knapen, de 17-jarige G.O. uit Bolsward en de 15-jarige P.D. uit Sneek, nogal zenuwachtig waren vonden de agenten het raadzaam ze nader aan de tand te voelen. Hierbij bleek dat niet alleen de fiets „geleend” was. maar ook dat de beide knapen het plan hadden opgevat een auto te stelen. Dit plan was reeds in een gevorderd stadium. Advendo werd geopend, plaatste men me teen een soort verzegelde stembus in het etablissement en daarin werd de omzet gestopt - plus de vrijwillige bijdragen van de eerste zes dagen. De bouwer- eigenaar-verhuurder, de heer Eduard de Vries. een de huurder- zelfstandig-eksploitant. de heer Ane Blauw. matige daad omdat het beding rechtmatig had móeten worden overgenomen. Mogelijk zelfs, dat het muisje nog een staartje krijgt voor de vorige eigenaar, Als die heeft meege werkt aan het weglaten van het beding in het koopkontrakt. Het Advokatenkantoor Van der Werf heeft schriftelijk en telefonisch kontakt gehad met het Bouwbedrijf, maar van een echt gesprek wil men van die kant niets weten. De bouwaktiviteiten op het omstreden stuk grond is dan ook nog niet stopgezet - men blijft bezig met de bouw(voorbereiding) voor vijf „flats” met hotelakkommodatie. Volgens het beding is de bouwer „per geval” een dwangsom van vijfduizend gul den verschuldigd aan de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer als men er niet voor zorgt, dat de strook geëksploiteerd wordt als „algemeen toegankelijk”. ANTWOORD AAN TUINSTRA Het antwoord van het dagelijks bestuur van het Rekreatieschap Sneekermeer zal van- (vervolg zie pagina drie) Mr. A. van der Werf wil er voor het opstellen van de stukken bijvoorbeeld graag eerst volkomen zeker van zijn, dat het beding ook werkelijk is opgenomen in het kontrakt waarbij Bouwbedrijf Wessels Rijssen de grond heeft overgenomen van de vorige eigenaar. Dat Wessels BV er mee bekènd was, is gebleken uit een verzoek van de BV aan het VVV om de verplichting te laten schieten. Maar ook als Wessels BV de kettingreaktie niet heeft „erkend”, en het niet in het koopkontrakt heeft laten opne men, kan er sprake zijn van een onrecht- Intussen is het Advokatenkantoor van mr. Anne van der Werf te Sneek naarstig bezig alle stukken te verza melen. die op de affaire betrekking hebben. Het bestuur van de Vereniging van Vreemdelingen Verkeer Sneek en Om streken wil het er namelijk niet bij laten zitten en heeft aan mr. Van def Werf (vroeger zelf voorzitter van de VVV) ge vraagd een Kort Geding aan te spannen bij de Arrondissementsrechtbank in Leeuwar den. Bouwbedrijf Wessels Rijssen BV was wèl op de hoogte van het bestaan van het beding, dat bij eerste verkoop van de grond in 1944 in het koopkontrakt werd opgenomen, en waarin middels een „ketting” de ver plichting, ook voor alle eventueel volgende eigenaren werd opgenomen: „een algemeen voor het publiek toegankelijke inrichting voor vermaak en ontspanning”. Hij was niet jarig (pas op 30 april), hij vierde Deze vogelvlucht over de tijd nog geen jubileum (aan een 25 j.'o 2 “2“'“" verband ontbraken nog een aantal maanden) A. Nooitgedagt, die daarna mevrouw Zijs- en aan de „echte" AOW is hij pas over twee jaar toe. Toch een beetje feest vlak voor de De heer J. Wijbenga van de Ondernemings raad van Nooitgedagt overhandigt na een toespraakje het „Witboek van Friesland” aan de man die als feestvarken fungeerde, hoewel er eigenlijk „niets te vieren viel. I om vervroegd met pensioen té gaan. Na vijftig jaar werken mag dat ook wel; hij maakt meteen een arbeidsplaats voor een ander vrij. Ook van de kant van de OR was er een geschenkje. Een paar kadootjes werden meteen over handigd aan de heer Okke van der Wal, die enige tijd geleden 25 jaar bij Nooitgedagt in dienst was, maar het geld voor een van een Op zaterdagavond deed Jörgen Sluis, wo nende te Scharnegoutum, bij de politie aangifte van mishandeling. Hij had in de bar Scotch Inn in Sneek van een onbekende een stomp in zijn gezicht gekregen, waar door een hij blauw oog en een bloedneus opliep. Drie weken na de start van de aktie „Mobi lofoon voor Radio Fryslan” is er ruim 2300 gulden overgemaakt, terwijl er nog 1500 gulden is toegezegd. Het komité „Geschenk Radio Frysl5n” streeft naar een totaal be drag van 6.000 gulden, benodigd voor de aanschaf van een mobilofoon voor Radio FryslSn. De bijdragen kunnen worden gestort op rekening nr. 29.60.00.000 bij de Friesland Bank te Leeuwarden ten name van „Comité Geschenk Radio Fryslan”. Het postgiro- nummer van de bank is 81.15.42, onder vermelding „Geschenk Radio Fryslan”. Dat laatste is eigenlijk niet helemaal juist, want Zijsling is en blijft voorlopig wèl koster van de Nederlands Hervormde kerk in IJlst en is er de man ook niet naar om verder stil te zitten, hoewel hij wat last van rheumatiek heeft. Bijna 25 jaar terug werd Zijsling „even opgehaald” van é- -1— '.j waar hij werkte om te helpen bij het lossen dat hij gebruik heeft gemaakt van de van u... - - - - - -- dag was er weer wat te doen, en een paar dagen later opnieuw een klusje. Voor het zelfde geld toen 1,01 per uur) mocht Zijsling blijven als houtsjouwer. Een paar jaar later nam hij de funktie van de stoker over. Dat bleef hij zestien jaar lang en in die tijd joeg hij het afval van zestienduizend bomen door de schoorsteenpijp. De laatste jaren werkte Zijsling in de afdeling ma- huldigingsfeestje ter beschikking chinale houtbewerking. „goed doel had gesteld. i pevel, het stoeltje buiten gezet kon worden. Vergeleken branden. De temperaturen liepen, vooral in de ste- met vorig Jaar waren er dan ook zaterdag al meer toeristen ons land binnengekomen, dan in 1978 tijdens de gehele den. De terrasjes zaten vol met mensen, die de strenge paasdagen. Maar, de grote vraag van veel koffiedikkijkers winter probeerden te vergeten. De horeka heeft dan ook zal blijven: is dit de voorbode van een warme zomer? Bij het onderzoek van de politie bleek dat de portieren van de auto reeds met een valse sleutel geopend waren en dat de bedrading van het kontakt inmiddels door gesneden en met elkaar waren verbonden. Vóór dat zij met de auto weg konden rijden werden zij gestoord door een voorbijganger, waarop zij even vertrokken. De bedoeling was om kort hierna weer terug te keren bij de auto, maar de politie stak hen een spaak in het wiel. De heren hadden op 24 maart een auto van de garagehouder Zijlstra, Goeman Borge- siuslaan. weggenomen en deze later in de modder bij de A.T.S. achter gelaten. Tevens hadden zij in Sneek in de laatste maanden vijf bromfietsen ontvreemd. Enkele keren werd de bromfiets na gebruik ergens achter gelaten, soms werd het voertuig na gebruik vernield. Na verhoor werden de heren aan hun verzorgers terug gegeven. De vestiging en opening van de nieuwe snack-counter „de Nor” in de (heel) voorma lige cellulaire gevangenis aan de Kleine Kerkstraat in Sneek heeft de Stichting „Paardrijden voor gehandikapten” het lieve sommetje van vijfduizend gulden opgeleverd. Zaterdag voor een week, toen het fraaie kleine-hapjesrestaurant met muziek van van Zijsling 25-jarig dienst- bij het bedrijf werd gegeven door direkteur ling in de bloemetjes zette en voor de scheidende werknemer een enveloppe met Jpaas in de kantine van de koninklijke Nooit- inhoud op zak had. gedagt in IJlst bij het afscheid van de heer Rink Zijsling, die gebruik had gemaakt van GEZELLIGE PRATER de wettelijke mogelijkheid om op 63-jarige Afdelingschef H. Zijlstra noemde Zijsling leeftijd met werken op te houden. een gezellige prater, die tussen de bedrijven door altijd een boel nieuwtjes wist te ver tellen. Hij hoopte, dat Rink, met zijn gezin, nog een mooie en lange levensavond zal hebben. Bloemen en een kombinatie baro-, hygro- en temperatuurmeter vormden het afscheidspresentje van de afdeling. Namens de Ondernemingsraad stelde de debóerdërij heer J- Wijbenga. dat Zijsling gelijk heeft. een vrachtauto met hout. De andere mogelijkheid I I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1