Ondanks protest It Fryske Gea B. en W. wil fierljepterrein inrichten in het Rijsterbos Energie wordt getapt uit projekt mr. Visserschool VW-Sneek kwam met „milder subsidiair” „TV-prijs” ging niet door II 1/ I Officieel Orgaan en van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST 2 8 I. Meer dan 1,3 miljoen niet-aktieven Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDERHEM e.o. NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en de SNEKER^KOERIER Afspraak is afspraak en de B. en W. Sneek waardeert nota Tussen wal en schip Burgemeester en wethouders van Sneek zijn van mening dat de nota „Tussen wal en schip” een goed beeld vormt van de leef situatie van de woonschepenbewoners. Het kollege spreekt dan ook haar waarde ring uit voor het streven van de werkgroep om via deze nota de noodzaak van een nieuwe haven nog eens extra onder de aandacht van het rijk te brengen. DOORGEREDEN Slingerende chauffeur moest gaan lopen Hef Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van De door de Ned. Spoorwegen in samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Federatie (KNF) van Muziekverenigingen georganiseer de Muziekfestivals in het Ponypark Slagharen, zijn geëindigd in een eindoverwinning voor de drum- en showfanfare Advendo uit Sneek. Wf. Oa >1 y A A a 2i Wessels-Amfas moet strook I; W Advendo-Sneek wint 'l- Het aantal niet-aktieven is in de periode 1971-1976 met gemiddeld 93.000 perjaar gestegen en heeft inmiddels de 1,3 miljoen overschreden. Het gaat hier om personen van 15 tot en met 64 jaar, die werkloos, ziek, arbeidsongeschikt en/of bijstand- ontvangend zijn, dan wel aangepaste werkzaamheden verrichten op bijvoor beeld een sociale werkplaats. pleidooi vroeg mr. Van der Berg of mevrouw Koeneman namens Wessels en Amfas wilde reageren. Het Fryske Gea verwacht echter, dat met deze verandering het aan haar zorgen toe vertrouwde Rijsterbos in haar natuurlijke Eendracht Best, 167 punten; 5. vd Zandt- vereniging Velp, 165 punten; 6. St. Caeci- M AAN DAG 25 JUNI 1979 134ste JAARGANG No. 50 SNEEKER NIEUWSBLAD Mr. W. van der Berg voelde er niet voor om op dat verzoek in te gaan. „We gingen 23 mei uit elkaar om partijen de gelegenheid te geven tot een vergelijk te komen. Dat er geen overeenkomst is gemaakt verandert niets aan het feit, dat we vandaag dóór zouden gaan. Afspraak is afspraak”. Mevrouw mr. Koeneman bleef de zaak vol gen maar zat er toch een beetje verloren bij omdat ze de zaak nauwelijks kende en eigenlijk alleen maar was gekomen om melding te maken van het telexbericht. Na dat mr. Van der Werf klaar was met zijn Het aantal studerenden in deze leeftijdska- tagórie nam in de periode 1971-1976 met 55.000 per jaar toe. Het aantal aktieven- daarintegen nam af met gemiddeld 22.000 manjaren per jaar. van twaalf meter vrijhouden Vreemdelingen Verkeer Sneek en Omstreken en de bouw-en-beleggingskombinatie Wessels BV te Rijssen en Amfas Vastgoed te Rotterdam, getracht het doen van een uitspraak wat te vergemakkelijken voor Mr. W. van der Berg, de president van de arrondissementsrechtbank te Leeuwarden. Op 23 mei jongstleden eiste hij namens het VW weinig minder dan het stopzetten van de bouw en het opleggen van een dwangsom van f 100.000 als men er mee door zou gaan. zal worden een geëgaliseerde strook van twaalf meter vrij te houden tussen de appartementenflats, een afrastering aan „Daar zal ik maar niet aan beginnen", zei ze, „ik ken daarvoor de zaak onvoldoende". Ditmaal breidde hij daaraan een „subsididair” vast, dat er op neer zou moeten komen, dat Wessels-Amfas verplicht jamtner" konkludeerde mr. Van der Berg, zal worden een geëgaliseerde strook van twaalf meter vrij te houden tussen de appartementenflats, een afrastering aan te leggen tussen bebouwing en Sneekermeeroever en bij de ingang een bordje te plaatsen met daarop „vrije toegang (vervolg zie pagina drie) Voor de president verschenen ditmaal alleen mr. Van der Werf. De raadslieden van Wes sels en amfas schitterden echter door afwe zigheid, Na een schriftelijke uiteenzetting door het notariskantoor Hoekstra te Sneek vonden Amfas en Wessels het niet nodig advokaten te sturen. Temeer daar men ver onderstelde, dat ook mr. Van der Werf niet zou komen omdat het VW in wezen niet veel te maken had met de wijze waarop bij de verkoop van de grond - door de BV Paviljoen aan Wessels en Amfas - met het kettingbe- ding was omgesprongen. De werkgroep Woonschepenhaven, waarin zitting hebben de bewoners van de woon schepenhaven en vertegenwoordigers van de Welzijnsstichting „De Espel”, heeft in de nota „Tussen wal en schip” de noodzaak van een nieuwe (grotere) haven in Sneek bena drukt. De nota wordt binnenkort verzonden naar de Tweede Kamerkommissie voor de Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting. Mr. Van der Werf was al begonnen met een voortzetting van zijn pleidooi toen mevrouw mr. C. T. M. Koeneman-Bloem binnenstapte van het Advokatenkantoor Stoop in Leeuwarden, waar men een telexbericht had binnengekregen van Amfas. Mevrouw Koeneman kreeg gele genheid dat voor te lezen. Het kwam er op neer, dat de advokaten Wessels en Amfas „op de valreep zouden hebben gehoord, dat mr. Van der Werf wel van plan was een nadere uiteenzetting te geven”. De tijd had hun daarop ontbroken naar Leeu warden te komen. Op zaterdagavond tussen 22.00 en 23.30 uur werd op het Kleinzand de personen auto - merk Citroen, type 2000 van Marten Mulder uit Scharnegoutum aan gereden. De auto stond nabij de Pennybar. De aanrijder is doorgereden. De rechter zijde van de auto van Mulder werd ge deukt. Eventuele getuigen worden ver zocht zich bij de politie te melden. Overigens meenden de rechtskundige advi seurs van Amfas en Wessels dat wat zij te zeggen hadden toch zou neerkomen op een herhaling van wat men op 23 mei reeds te berde had gebracht. Mocht mr. Van der Berg echter behoefte hebben aan nadere uiteen zetting van de kant van de gedaagden, dan kon men daarvoor zorgen. Maar dan werd de, president verzocht de voortzetting van het’ geding opnieuw uit te stellen. Aan de festivals, die werden gehouden op zaterdagen van 21 april tot en met 23 juni, werd deelgenomen door achttien top show bands uit geheel Nederland. Voor de finale, waarvoor Advendo zich reeds op 5 mei geplaatst had en die afgelopen zaterdag 23 juni werd gehouden,-waren uiteindelijk ne gen orkesten geselekteerd. Advendo, dat als 6e geloot had. kwam optimaal gemotiveerd aan de start, legde een praktisch vlekkeloze, zowel show- technische als muzikale show op het terrein en verdiende daarmee 216 punten van de twee juryleden, (Peet van Bug- gen uit Assen J. W. F. Kapel en Jan Meyer uit Hilversum). Deze 216 punten- op 24 punten na het maximum wat er te behalen viel - bleken goed voor de hoofd prijs,uitgeloofd door de direktie van het Ponypark en bestaande uit een geldprijs van f 1500,-. In de nacht van vrijdag op zaterdag om streeks één uur reed de 21 jarige W.M. uit Neede slingerend door de binnenstad. Na aanhouding bleek hij onder invloed van alkoholische dranken te verkeren. De blaas- proeven vielen voor hem negatief uit. Na de bloedproef mocht M. lopend vertrekken. Proces verbaal wordt opgemaakt. Zaterdagavond ontdekte Trijntje Bruin- sma uit Sneek, W. de Zwijgerstraat 40, dat er in haar woning was ingebroken. Er was een ruit vernield. Uit de woning werd een ouderwets dienblad, een theelichtje, eenb Boedhabeeldje en een 2-pits petro leumstel ontvreemd. Deze zelfde dag werd ontdekt dat er in de Thomas van Aquinoschool was ingebro ken. Er was een deur geforceerd. Uit de schooi was niets ontvreemd. Alle kasten waren doorzocht en diverse laden stonden op de vloer. In het kantoor van het hoofd der school was een kilo suiker over de vloer gestrooid. Vrijdagavond is uit de auto van P. Sijperda uit jjlst. Geeuwkade 7, een mapje met zijn rijbewijs ontvreemd. De auto stond op de parkeerplaats aan de Oude Koemarkt. Dat de energieproblemen in Nederland nijpend beginnen te worden is een ieder het over eens. Maar het daadwerkelijk inzetten voor een besparing op elektriciteit, water of gas mankeert bij velen nog, blijkbaar. Een oplossing voor deze problemen wordt niet direkt gevonden in het opwekken van elektriciteit door het rond laten draaien van een propellor in de wind, maar een eenvoudige, en tevens leerzame oefening is het wel. Om nu de natuurkunde lessen op de Mr. Visserschool in Sneek niet alleen maar te baseren op „hoe gebruik ik energie”, maar ook „hoe maak ik energie” is daar een projekt gestart de elektriciteit die nodig is voor deze lessen niet zomaar uit het stopkontakt te halen, maar het „zelf te maken”. Hiervoor hebben de leerlingen uit de twee hoogste klassen van het voortgezet buitengewoon onderwijs in de lessen een toren gebouwd, met daarop een propellor die, als deze door de wind ronddraait, via speciale schakeling een akku oplaadt. Deze akku wordt vaak gebruikt tijdens natuurkunde lessen. Leerlingen en onderwijzers vonden het regelmatig opladen van deze akku door elektriciteit uit het stopkontakt een té onnodige zaak. Dit energiebesparingsprojekt bleek daarom twee vliegen in een klap te slaan: en de leerlingen leren na te denken over energievoorzieningen en ze leren over het vak elektronika iets aktueels bij. Uitgerekend is, dat bij een min of meer konstant draaien van de propellor er een hoeveelheid stroom opgewekt wordt om een portable-TV per etmaal twaalf uur aan te laten staan. Deze konstante wind is echter nogal zoek op het pleintje van de school in de binnenstad. Men hoopt daarom de generator - het geheel van schakelingen - bij de toekomstig nieuwe school te plaatsen aan de Geeuw. Gezocht wordt nog naar een speciaal doel van gebruik in de nieuwe school. (Foto Studio Ger Dijs) Tevens was aan de hoofdprijs een Live T.V. optreden verbonden in het AVRO programma „Zomerpret uit Slagharen". Dooreen storing in de straalverbinding met Hilversum, waar door slechts een half uur van het totale programma kon worden uitgezonden, verviel deze extra „prijs" voor Advendo. alhoewel de AVRO beloofde in een later programma Advendo opnieuw te zullen vragen. De mu ziekfestivals werden bezocht door vele hon derden mensen, die op een dagje Ponypark tevens (gratis) konden genieten van een muzi kaal showspektakel. reeds de grens is bereikt van wat mogelijk is aan rekreatieve aktiviteiten in bestuur van de gemeente Gaasterland heeft Rijs. <•••—- .,.t, <t„. Het kollege stelt de gemeenteraad voor, op voordracht van - vorming en sport, op ditopenluchttheaterter- reintje in het Rijsterbos voorzieningen te treffen voor de fierljepsport. Taluds zijn nog aanwezig, terwijl de drie geplande spring- schansen gemakkelijk aangelegd kunnen worden. Verder zullen er geen bouwwerken worden neergezet. In het voorstel van burge meester en wethouders wordt gesteld, dat het veranderen van de bestemming van het open- prijs van Slagharen De totale uitslag was tenslotte als volgt: 1. Advendo Sneek, 216 punten; (le prijs lia Raalte, 164 punten; 7. Kon. Bildtse 1500,-); 2. Jubal Dordrecht, 200 punten; Harmonie de Bilt, 152 punten; 8. Brons de prijs f 1000,-); 3. Jong Holland Zwijn- werk Amersfoort, 151 punten; 9. Con drecht, 180 punten; (3e prijs f 500,-); 4. Spirito Joure, 142 punten. (kolo Studio Ger Dijs) Ondanks schriftelijke protesten van de provinciale Vereniging voor Na tuurbeschermers, It Fryske Gea, wil het kollege van b en w Gaasterland op het voormalige terrein van het openluchttheater in het Rijsterbos een akkomodatie aanleggen voor de fierljepsport. It Fryske Gea vreest, dat nu miUeu aangetast zal worden. Het dagelijks j izy hiervoor wel begrip, maar stelt tevens, dat hier doorgaans alleen maar getraind wordt -P luchttheater - van passieve rekreatie - in eer. aoor sportmensen uit Gaasterlanden omge- de^komm^ssïeTchamelijke fierljepakkomodatie één is van formele aard. ving. „Enkele keren per seizoen zal in wedstrijdverband van het terrein gebruik Het oorspronkelijke bestemmingsplan gemaakt worden, waarbij dan publiek aan- voor dit terreintje voorzag in passieve wezig is. Erg storend en onrustgevend voor rekreatie uitsluitend bestemd voor het de omgeving zal dit nauwelijks zijn, vooral open luchttheater met bijbehorende ge- omdat dit terrein alleen maar toegankelijk bouwen en andere werken. Voor het nieu- zal zijn vanaf de Rijsterdijk. Er is geen we voorstel zal de raad allereerst deze uitloop naar het Rijsterbos", aldus het kol- bestemming moeten wijzigen door middel lege. van een voorbereidingsbesluit. - 4 ...V

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1