Massale koor- en samenzang IJLST snekerWkoerier -^voca mui bm Nijland: daverend afscheid van dokterspaar Hoogwater Radio Frysian: vanaf 1 mei tal van nieuwe programma’s en van Druk weekeinde voor Sneker inbrekersgilde: 13 inbraken o r Officieel Orgaan I f i o I de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Sr i KL X) 'g brachten onder leiding van Wybren Valkema. Erg veel kon men daarvan niet verstaan want op het kritieke moment bleken de luidsprekers niet luid genoeg te willen „spreken”. Na de wens, dat we onder Koningin Juliana nog een blije en voor spoedige toekomst tegemoet mogen gaan, gooide de jeugd echter spontaan de versnipperde papiertjes met de teksten van de liedjes de lucht in. Niet ten onrechte heeft men het zangfeest voor de schoolkin- Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDERHEM e.o. Omstreken. Tussen de H. Brents-Gjaltema deren - uit de wijken opgehaald door diverse muziekkorpsen - niet van het programma voor Koninginnedag willen schrappen. Na de aubade lag de Sneker binnenstad er al spoedig weer vrij verla ten bij want de feestelijkheden speelden zich verder bijna allemaal af in de wijken, die een steeds groter De datum van 1 april mag dan van ingang van de zomertijd zijn ge weest, wat de programmering van Radio Frysian betreft, begint de zo mer op 1 mei. Er verandert nogal het een en ander in deze pro- e VV1I1VUU111C, luvi x vivjvuuv wm ■•aaaawzt». arwaw grammering, vergeleken met het be- laatste onderwerpen worden ook Spart be- wintermenu van P en de (vervolg zie pagina drie) Het weer van stal gehaalde Koninginnedaggebeuren met als titel „Massale koor- en samenzang” werd gistermorgen een groot sukses in de Grote of Martinikerk in Sneek. Er namen tweehonderd leden aan deel, van nagenoeg alle elf Sneker zangkoren, van het bekende grote koor Edoza tot leden van het koortje van Frittemahof. Het geheel stond onder leiding van de heer Bram Feenstra, de direkteur van de Muziekschool Sneek en bedrijven door werd mevrouw uit de Loëngasterlaan even in het zonnetje gezet door het bestuur van de vereniging „Oranje” en zorgde burgemeester B. van Haersma Buma voor een klein toespraakje. Het was het tweede speechje van de Sneker burgemeester, die een paar uur tevoren de jeugd van de diverse scholen uit Sneek aandeel in de aktiviteiten op de verjaardag van de had bedankt voor de zang, die ze voor het stadhuis Koningin plegen in te nemen. Oud Sneker wethouder Marinus Baaijens werd „Officier” Hel Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD kende wintermenu van Radio handeld. Ook de relatie dorp en stad zal Frysian. De programma’s Op ’e aandacht krijgen. Muzikale omlijsting romte, Spylje en Sjonge, De Kope ren Tün, de Greate Pier Show en de Friezeshow, verdwijnen. Maar er tief programma, komt natuurlijk wel het een en an der voor in de plaats! t 50 Nijland. De verenigingen zorgden namelijk voor een kommissie die onder patiënten van 't ?4 ken de kollega’s sprak dokter F. Schoenma ker uit Heeg waarderende woorden. Hij schonk een boom die zeker in het tuintje van het echtpaar Hoogwater zal doen, want de dokter verklapte dol te zijn op tuinnieren. in zilver” aan de heer M.Kaspersma, voor zitter van de Oranjevereniging ’’Trouw aan DINSDAG 1 ME11979 134ste JAARGANG No. 35 J en het wekelijkse weerpraatje van weerman Hans de Jong uit Gorredijk maken „Sirn- mertwirre” tot een licht en luchtig informa- -over r ruimte” afspelen. „Simmertwirre” is een programma van Simen Dijkstra en Henk Doevendans. worden die aktualiteiten verder uitgediept een programma van de aktualiteitenredaktie: Rein Tolsma en Marten van Kammen. SNEEKER NIEUWSBLAD TOERISTEN TREFPUNT Een nieuw programma voor Radio Frysian, dat Henk Doevendans tweemaal per week zal brengen heet Toeristen Trefpunt Het is een informatierubriek voor de in Friesland verblijvende toerist gemaakt in samenwer king met de Provinciale V.V.V. en de Stich- zaken die zich „in de ting Rekreatiediensten in Friesland. Verder werden er vrijdagnacht pogingen tot inbraak in de volgende zaken gedaan: de broekenwinkel, Kruizenbroederstr. 42; De Vip Shop, Oosterdijk 62; Numesmaat, Nauwe Noorderhorne 18; drogisterij Lukas de Vos. N. Noorderhorne 23; elektro-techniek Wal stra. N. Noorderhorne 36; zuivelhandel Pro- cee, N. Noorderhorne 16; dieren- speciaalwinkel N. Noorderhorne 17; tijd- Wat kan belangrijk zijn voor de toerist om te weten? Praktische tips, en één daarvan is steevast het weerbericht van Hans de Jong, gericht speciaal op de rekreatiegebieden in Friesland. Dinsdags en vrijdags om tien over zes: Toeristen Trefpunt. Nieuw is ook de tweewekelijkse rubriek „Wurktiid” op de dinsdagavond over de slechte situatie op de Friese arbeidsmarkt. Een rubriek dus over werknemers, werkge vers; over werkweigering, over werkzoeken. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in het kultureel cen trum het Bolwerk aan de Kerkgracht te Sneek. Er werd een ruit vernield. Uit de kassalade werd f21,- ontvreemd. In de nacht van vrijdag op zaterdag ging het inbraakalarm van het Bolwerk over. Bij onderzoek bleek dat er drie ruiten met klinkers waren stuk gegooid. Van de daders ontbrak elk spoor. Op zaterdag middag te 16.15 uur werd op de Bolswarderweg de 33 jarige B.J. als bestuur der van een personenauto staande gehouden. Hij had te diep in het glaasje gekeken. Nadat de bloedproef was genomen mocht hij zonder auto vertrekken. Er werd proces-verbaal te gen hem opgemaakt. Oud wethouder Marinus Baaijens van Sneek- nu wonend in Amersfoort - is ter gelegenheid van de verjaardag van de Konin gin, Officier van Oranje Nassau geworden. De heer Baaijens is voorzitter van de Inno- vatiekommissie basisscholen en sinds enige jaren direkteur van de afdeling 1 van het Christelijk Pedagogisch Studiecentrum in Zeist. De gebruikelijke uitreiking van koninklijke onderscheidingen kon dit jaar in Sneek achterwege blijven. Burgemeester B.W.Ca- zemier van Wymbritseradeel moest éénmaal „in aktie” komen bij het over handigen van de versierselen ’’Eeremedaille Oranje” te Heeg. In de huiskamer van de familie Kasper sma in Heeg is in verband met de zeventigste verjaardag van koningin Juliana Martin Kaspersma, een van de bekendste figuren uit de Heegse samenleving onderscheiden. Burge meester B. W. Cazemier speldde Kas persma na een korte redevoering de eremedaille in zilver in de orde van Oranje Nassau op. „Er heeft zich vrese lijk veel in uw leven afgespeeld”, zo be gon de burgervader, „Kapersma en Heeg, daar ligt een sterke verbindings lijn, dit is tot uitdrukking gekomen in de vele funkties die u heeft vervuld”. Een van de aktiviteiten van Kapersma was het organiseren van Oranje- festiviteiten, het was dan ook niet verwonderlijk dat op de dag van zijn ridderlng het voltallige bestuur van de Oranje-vereniging Heeg aanwezig was. In 1936 deed Kapersma de eerste stap naar de Oranje-vereniging als kommis- sielid, achtereenvolgens was hij be stuurslid, sekretaris en toen voorzitter. Vooral in deze laatste funktie was Kas persma duidelijk een aangever. Ook was deze man een „aktief” brand meester, runde hij het Skulplak, was hij mede-oprichter van de voetbal vereniging Heeg, organiseerde hij bejaardentochten, was hij diaken van de gereformeerde kerk gedurende ne gen jaar, en zo zijn er nog wel wat za ken te noemen, waar hij bij betrokken is geweest. Terecht dan ook dat de burge meester vaststelde: „Wat is Heeg zon der Kapersma en wat is Kaspersma zonder Heeg!” Dat ook „de bern” van de lagere scholen in het dorp de heer Kaspersma graag mogen bleek wel toen deze werd verrast met de komst van de leerlingen. De kinderen zongen enkele liedjes en droegen daarbij ook nog een spandoek met het opschrift „Lang leve ridder Kaspersma”. De foto graaf van Studio Ger Dijs maakte een foto van het gebeuren. Donderdagnacht werden de kantoorver- schriftenhandel Bakker, N. Noorderhorne 3; trekken van de N.N.R.I., Vlakstraat 9-11, herenmodewinkel Visser, N. Noorderhorne doorzocht. Een lege geldkist werd openge- 32. broken. Alle kasten en laden werden door zocht. Er werd niets vermist. Niet bekend is Op maandagochtend 30 april werd ontdekt hoe de dader het pand is binnen gekomen dat er een twaalftal ruiten van het voorma- of dit heeft verlaten. Negen verenigingen van dorpsbelangen hebben er voor gezorgd dat dokter vv. Hoogwater scheidende dokter 28 jaar aan verbonden is en zijn echtgenote een welverdiende afscheidsreceptie zouden beleven bij hun vertrek uit geweest was present om de dokter hartelijk Nijland. De verenigingen zorgden namelijk voor een kommissie die onder patiënten van toe te spreken en evenals mevrouw Andela de dokter een inzamelaktie hield. De inzameling geschiedde van Bolsward tot in Sneek overhandigde deze een kado. want in dit gebied had dr Hoogwater zijn klanter samen brachten zij maar liefst ƒ7800,- bijeen. In de nacht van vrijdag op zaterdag vond lige Gymnasium (Rijksscholengemeen- een inbraak plaats in de kledingzaak Fifty schap) aan de Van Giffenstraat waren ver- Six, perceel Oosterdijk 56. De winkeldeur nield. Vermoedelijk zijn de vandalen niet in werd geforceerd. Uit de winkel werden de school geweest. De politie stelt een enkele kledingstukken (T-shirt met afbeel- onderzoek in naar de dader(s) van deze ding van Micky Mouse, een singlet, een zinloze vernieling, kompleet pakje, bestaande uit rokje en topje) met een totale waarde van ongeveer f 160,- ontvreemd. Het afgelopen weekeinde was een drukke tijd voor het inbrekersgilde in Sneek. Totaal werden er dertien insluipingen of inbraken gepleegd in de Waterpoortstad. In de meeste gevallen werden lichte beschadigingen toegebracht aan deuren en ramen, veelal met een schroevedraaier of soortgelijk voorwerp. Op de maandagavond verdwijnt „Op ’e Aktualiteiten komen elke dag op Radio romte”, al zullen de grond-onderwerpen Frysian, uitgezonderd de zondag. Dinsdags van dit „ruimtelijke” programma wel be- J handeld worden in het nieuwe „Simmert- in het programma Aktualiteiten Ekstra,. wirre”. „Simmertwirre” is in feite een zo- programma mers getint „Op ’e romte”. Landbouw is - - - opnieuw een bestanddeel, maar dan in verhouding met rekreatie en milieu. Beide De heer A. Rijpkema overhandigde de Zoals in een interview met het echtpaar dokter in een overbezet dorpshuis in Nij- Hoogwater in onze krant is gebleken ver- --huist het echtpaar naar Wommels en is de Het overige geld werd onder ande- praktijk verkocht, dit in verband met de H l voor de receptie. Op deze gezondheid van mevrouw Hoogwater. De receptie waren honderden mensen, die allen heer Rijpkema noemde dokter Hoogwater gebruik maakten van c_ D- dokter en zijn vrouw de hand te kunnen soad freonen makke. Wy binnen jo in soad drukken. tank forskuldigd” land een koffertje met een riescheque van ƒ4000,-. I re gebruikt de receptie. Op deze gezondheid van mevrouw Hoogwater. De de gelegenheid de in zijn speech „in aparte dokter”, dy’t in tank forskuldigd” De burgemeester van Wymbritseradeel, de heer B.W.Cazemier dacht er met het ver trek van het dokters-echtpaar ”een stuk rijkdom verloren gaat”. Toch had hij het idee dat de dokter een goed besluit neemt, ”uw werk dat u deed met grote inzet en doorzettings vermogen, heeft aan u zodanig gevreten, dat je op een gegeven moment moet zeggen, wanneer maak ik er een eind ■aan”. De burgemeester gaf het doktersecht- paar als afscheidskado het gemeentewapen. Het was niet verwonderlijk dat op de recep tie ook veel mensen waren van de EHBO, niet om eventueel mensen die onwel wer den te helpen, maar om hun begeleider de hand te drukken. Dokter Hoogwater heeft deze instelling namelijk tientalle jaren ge diend. Mevrouw S. Andela-Oostra, voorzit ster van de afdeling Nijland. waaraan de dokter 27 jaar verbonden was. sprak een afscheidswoord. „It hert fan de forie- ning wienejo dokter” sprak ze welgemeend. Ook haar kollega uit Blauwhuis, waar de wtW Ju

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1