6 J Kaartverkoop bij Sneeker Nieuwsblad o Winterschade aan wegen in SNEEK ruim vier ton IJLST snekerWkoerier Open huis jeugdherberg Sneek i.v.m. 50 jaar bestaan NJHC „LUCTOR ET EMERGO” Sneek kan drie panden aan Singel kopen van Poiesz BV IA .Jab van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan en I ISi I M .Jife koosboertjens De gemeente Sneek wil terugkomen op het uitgangspunt in het konsept- stadsvernieuwingsplan voor de Noordoosthoek waarbij destijds gesteld Een goedbedoelde poging in het algemeen bestuur om het dagelijks bestuur van het Rekreatieschap „Sneeker Meer” een serieuze poging te laten wagen om VVV-Sneek en Bouwbedrijf Wessels aan te zetten een poging te doen om aan de praattafel alsnog te pogen een oplossing te vinden inzake de kontroverse inzake het gebruik van „Perceel-292” aan de oevers van het Sneekermeer - die poging-tot-pogen is in het water gevallen. Het dagelijks bestuur van het schap verwachtte „narigheid” van zo’n initiatief omdat een „publiek-lichaam” zich afzijdig behoort te houden in een geschil tussen twee „privaat-lichamen”. Ook al, zo meenden de spreekbuizen van het dagelijks bestuur, de burgemeesters B. W. Cazemier van Wymbritseradeel en mr. B. van Haersma Buma van Sneek - ook al, omdat de wederzijdse standpunten door de VVV en door Wessels reeds zo keihard zijn gemaakt, dat ze overrijp zijn voor het onderwerpen aan het oordeel van een onafhankelijke, wijze, burgerlijke rechter. (vervolg zie pagina 11) Solistenkonkours en de Steenklip afgebroken dient te worden. Uit nader onderzoek is gebleken de huizen. Bij het nog eens evalueren van dat de kasko’s van de huizen nog voldoende gaaf zijn om de woningen nog zo’n 25 jaar te handhaven. Wel dienen ze dan vernieuwd te worden. Uitbreiden is onmogelijk en ze kunnen dan ook alleen geschikt voor de toekomst gemaakt worden voor huisvesting van één- of tweepersoonshuis houdens of voor onvolledige gezinnen. Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD f f wk. SNEEKER NIEUWSBLAD Laatste stukj e van de Advendo-familiefeest aan de gemeenteraad om de genoemde drie ..Singelpanden” aan te kopen. De raad zal daarover komende dinsdag beslissen. van treinkaartjes voor deze reis. Aan ons buro aan de Sin gel zijn vanaf maandag kaarten verkrijgbaar. Die kosten f 18,50 voor volwassenen en f 12,- voor kinderen tot en met negen jaar. Het retourtje geeft recht op de trein- en busreis en vormt tevens het toegangskaartje voor het Ponypark-Slagharen. voor in totaal f 411.421,- aan schade toege bracht. Met name de asfaltverhardingen DONDERDAG 19 APRIL 1979 134ste jaargang no. 32 Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDERHEM e.o. ;emeente en de ;omen op basis een door drie plaatselijke makelaars uitgebracht taksatierapport. De geschatte prijs, en de overige aan de aankoop verbon den voorwaarden, acht het kollege begroting 1979 van gemeentewerken voorts f25.000,- af te halen van de voor dit helemaal voor de her- jaar geraamde kosten „verbetering van we- stelkosten moeten opdraaien. Burgemeester gen”, en wethouders menen, dat van het rijk geen F De oprichting van de Nederlandse Vereniging van Plankzeilscholen (NeVeP), een overkoepelend orgaan van plankzeilscholen, is niet alleen bij een oprichtingsvergadering ge bleven. Van 24-27 april namelijk start aan het windsurfcentrum de Alve Marren in Langweer de eerste Nederlandse opleiding voor wind- surfinstrukteurs. De instrukteurs zul len in Langweer een driedaagse op methodisch-didaktische basis ge stoelde kursus krijgen, waarna ze bij windsurfscholen in geheel Neder land stage gaan lopen alvorens in september het definitieve eksamen af te leggen. ^vooa aam bm outbku Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Nederlandse Jeugdherberg Centrale (NJ.H.C.) worden er vrijdag, zaterdag en zondag in de jeugdherbergen in Nederland - in totaal vijftig - allerlei aktiviteiten op touw gezet. Ook de „Wigledam” in Sneek heeft enkele bezigheden op het programma staan. Opzet van deze open dagen is eigenlijk om de inwoners van Sneek en omgeving kennis te laten maken met de herberg. Het is een feit dat veel mensen met weten dat Sneek een jeugdherberg heeft, of niet weten waar deze staat en daar wil men nu verandering in brengen. i Burgemeester en. wethouders van Sneek schade-uitkering van enige omvang verwacht vinden het. gezien het uitzonderlijk karak- mag worden. „Sneeker Meer” mengt zich niet in zaak VVV -Wessels Zaterdagavond is er in de Treemter in Balk een solistenkonkours, waar diverse (aanko mende) artiesten hun kunnen zullen demonstreren. Een degelijke jury beoor deeld en honoreerd hun prestatie. Aanvang van deze gebeurtenis is 19.30 uur. De eerste aanzet om vooral de toekomstige bezoekers van de jeugdherberg - de jeugd dus - bewust te maken dat in Sneek wel degelijk een herberg staat, is al gemaakt. De leerlingen van de vierde, vijfde en zesde klas van alle Sneker lagere scholen - zo’n 1800 - hebben een kleurplaat gekregen van de „Wigledam”. Zaterdag tussen 11 en 12 uur kunnen deze aan de Oppenhuizerweg 97, bij de jeugdherberg dus, worden ingele verd. Ieder die de plaat afgeeft krijgt de speciale jubileumsticker en een ver snapering. Voor de mooiste kleurplaten zijn waardebonnen beschikbaar gesteld door de Sneker zakenlieden. ’s Middags worden belangstellenden in de gelegenheid gesteld om van 13.30 tot 16.00 uur de herberg te bekijken. Leerlingen van het voortgezet en hoger beroepsonderwijs starten om 16.30 uur een wandeloriëntatie- tocht, die bij Amicitia begint en bij de (vervolg zie pagina 11) De gemeente Sneek heeft met de direktie van Poiesz Supermarkt BV overeenstemming bereikt over de aankoop - door de gemeente - van de panden Singel 32, 34 en 36, die thans nog door Poiesz worden gebruikt voor de opslag van goederen. Als het nieuwe magazijngebouw aan de Edisonstraat op het industrieterrein „Houkesloot” over een x-aantal maanden klaar is, heeft de supermarkt die panden niet meer nodig voor opslag. Het kollege van burgemeester en wet houders acht de verwerving van genoemde panden voor Sneek van belang om de mogelijkheid open te houden ze te ge- aanvaardbaar. Voorgesteld wordt dan ook bruiken voor het scheppen van parkeer- afln om dP dhr akkommodatie in het kader van het Verkeerscirkulatieplan. Boven de opslagruimten bevinden zich een viertal woningen, waarvan er drie worden bewoond. Als de magazijnen beneden vrij komen zou de begane grond voorlopig gebruikt kunnen worden voor de stalling van auto’s van de binnenstad - tot zeker is hoe het definitieve Verkeerscirkulatieplan er uit komt te zien in deze sektor. Overeenstemming tussen g< BV Pioesz is tot stand gek, van „Wanneer een voetballer twee gele kaarten krijgt, moet hij het veld verlaten. Ik voel me net zo’n voetballer die zijn eerste gele kaart net te pakken heeft gekregen, in de vorm van dit ceremonieel vanwege mijn veertigjarig jubileum bij het onderwijs”, aldus de jubilaris Aloysius Comeiis Vermast, zanger, politikus, filatelist, literator, wielrenner, maar bovenal leraar Nederlands aan de Christelijke Pedagogische Akademie „De Him” in zijn dankwoord aan het bestuur, zijn kollega’s en de studenten. Mijn tweede gele kaart krijg ik in november bij mijn pensioenering”. Hiervoor had de direkteur van de Pedagogische Akademie, de heer D. T. E. van der Ploeg de vele aspekten van de persoon Vermast onthuld: „Ik was aanvankelijk van plan de vele kanten van Vermast een voor een te onthullen en dan het publiek te laten raden wie er vandaag in het zonnetje zou worden gezet. Een kwartier voor het ceremonieel is de identiteit van de jubilaris echter uitgelekt, zodat ik kan volstaan met het noemen ervan. Naast zijn politieke aktiviteiten (de heer Vermast was vroeger een zeer vurig spreker) heeft hij zich onder meer bezig gehouden met het verzamelen van allerhande attributen, was hij kolumnist in een krant uit zijn geboortestreek Zeeland, was hij wielrenner en een niet onverdienstelijk zanger en heeft hij zich beziggehouden met het behalen van een zestal onderwijsbevoegdheden (hoofdakte Engels l.o.; Duits l.o.; Nederlands M.O.-A; Duits M.O.-A en Nederlands M.O.-B). Hierna bedankte mevrouw Tuinstra kort en krachtig de heer Vermast voor zijn inzet gedurende zijn 22 jaren dienst aan de Christelijke Pedagogische Akademie de Him, waarna het leraren kabaret en de studenten van P-3 de heer Vermast muzikaal in het zonnetje zetten. Een laatste wijze opmerking van de jubilaris aan alle derdejaarsstudenten die volgend jaar waarschijnlijk wel de nodige moeite zullen ondervinden met het vinden van een betrekking: „Luctor et Emergo”, welke spreuk bij ons in Zeeland alsvolgt werd vertaald: „Lukt het vandaag niet, dan morgen wel”. op 5 mei in Slagharen De drum- en showfanfare Advendo is uitgekozen om op vrienden van Advendo, die de reis willen meemaken, kun- zaterdag 5 mei op te treden op het „Muziekfestival Slag- nen dus het meemaken van het optreden van „hun” korps haren 1979”, dat voorigekomen is uit samenwerking tus- kombineren met een dagje Ponypark-Slagharen. Morele sen het Ponypark-Slagharen en de Nederlandse Spoorwe- ondersteuning van het korps kan dus gekombineerd wor gen. Op alle zaterdagen (het zijn er negen) tussen 21 april den met een dagje genieten van de attrakties van het en 16 juni zullen uit twee plaatsen in Nederland twee be- Ponypark. De Spoorwegen zullen op zaterdag 5 mei een kende korpsen optreden. Dat gebeurt in een soort kompe- ekstra trein inleggen, die ’s morgens om vijf over negen titieverband want uit de achttien korpsen zullen er ten- uit Sneek zal vertrekken en om twee minuten voor tien In slotte een aantal worden uitgekozen voor een soort finale Hoogeveen arriveert. Daar staan dan bussen gereed voor op zaterdag 23 juni. vervoer naar Slagharen. De medewerking van het Sneeker De leden van de drum- en show- Nieuwsblad aan dit geheel zal bestaan uit de voorverkoop fanfare Advendo krijgen gratis vervoer naar het ponypark; met de trein naar Hoogeveen en een bus naar Slagharen. Het is echter de bedoeling er een Advendo-familiefeest van te maken en aan die opzet zal het Sneeker Nieuws blad medewerking verlenen door enkele publikaties voor af en de voorverkoop van treinkaartjes. Supporters en Aan de Bockemastrjltte 36 in IJlst was het tweede paasdag, maandag dus, groot feest. De familie Reitsma werd toen namelijk verblijd met de geboorte van een dochter. De Reitsma’s hebben ook al twee meisjes en Suzan Es ther is dus de derde spruit in de familie. De heer R. Reitsma en mevrouw T. J. Reitsma-de Jong konden ’s morgens om half acht het eerste gekrijs van de baby, dat als muziek moet hebben geklonken, horen. Een verrassing, waarmee de Reitsma’s niet gerekend hadden was de versiering die ze de volgende ochtend - dinsdag dus - in hun tuin aantroffen. Dit bleek werk te zijn van de jeugdgroep van de Baptistenkerk in Sneek, waarvan de heer Reitsma leider is. Voorbijgangers kon het nu in ieder geval niet ontgaan, dat Mist er weer een ingezetene bij heeft. Steenklip kan blij ven Het opnieuw onder de loep nemen van het laatste stukje „oude Steenklipstraat” ge- - - schiedde mede naar aanleiding van een werd, dat het kompleks van vijftien woningen (uit het jaar 1912) aan de gezamenlijk verzoek van de bewoners van «T,. -1_ -I_l_l- 1- -1 de toestand en de mogelijkheden bleek echter wèl, dat de huidige bestemming van de panden (gezinswoningen) niet gehand haafd kan blijven. Het groter maken zou de „normale” kosten ver te boven gaan. Probleem was ook even, dat het handhaven van de vijftien woningen van invloed zal zijn op de „invulling” van het daarachter gelegen „kaalslaggebied” Kloosterdwars- straat/Priorstraat, grenzend AAn het kom pleks aan de Steenklip. Om een verantwoorde en aanvaardbare stedebouwkundige oplossing te verkrijgen wil men de Sacramentstraat nu doortrekken naar de Steenklip. Daartoe zal het kom- pleksje woningen doorbroken worden ter breedte van twee huizen. Over deze zaak zijn ook adviezen inge wonnen bij de (ambtelijke) projektgroep stadsvernieuwing Noordoosthoek en de werkgroep nieuwbouw Prior- straat/Kloosterdwarsstraat, waarin ook de Woningstichting Patrimonium zit. De pro jektgroep geeft de voorkeur aan hand- having-na-renovatie van de woningen. De meerderheid van de werkgroep is dezelfde mening toegedaan. De minderheid in de werkgroep (Patrimonium) heeft voorkeur voor afbraak en nieuwbouw omdat men onder meer vreest, dat door opknappen van de woningen aan de Steenklip de situatie blijvend wordt vastgelegd. Aan een ander bezwaar van het bestuur van de Woningstichting Patrimonium kan tegemoet gekomen worden door een ver groting van de achtererven van de wonin gen. die nu dus zullen blijven bestaan als ook de gemeenteraad met het voorstel van het kollege akkoord gaat. De voorbije strenge winter heeft in Sneek het bestemd was voor kamaliteiten. stelt het kollege voor daaruit een bedrag te put ten van f368.509,-. Verder wordt aan de hebben een tik gekregen. Herstel daarvan gemeenteraad voorgesteld om f 17.912,- te zal f307.104,- vergen en vernieuwen van de halen uit de onderhoudsposten van de klinkerbestratingen wordt geraamd op begroting 1979 van gemeentewerken en f 104.317,-. De gemeente Sneek zal hoogst waarschijnlijk helemaal voor de I ter van de afgelopen winter, verantwoord een gedeelte van de financiële gevolgen van Gelukkig heeft Sneek. voornamelijk uit het herstel van de wegen het genoemde „meevallers” van vorige begrotingen, een resikofonds aan te spreken. „Mits dit fonds risikofonds kunnen vormen. In dat potje zit zo gauw dat mogelijk is weer wordt aange- een bedrag van f 1.600.00,- en aangezien vuld”, aldus een toevoeging van het kollege. z..>- -

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1