Aktieweek voor betere voorzieningen Jongerencentrum in Balk wil niet het haasje worden snekerWoerier BALK VOORUIT krijgt hulp voor het zwembad Het bestuur van „Balk Vooruit” heeft haar zwembad aan het Slotermeer aan de gemeente Gaasterland te koop aangeboden omdat men geen kans ziet de eksploitatie nog langer sluitend te maken. Ook een partikulier heeft interesse getoond voor het bad. In een voorstel aan de gemeente raad stellen b en w nu voor om het zwembad niet in eigendom over te nemen, maar doet tevens een poging te voorkomen dat het in partikulie- re handen komt. Het kollege is het namelijk met Balk Vooruit eens dat het bad óf bij de vereniging moet blijven óf in handen komt van de overheid. 1 w p Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL van en 1 IJLST H i B n ■ra I IBi WW 'WW r Uvïr'M’ '"w M DINSDA G GEEN KRA NT I- Üf In verband met de vervan ging van onze fotografische zetmachines door nog mo dernere apparatuur is het ons helaas onmogelijk op dins dag na de Pinkster een krant te laten verschijnen. De ver slagen van de gebeurtenissen van het komende weekeinde zullen daarom geplaatst wor den in de editie van donder dag 7 juni. We hopen dat onze abonnees begrip voor deze overmachtsituatie zul len opbrengen. Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDERHEM e.o. SP: (vervolg zie pagina 27) Van een goede buur die Sneek zegt te zijn blijft niet veel over, tot deze konklusie is de heer E. D. de Vries (CDA) gekomen ten aanzien van Sneek in verband met de grenswijziging. In de eerste plaats vindt hij het ook triest „dat zoveel grote mensen niet tot een oplossing kunnen komen. Wymbritseradiel heeft altijd geroepen gjin gepiel my Wymbritseradiel en yin man en meter by Snits, maar hier heeft men zich niet aan kunnen houden”, aldus de heer de Vries. Dat de hele zaak Drylts minder na aan het hart zou liggen dan Wymbritseradiel betwistte de CDA-er”. Men zou dit idee misschien kunnen krijgen omdat ons er in de beginperiode van de onderhandelingen niets over gevraagd is. En als we eerlijk onze mening zeggen dan blijven we toch liever zelfstandig. Maar wanneer we moeten kiezen hebben we altijd gezegd dan maar bij Wymbritseradiel. Het moet wel wat wennen maar het zal wel groeien”. iAï s en de Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD b (vervolg zie pagina 27) L W® fate I SrWB SNEEKER NIEUWSBLAD echter niet aan de eisen die aan een dergelij- STRIJD de SNEEK blijkt niet de buur die ze zegt te zijn In Sneek wordt overwogen om over de Leeuwardenveg - ter hoogte van de parkbos - een zebrapad aan te leggen, dat voorzien zal worden van verkeerslichten met een druk- knopinstallatie. DONDERDAG 31 ME11979 134ste JAARGANG No. 44 kunnen worden in de geschiedenis van ’t Haske. Dan zal er ook een eind komen aan een lange strijd die bestuur en leden van ’t Haske een groot aantal jaren gevoerd heeft. Het begon allemaal in de jaren zestig. Een enquete onder de jeugd van Balk wees uit dat er een grote behoefte was aan ruimte waar men bij elkaar kon komen. De jeugdsociëteit heeft al enkele jaren een plaats in een gedeelte van de oude O.L. school aan de Dubbelstraat. Het gemeente bestuur stelt deze lokatie tegen een redelijke huur beschikbaar. De akkomodatie voldoet Een groep vrijwilligers probeert in dit gebouw de jeugd een passend vermaak te bieden. Deze vrijwilligers hebben ech ter ook hun studie en hun werk, waar door ze niet optimaal met jeugdwerk be zig kunnen zijn. Tevens ontbreekt het hen aan de nodige kennis. Dat is ook een van de redenen waardoor de jeugd niet goed kan worden opgevan gen. beheer zal repareren. Bovendien werd het de laatste jaren aanbod gedaan om voor de vergoeding van Ondanks zijn 58 jaar liet adjudant S. van der Zee van de gemeentepolitie van Sneek zich dinsdagavond niet kennen. Hij deed dapper mee aan de fierljeppe- rij, die de Sneker Politie Sport Vereni ging had georganiseerd. Hier lijkt hij zwierig over de sloot te zullen gaan, na een voortreffelijke start van de oefen schans bij boer Nauta aan de Zuidwest- hoekweg tussen Sneek en IJlst. Toch bedriegt de schijn (van de foto) een beetje, want ’n sekonde later is de adju dant „met zijn poepetje in het water ge vallen....”. Dat mocht hem echter de pret niet drukken, integendeel het ver- I hoogde de sfeer van de wedstrijden f waaraan veertien man van het Sneker corps deelnamen. En Van der Zee was echt niet de enige die niet droog over de sloot kwam, ondanks een demon stratie die échte fierljeppers tevoren hadden gegeven. De prijzen waren na tuurlijk voor de wat jongere agenten. De eerste voor R. Remeijnse, die zich nu kampioen 1979 van de SPSV mag noemen met een afstand van 9.08 me ter. Tweede werd A. Dijkstra met 8.88 meter, derde G. Tigchelaar met 8.65 f' U meter en de vierde prijs ging naar H. Schaafsma met een afstand van 8.12 meten (Foto Studio Ger Dijs). iiivwwiiiiTimjmikuc^ ^vooa imi bm owtimm „7 Haske ’t haasje? Vergeet 't maar!!” zeggen de jongeren van de jeugdsociëteit. 7.e streven ernaar om de lagere school in gebruik te kunnen nemen, omdat deze toch vrijkomt. (Foto Studio Ger Dijs) De openbare kleuter- lagere school „de Tjasker” in de wijk Tinga In Sneek werken al vanaf 24 april sa men in een „projekt-Zuivel”, waar aan ook de rk-kleuterschool ;,’t Repel steeltje” voor een gedeelte meedoet. Er zijn door de kinderen (samen zo’n tweehonderd) bezoeken gebracht aan de veemarkt, aan een oudere en een moderne boerderij en een zui velfabriek. Op school deed een voor- lichtingsman van de Friso aan de hand van dia’s het kaasmaakproces uit de doeken. Er .verden op school ook diverse gereedschappen en werktuigen tentoongesteld. Als af sluiting van het projekt kwam er een heuse SRV-man met zijn wagen voor „de Spil” en konden de kinderen in- ikopen doen. De produkten werden in de lunchpauze gezamelijk genuttigd. De opzet van het projekt was om in verband met de toekomstige inte gratie kleuter- en basisonderwijs ei kaars manieren van werken beter te leren en dat te doen aan de hand van een onderwerp dat ieders belang stelling heeft. Bij het bezoek aan de SRV-wagen maakte studio Ger Dijs deze foto. Het ontbreekt aan een onderkomen met verschillende ruimtes voor diverse aktivitei- ten en een goede toiletakkomodatie en men j een beroepskracht voor jeugd- en verschillende redenen thuis geen gezel- jongerenwerk. Om dit te verwezenlijken ~’J-T7__ j.moet het gemeentebestuur echter de finan ciële konsekwenties dragen. Het jongeren centrum hoopt dan ook dat het bestuur honderd procent achter haar staat. H. VELDWIESCH (GEM. BEL.) - zwarte piet naar G.S. E. D. DE VRIES (CDA) - niet van harte voor - De houding van Sneek tegenover de belan gen van het platteland noemde de heer de Vries hautain en minachtend. „De instelling van de demokratische wil van Drylts en Wymbritseradeel gaat Sneek helemaal voorbij. Veel verder dan nu moet het eigen lijk niet gaan. De ruimte moet herkenbaar zijn aan de kleinschalige opbouw van het platteland”. De heer de Vries was wel voor het voorstel van Wymbritseradeel, maar hij vond het een kwalijke zaak dat Sneek niet kon aantonen dat ze eenderde van Wymbritseradeel nodig heeft. „Ik ben wel voor, maar niet van harte, want het is niet leuk voor de mensen in het gebied waar het hier om gaat”. De advieskommissie van de jeugdsociëteit zegt het een kwalijke zaak te vinden dat ze door middel van akties de aandacht op zich moet vestigen. „Men konstateert toenemen de kriminaliteit, werkeloosheid, drugs- en alkoholmisbruik en passiviteit bij de jeugd. „Wij mogen ons in de Gaasterlandse ge meente gelukkig prijzen dat al deze pro blemen hier niet in zo’n sterke mate heersen als in de grote steden. Dat echter de Gaas terlandse gemeente ook zijn problemen kent staat buiten kijf’, aldus een citaat uit de aktiekrant. Het staat voor de advieskom missie van ’t Haske vast dat veel jongeren wil graag om ligheid meer vinden. Een jeugdsociëteit is daardoor vaak niet meer geworden dan een creche voor oudere kinderen. In Balk maakt men er echter meer van, namelijk een ontmoetingspunt waar de jeugd met elkaar naar muziek kan luisteren, waar van ge dachten kan worden gewisseld, relaties kun- Dinsdag 5 juni 1979 zal dus een mijlpaal nen worden aangeknoopt etc. Dat dit in ’t Haske kan, daarvan zijn volgens de advies kommissie de 400 leden die geregeld in het jongerencentrum verpozen een bewijs. Volgende week dinsdag komt in de raadvergadering van Gaasterland jeugdsociëteit ’t Haske in Balk aan de orde. Omdat het jongerencentrum in onzekerheid verkeert over hoe verder te gaan, organiseert ze een aktieweek. ’t Haske wil namelijk uitbreiden en hiernaast vindt ze subsidie en het aanstellen van een beroepskracht ook noodzakelijk. Het jongerencentrum heeft op het ogenblik een lokaal van de oude openbare school tot haar beschikking. Deze ruimte voorziet echter niet in de behoefte. Omdat de school over enige tijd helemaal vrij komt hoopt men ook de andere lokalen in gebruik te kunnen nemen, maar daarvoor is toestemming van de gemeenteraad nodig. Daar komt bij dat ’t Haske er niet zo ge gelegenheid gesteld mogen worden zeker van is dat de raad de school niet een andere bestemming zal geven, misschien wel afbraak. de badjuffrouw een garantiesubsidie be schikbaar te stellen van ƒ3500,-. Het is de vernielingen te namelijk al jaren zo. dat het „loon” van de badjuffrouw als sluitpost van de begroting van Balk Vooruit fungeert. Van loon kan dan ook nauwelijks worden gesproken. Dinsdag zal de raad het voorstel bespreken. Het kollege van Gaasterland had enkele maanden geleden beloofd, dat in de juni- raadsvergadering een nota van b en w be sproken zou worden inzake het jeugd centrum ’t Haske in Balk. Dit rapport is echter nog niet gereed en dat delen burge meester en wethouders mee in een aan vullend agendapunt. kollege van Gaasterland kan zich de Aangezien enkele raadsleden graag zien dat beu SS£“ indenken. Men is met het er nu eens een besluit inzake ’t Haske wordt van de vereniging om de tafel gaan genomen - de jeugdsociëteit wil graag straks om een opossing te vinden. het hele schoolgebouw tot zijn beschikking -- - o- hebben - zal de mededeling, dat het nota ^embad in beheer en eksploitatie bij de van het kollege nog niet klaar is mogelijk ''ereniging te laten, maar dat de gemeente aatdeiding zijn om toch even de zaken van s afrastering rondom het terrein in eigen ’t Haske in te gaan. Heden voor Balk Vooruit om het bad van de hand te doen zijn, dat men c. he eksploitatie niet sluitend heeft kunnen "’aken en dat men steeds weer voor ekstra hosten komt te staan om c_ -- herstellen, die buiten het zwemseizoen wor den aangebracht: het puntdraadhek is deze winter weer grondig vernield en vele ruiten van het gebouwtje zijn ingeslagen. Jn het verleden heeft men de schade met het weinige beschikbare geld, en de vele vrijwillige werkkrachten, reeds vele malen hersteld, maar het begint het bestuur van Balk Vooruit zo zoetjesaan de keel uit te hangen. Aan het enthousiasme en de zelf werkzaamheid komt eens een einde. °M DE TAFEL Het - ^°eilijkheden goed indenken. Men is met het "~‘-'-.ar van de vereniging om bitten c A zo 'an Balk Vooruit werd voorgesteld om het 1.. i en eksploitatie bij de afrastering rondom het terrein in eigen ’t Haske in te gaai f-. 4 1' Ah.--

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1