Geen „vaste” subsidie Vrouwencentrum Jongelui uit Sneek gewond I few I Scheltema-enquete over Verkeerscirkulatieplan Weer 36 eengezinswoningen in plan Tinga-Duinterpen n ■1! en van Officieel Orgaan en! de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en de SlEKERi^KQERIER Geen registratie van honden partikulieren MAANDAG 11 JUNI 1979 134ste JAARGANG No. 46 Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDERHEM e.o. Het Sneaker Nieuwsblad is een en de Twee geheime zenders I gecombineerde uitgave van Vernieling/Diefstal in Waterpoortstad WIELERRONDE fe VJi - Ss/ eek <U1 139 t- SEN de parkeermogelijkheden". n? »ru. EK k men konstateerde, dat hij zijn onder- en bovenkaak waren gebroken, snijwonden en inwendige kneuzingen had en een van zijn benen was gebroken. Later werd M. overge bracht naar een ziekenhuis in Leeuwarden. De achtste selektiewedstrijden op het Sneekermeer voor de Vaurienklasse, waarin in totaal 39 schepen aan de start verschenen, hebben voor de Friezen een zeer plezierige afloop gehad. Na melijk Jan van der Steeg uit Leeuwar den, Auke Douwe Veenstra uit Sneek en Marco Bosma uit Lemmer zullen Nederland eind juli- begin augustus vertegenwoordigen op de wereldkam pioenschappen Vaurien. Jan bij de se nioren in San Sebastian en Auke Dou we en Marco bij de jeugd in Barcelona. Winnaar echter van dit weekend werd R. Seperes uit Haarlem. (Foto Ger Dijs) zaak een woonfunktie wordt toegedacht. Voor de te treffen voorzieningen zijn reeds diverse krotten en twee bedrijfspanden in dit gebied aangekocht. De gemeente heeft weer gracht 13 en 14 aan te kopen en wil daartoe 1EID leak J o tot dit pand behorende bovenwoningen worden bewoond en kun nen dat blijven. van Sneek zich over het verzoek van Patri monium buigen. Burgemeester en wethou- Om illegale handelspraktijken tegen te gaan, overweegt staatssekretaris Wallis de Vries van CRM registratie van honden in de hondenhandel, in bedrijfsmatige fok kerijen en in asiels verplicht te stellen. Honden van particulieren vallen dus bui ten een dergelijke regeling. zx7z> .zz - Een paar weken terug liet de 52-jarige Piet van der Meeren -ja, dezelfde man die Bij een registratiestelsel behoort een moge lijkheid van identifikatie. Een speciale kom missie die hierover advies uitbracht, sugge reert in dit verband tatouage. Met nadruk wordt erop gewezen, dat dit géén brandmer- king is. Het ministerie van Binnenlandse Zaken tekent hierbij nog aan, dat er geen plannen bestaan om de bevoegdheid die de gemeenten op grond van de gemeentewet hebben om belasting op honden te heffen te laten vervallen. Het kollege vraagd van de raad ook een krediet van f250.000,- voor het vervangen van het elektrische en mechanische ged- In het kader van de stadsvernieuwing wordt eelte van de Oppenhuizerbrug. een bestemmingsplan voorbereid voor het (vervolg zie pagina drie) SNEEKER NIEUWSBLAD Nadat kort geleden in Sneek een geheime zender uit de lucht werd gehaald heeft de politie weer enig speurwerk verricht en twee illegale zenders in beslag' genomen. Dit gebeurde ten huize van de 18-jarige P.V. en ten huize van de 39-jarige H.D.. beiden uit Sneek. Eerstgenoemde zond uit onder de naam Ethervreter en de ander kwam als Spaceman-Tornado in de lucht. Diefstallen zijn de afgelopen dagen ook weer niet van de lucht geweest. Zaterdag werden uit de woning van P. Heinsma aan de 2e Oosterkade in Sneek vier geluids- boksen ontvreemd, waarvan hij twee in de nabijheid van de woning terugvond. Door de deur open te breken wist men binnen te komen. De heer R. Kuipers uit Sneek kreeg zaterdag een domper te verwerken toen hij ontdekte dat er twee werphengels met molens, een viskoffer, schepnet, vis- akte en visvergunning uit zijn boot miste, die in de Houkesloot aan de Oude Oppen- huizerweg lag afgemeerd. De percelen 13 en 14 omvatten een loods, L i een steeg met erf. De woonbestemming van Badhuisgracht 13 kan Sneek, die nog zonder veel moeite door de politie uit de kapotte auto gehaald kon worden. Hij had hoofdletsel, een hersen schudding en inwendige kneuzingen. Hij werd opgenomen in het ziekenhuis in Sneek. Bestuurder M. was niet in het bezit van een rijbewijs, de auto was vermoedelijk niet verzekerd en de politie denkt dat er sprake is geweest van alkoholgebruik. Het ongeluk bij Tjalhuizum gebeurde om half zes. Een kwartier tevoren was M. bij De Potten tegen de auto van iemand uit Leeuwarden gebotst. Toevallig arriveerde even later een surveillancewagen van de rijkspolitie groep WymbritseradeeL die op advies van de Leeuwarder de auto van M. achterna zette. De politie raakte het spoor echter bijster. Nog geen kwartier later kreeg men een melding binnen, dat er bij Tjal huizum een botsing had plaatsgevonden. Naar later bleek was daarbij dezelfde jon geman betrokken als bij de botsing bij De Potten. PARKEERPLAATSEN Vraag 3 zag er zó uit: Heeft Sneek binnen de stadsgrachten nu reeds voldoende par keerplaatsen, moeten er meer komen en kan het met minder toe. Resultaat van die vraag was, dat 58 procent van de dorpe lingen meer parkeerplaatsen in de stads kern van Sneek wenst, 28 procent meent dat er voldoende parkeergelegenheid is, vier procent denkt dat het met minder parkeerplaatsen binnen de stadsgrachten toe kan en tien procent laat zich er niet over uit. De 21-jarige Johannes M. uit Sneek is zaterdagmiddag ernstig gewond toen hij met zijn Opel tegen een tractor botste in de bocht van de Huniadyk' tussen Tjalhuizum en Tims, in de nabijheid van het gas stationnetje. Personeel van de rampenwagen uit Sneek moest M. uit het ineengedrukte J.n Ope 1 zat ook^een.zekere Theo S .uit wrak zagen. Hij werd overgebracht naar het Sint Antonius Ziekenhuis in Sneek waar de eerste vier jaar als Karnavalsprins fungeerde onder de naam Peer 1- zich thuis ontvallen, dat hij van plan was de elfstedentocht op de fiets te rijden. Een homerisch gelach in de Van der Meerenwoning aan de Gossepalen in Sneek was het antwoord. De gezinsleden hadden Pa immers nog maar weinig op de fiets gezien...De 18-jarige zoon Peter, pas geslaagd aan de Havo en wachtend op zijn oproep voor de militaire dienst, stelde daarop: „Als Pa die elfstedentocht uitrijdt, dan ga ik van hieruit op m’n knieën naar Ijlst”. „Dat staat”, zei vader Van der Meeren, meldde zich voor de fiets-elfsteden en slaagde er in de tweehonderd kilometer te volbrengen. Op zijn beurt wilde Peter zich daarop niet laten kennen. Gistermorgen om negen uur kroop hij de deur uit: klompschoenen aan, keeperskniebanden, straatmakersbeschermers en daarover nog eens een stuk autoband als bescherming voor de knieën. Het eerste stuk tot aan hotel Bonnema zat er gauw op, maar toen werd het steeds moeilijker. Bij de stadsrondweg dacht Peter het nóóit te zullen halen, maar aangemoedigd door een stuk of dertig supporters zette hij door. Het laatste stuk werd een marteling, maar toen gaf een ploeg nieuwsgierige ophalers uit IJlst hem wêer nieuwe moed. Om zes minuten voor twee arriveerde Peter bekaf maar gelukkig bij het plaatsnaambord van IJlst, de zes kilometer zaten er op! Ondanks de driedubbele bescherming had hij wel een paar blaren op de knieën. De door werkhandschoenen beschermde handen bleven gaaf en ook van zijn voeten had Peter geen last gehad. V ader en zoon staan nu kiet..., maar Peter zal zich wel tweemaal bedenken, als zijn vader een krachttoer aankondigt...(Foto studio Ger Dijs) Uit de fotohandel-optiekzaak van Kuiper aan de Oosterdijk is donderdag een zonnebril, merk Rayban t.w.v. f 138.50 ontvreemd. Dinsdag kreeg de fotozaak van Ger Dijs aan het Grootzand met diefstal te maken. Ont vreemd werd een kamera, merk Olympus, t.w.v. ongeveer f 1000.-. Vermoedelijk is in beide winkels een groepje mannen geweest, waarvan één de verkoper(ster) heeft afge leid. In gevallen waar het om vernielingen ging deed zaterdagavond de amanuensis van de Christelijke Middelbare Landbouwschool aan de Lemmerweg aangifte van zes gesneu velde ruiten van de school. In de nacht van zaterdag op zondag heeft de politie op de Oosterdijk zes jonge mannen aangehouden in de leeftijd van 16 tot 18 jaar. Zij waren zeer luidruchtig, verkeerden onder invloed van alkohol en pleegden straatschenderijen. On der andere moesten bloembakken het ont gelden. De knapen werden voor verhoor meegenomen naar het buro. Er zal proces verbaal tegen hen worden opgemaakt. Het was echter niet allemaal droevenis wat de mannen van de Heilige Hermandad te wachten stond, ook werd nog een zaak °Pgehelderd. Zaterdag werd hiertoe de 18- jarige LM. uit Sneek aangehouden, die be kende de inbraak bij de Haweko en bij de Doe Het Zelf Markt Kingma te hebben gepleegd. Van de buit ad. f 1000,- had hij ongeveer nog eenderde over. De jongen werd na verhoor in vrijheid gesteld. De heer P. S. Scheltema, die lid was van de inmiddels opgeheven Kommissie Overleggroep Verkeerscirkulatieplan", heeft bij wijze van partikulier initiatief enige tijd geleden zestig brieven met vragenlijsten gezonden naar verenigingen voor Dorp- of Plaatselijke Belangen in de gemeenten Wymbritseradeel, Ijlst, Domawer- stal. Sloten, Gaasterland, Hemelumer Oldeferd, Rauwerderhem, Baarderadeel en een gedeelte van Hennaarderadeel. Vijftig vragenlijsten kwamen terug en in een brief aan burgemeester en wethouders van Sneek doet de heer Scheltema mededelingen over "de gedachtengang van de bewoners van de dorpen over het ontwerp cirkulatieplan en de parkeermogelijkheden". Morgenavond wordt op de Molenkrite in Plan Tinga/Duinterpen de jaarlijkse Wielerronde van Sneek gehouden. Een negentig man sterk rennersveld zal over een afstand van negentig kilo meter uit gaan vechten wie in het bezit zal komen van de wisselbeker die vorig jaar gewonnen werd door Gerard Kamphuis. Als kanshebbers worden genoemd: Dries van Wijhe. Dries Tim mer, Be Duit. Yep Kramer en Co Gilling terwijl de plaatselijke favoriet Leo Maas door de Sneker insiders ook een redelijke kans wordt gegeven. Aanvang om 19.00 uur. De inwoners van deze wijk moeten er wel rekening mee hou den dat de toegangswegen tot de wijk vanaf 18.30 uur tot ongeveer 21.00 uur afgesloten zijn, tenzij het zeer urgente gevallen betreft. In de Scheltema-enquete werden aan de dorpsverenigingen drie vragen voorgelegd. Vraag 1 luidde: Zult u ü- - naar die plaatsen waar de binnenstad voor kollege van oordeel is, dat de door u voorge- het bezoeken van winkels, kulturele eve nementen en dergelijke gemakkelijker te De Woningstichting Patrimonium te Sneek is van plan opnieuw een aantal Stadsgracht, waarbij aan dit gebied in hoofd woningen te bouwen in plan Tinga-Duinterpen. Aan de gemeente heeft de stichting medewerking gevraagd voor de bouw van zes-en-dertig eengezinswoningen, ontworpen door het architektenburo K Zijlstra te Bakhuizen. Het kompleks zal in aangekocht. De gemeente heeft nu twee verschillende typen worden uitgevoerd en omvat vijftien woningen met vier weer de gelegenheid de panden Badhuis slaapkamers en één-en-twintig woningen met drie slaapvertrekken. De huizen zullen voorzien worden van een kap in de lengterichting vap de woning. De huur is overgaan. gezien een voorstel van het kollege, voorlopig berekend op gemiddeld f 450,- per maand. De aan de gemeente gevraagde medewer- volgd om tijdwinst te behalen met het oog op twee woningen en king zal moeten bestaan uit het verstrekken het beschikbare en nog beschikbaar komen- t„ t,ot „„„a van leningen en het toekennen van jaarlijkse de bouwvolume. De totale stichtingskosten in het plan worden gehandhaafd. In het pand bijdragen, die de gemeente op haar beurt worden geraamd op f 3.7.462,-. In de eerst- nummer 14 kan een praktijkruimte worden weer van het Rijk zal moeten ontvangen. De volgende vergadering zal de gemeenteraad ondergebracht. De duur van de uitgifte van de grond in erfpacht zal worden bepaald op vijftig jaar. De aan- - nemingssom is geschat en gebaseerd op het ders stellen voor om de gevraagde medewer- maksimum bedrag, dat de provinciale direk- king te verlenen, tie van de volkshuisvesting aanvaardbaar acht voor deze woningwetwoningen. De wo- PANDEN BADHUISGRACHT ningstichting voert nog overleg met de aan- I.. .1 .1 nemer, maar er is alvast medewerking aan de een bestemmingsplan voorbereid voor gemeente gevraagd. Deze procedure is ge- gebied tussen Parkstraat, Franekervaart en Na nog een aantal "opmerkingen” op de enquêteformulieren te hebben aangehaald. als konsument of besluit de heer Scheltema de brief aan het bezoekers van de stad Sneek gaan uitwijken kollege van Sneek met een: "Alhoewel uw stelde oplossingen een juiste evenwichtig- oheid bevatten en dat de door uw kollege bereiken is? Met andere woorden: zult u beoogde ontwikkeling een gunstige invloed Sneek minder gaan bezoeken. zal hebben op de mogelijkheid van Sneek als Volgens de brief aan het kollege van Sneek winkelcentrum, zo moge het cijfermateriaal heeft vijftig procent op die vraag geant- dat u hierbij wordt aangeboden uw kollege woord, dat ze Sneek minder zullen gaan tijdig tot nadenken brengen of uw kollege wel op de goede weg is". heeft vijftig procent op die vraag geant- bezoeken. Veertig procent stelde, dat ze Sneek niét minder gaan bezoeken. Tien procent had geen mening. Vraag 2: Tussen parkeerplaats en het win kelcentrum zal de loopafstand groter wor den. eventueel mede door de uitbreiding van de voetgangersgebieden en stadserven. Vindt u die toegenomen loopafstand een bezwaar bij uw bezoek aan Sneek. "Uitslag”: 66 procent vindt, dat de loopafstanden naar de parkeerplaatsen te groot gaan worden. Achttien procent had geen bezwaar tegen een wat grotere loopafstand en zestien pro cent had geen mening. ■WW iül 5 na 31

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1