Door opmerkingen wethouder De Vries Taksateurs in Sneek voelen zich in beroepseer aangetast Subsidie voor school in RAAD RAUWERDERHEM I Terzool en Sijbrandaburen J iililfesij|I '7 V Officieel Orgaan en van F RTC Rally organiseert rijwielavondvierdaagse de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST 79-jarige man na aan rijding naar ziekenhuis Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDERHEM e.o. Een nieuwe regeling voor het afgeven van subsidie voor het bouwen van een school betekent dat de gemeente Rauwerderhem in de nabije toekomst twee keer een meevaller heeft. Zowel voor de te bouwen lagere school in Terzool als voor die in Sijbrandaburen is toestemming voor subsidie verkregen, zo deelde burgemeester mr. J. van der Meer dinsdagavond tydens de raadsvergadering mede. Alhoewel geld voor een 2-klassige school was aangevraagd valt Rauwerderhem in een regeling voor een 3-klassige school. Achteraf komt dit de gemeente goed van pas, omdat een derde lokaal aan de school in Terzool noodzakelijk is. B en w kwamen voor het toevoegen van een derde lokaal met een voorstel dat door de vroedschap werd aangenomen. en de In een wel zeer korte raadsvergadering, waarbij twee leden èn de voorzitter verstek lieten gaan, ontspon de diskussie over het definitief aanstellen van een beheerder van het „ligplaatsènhaventje zich voornamelijk tussen de CDA-leden S. Wassenaar, E. D. de Vries en wethouder].], de Vries. Over de uiteindelijk benoeming van W. van der Velde als toezichthouder van dit haventje bestond weinig bezwaar, maar „nu moet de nieuwe Water sportvereniging niet onsportief gaan worden en op een onsympathieke (vervolg zie pagina drié) ggggri manier haar gal gaan spuwen", aldus de heer Wassenaar. Hel Sneeker Nieumblad i> een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRUFHOUTS NIEUWSBLAD en de sxekM<kqerier X o - I J konkours hippique zal dan ook hier kunnen worden gehouden. voorstel. Wel adviseert deze de hoofd- telijk door het kollege overgenomen zijn als zeer goede adviezen. Eén van de adviserende kommissies van het kollege heeft echter wel bezwaren tegén dit plan. De rekreatiekommissie om kwart over acht was alles aan de kant en na een kopje koffie verliet het publiek en de pers de tribune zodat de vroedschap zich in een besloten vergadering kon storten. Aan leiding van die besloten vergadering was onder andere een vraag van de heer H.R. Schaap (WD) die graag van de voorzitter wilde horen wat deze van de verkeersaktie in Imsum van afgelopen vrijdag dacht De heer Op de weg Sneek-Sneekerhoek onder Sij- brandaburen is maandag de 79-jarige S.K. uit Leeuwarden met zijn Daf tegen het Volkswageribusje van de 21-jarige G.H. uit Bolsward gereden. De klap kwam zo hard aan dat de heer K., in verband met zijn hart, ter observatie naar het Triotel in Leeuwarden werd vervoerd. Het ongeluk gebeurde nadat een vuilniswagen afremde voor een aantal eenden die de weg overstaken. De bestuurder van de Volkswagen, die niet in de gaten had waarvoor de vuilniswagen remde, haalde daarop in, gevolgd door de Daf. Toen ook de bestuurder van de Volkswagen de eenden in de gaten kreeg en afremde ging dit de heer K. wat te onverwachts. Het gevolg was een botsing. De vuilniswagen werd verder niet bij het ongeluk betrokken. De bestuurder van het Volkswagenbusje bleef ook ongedeerd. DONDERDAG 28 JUNI 1979 134ste JAARGANG No. 51 plaatsen. De leden van de sportkommissie zijn van mening, dat dit een schitterende gelegenheid is om het hele paardengebeu- ren in Gaasterland te konsentreren. en Marrekrite. Tevens dragen zij in deze brief enkele verbeteringen aan voor de ligplaatsenhaven, die inmiddels gedeel- Op uitnodiging van Sneek Promotion danste dinsdag de Snitser Skotsploech haar oude dansen op het Schaapmarktplein. De groep wist vele toeschouwers te boeien met gezel lige muziek van de akkordeonist en de show van de in oude tunieken gestoken dansers. In het kader van de vele attrakties, die Sneek Promotion voor Snekers en toeristen organi seert, zal deze dansuitvoering nog drie maal op dinsdagmiddag op het Schaapmarktplein uitgevoerd worden. Dit zal gebeuren van 12.00 tot 12.30 uur. Dus nog alle kans om deze „ploech", die inmiddels zesentwintig S. Wassenaar (CDA) -onsportief gedrag- Zal op het terrein van deze boomgaard over enige tijd een groots manegekompleks ver rijzen? - DE BRIEF Over de in de brief gemaakte opmerking, dat de heer Van der Velde niet samen wenst te werken met de Watersportvereni ging en alleen denkt aan financieel voor deel ten koste van de watersporters, zette bij raadslid Wassenaar nogal wat kwaad bloed. „Dat zij nu niet benoemd worden als toezichthouder van de haven, mag niet het gevolg hebben dat zij nu onsportief moeten worden. Daar heb ik weinig waar dering voor. Hun kans blijft immers open.” Met financieel voordeel wordt volgens de watersportvereniging bedoeld de door de reglementen of morele verplichtingen opge- (Vervolg zie pagina 13) - Raad IJlst sprak weer over toezicht haventje Als protest tegen dit raadsvoorstel heeft de Watersportvereniging een brief aan alle raadsleden gestuurd, waarin een reeks van kanttekeningen staan op het beleid van de gemeente IJlst inzake deze ligplaatsen haven en de benoeming van een toezicht houder. kan geen eensluidend advies geven over dit plan. Eén van de leden is van mening, dat dit gebied dusdanig kwetsbaar is. dat het geen haalbare kaart is. Een ander van deze kommissie vreest een te grote „uit straling” door de grootschalige opzet op het omringende gebied. De makelaars in Sneek voelen zich danig in hun beroepseer aangetast door uitlatingen van wethouder B. de Vries, die in de laatste gemeenteraadsvergade ring dingen heeft gezegd waaruit men gemakkelijk de konklusie zou kunnen trekken dat hij de deskundigheid van de plaatselijke makelaars-taksateurs in twijfel trekt. De vier in hun wiek geschoten Sneker makelaars, die lid zijn van de Nederlandse Bond van Makelaars in ontroerende goederen, hebben het maliënkolder aangetrokken. Als hun rechtskundig adviseur hebben ze aange wezen mr. A. van der Werf en die heeft namens de NBM-ers schriftelijk beklag gedaan bij kollege en raad. Namens zijn kliënten vraagt hij het waarderen van de in Sneek gelegen onroerende goederen alsnog aan NBM-taksateurs in Sneek te „gunnen”. Ook de afdeling Friesland van de Bond sprong voor de Sneker leden in de bres en schreef een brief-op-poten aan het gemeente bestuur. In zijn brief aan burgemeester en wethouders en de raadsleden van Sneek zegt mr. Van der Werf, dat de NBM-makelaars in Sneek, bescheiden uitgedrukt, met verwondering kennis hebben genomen van hetgeen door de verantwoordelijke wethouder is gesteld. Ten eerste deelde de wethouder mee, dat hij de prijs, waarvoor zijn kliënten de taksaties (ten behoeve van de Ontroerend Goed Belas ting) hadden willen verrichten, niet wilde meedelen omdat hij ze als van vertrouwelijke aard beschouwde. Namens de Sneker NBM- ers zegt mr. Van der Werf daarover, dat zij bij het noemen van de vraagprijs - in een onder houd met de heer De Vries - niét hebben meegedeeld, dat dit op basis van vertrouwe lijkheid geschiedde. De makelaars zouden er ook niets tegen hebben gehad die prijs schrif telijk te bevestigen. In het schrijven wordt verder gesteld, dat de opmerking, „dat de plaatselijke gega digden voor de taksaties niet goedkoop waren en in ieder geval duurder dan het Rotterdamse taksatiebedrijfin de strijd is met de werkelijkheid. Mr. Van der Werf-stelt dat: „Uitgaande van het feit, dat aan de raad is voorgesteld het op de begroting uitgetrokken bedrag van ƒ200.000 te verhogen tot ƒ300.000 mag worden aangenomen, dat het aanbod van het Rotterdamse bedrijf ook zeker dat bedrag zal belopen, temeer nu het Rotterdamse taksa tiebedrijf haar waardering zal verrichten op basis van uurloon („in regie”) en niet tegen een vast tarief per objekt”. Krijgt Gaasterland een groots manegekompleks? Langs de weg Balk-Koudum, ten oosten van het oude plan Wyldemerk, is de stichting manege Gaasterland (in oprichting) van plan een groots manegekompleks neer te zetten. Dit terrein, een oude boomgaard, wordt door de stichting als het meest ideale gezien voor het verwezenlijken van een dergelijke akkommodatie. De stichting is tot deze plaatsbepaling gekomen nadat gebleken is, dat vestiging van een manege op het bestaande terrein aan de Elfbergen grote planologische moeilijkheden zal opieveren. Voorgesteld wordt daarom om de akkommodatie op Elfbergen op te geven en het gehele ruitersgebeuren te verplaatsen naar het terrein aan de Wyldemerk. Het jaarlijkse Het agendapunt werd afgehandeld in afwe- Schaap zei te hebben gehoord van een harde zigheid van wethouder R. Poppen die op aktie die massaal werd ondersteund en van vakantie was. Ook Frans Langemeijer een aktie door enkelen gevoerd. De WD-er (PvdA) was niet in de raadzaal hij kwam dacht dat het verkeer op de openbare weg op eerst een half uur nadat de vergadering deze manier niet mag worden gestopt. De begonnen was binnen met de mededeling dat voorzitter zei dat het voor hem een even grote hij dacht dat men pas om acht uur los zou verrassing was geweest als voor iedereen. Hij gaan. Veel kon de heer Langemeijer niet wolde alleen in een besloten vergadering op meer tijdens de vergadering inbrengen, want de affaire ingaan. Om even bij de verkeerssituatie in Rau werderhem te blijven: Hidaderadeel heeft athesi betuigd met deze gemeente om de Bütlanswei open te houden. Gedeputeer de Staten zijn van mening dat op de Sybrandubuursterdyk een hek moet ko men te staan zodat het verkeer er niet (Vervolg zie pagina 13) De planologische kommissie is daarente gen wel unaniem akkoord gegaan met het Het plan van de stichting Manege i.o. wonjng zo dicht mogelijk bij de Luts te spreekt van een overdekte manege met een - binnenring van 61 bij 21 meter, een aantal bijruimten zoals kantine, kantoor en verga derlokaal. Voor de paarden veertig tot vijftig paardeboxen voor permanente huisvesting van gastpaarden en instruktiepaarden. Daar bij moet er een wedstrijdterrein ingericht worden met uitbreidingsmogelijkheden voor het jaarlijkse konkours hippique, bene vens een parkeerterrein en een bedrijfswo ning. Het kollege van b en w Gaasterland heeft weinig bezwaar tegen deze plannen. Temeer, zo wordt in het raadsvoorstel omschreven, daar dit gebied niet een natuur-wetenschap- pelijke waarde heeft. De Rijwieltoerclub „Rally”, aangesloten ven vanaf 18.00 uur, op die plaats, waar men bij de Nederlandse Rijwieltoer Unie een kontrolekaart ontvangt waarop de stem- (N.R.T.U.) organiseert ook dit jaar weer peis gezet kunnen worden. Na het volbren- een rijwielavondvierdaagse. Deze tocht gen Van deze avondvierdaagse ontvangt men zal worden gehouden van 2 t/m 5 juli en een herinnerings medaille. De deelname kos- heeft iedere dag een andere route. ten zijn laag gehouden (te.m. 15 jaar 2,50, De start is iedere avond vanaf café Vellinga ouderen 5,-). Ingeval men onverhoopt op aan de Korte Veemarktstraat te Sneek en wel één van de vier dagen verstek moet laten tussen 18.30-18.45 uur. De fietslustigen gaan, heeft men de mogelijkheid deze avond kunnen zich op maandag 2 juli laten inschrij- in te halen op vrijdag 6 juli. In het verleden zijn reeds diverse diskussies gevoerd met vertegenwoordigers van de Ijl ster Watersportvereniging en het kollege van burgemeester en wethouders. Uiteinde lijk is bepaald dat een dergelijk „lig plaatsenhaventje” - „dit is een betere bena ming dan jachthaven”, aldus de heer Was senaar- niet in handen moet komen van een kersverse Watersportvereniging, die in feite nog moet gaan funktioneren en die haar bestaansrecht nog moet bewijzen. Vandaar dat het kollege, zo stelt het raadsvoorstel, het toezicht op de haven liever aan de heer Van der Velde opdraagt. Temeer daar er bepaalde morele verplichtingen bestaan tegenover de heer Van der Velde. In deze brief zegt het bestuur van de Watersportvereniging, dat het in twijfel trekken van het bestaansrecht van deze vereniging een regelrechte aanval is op alle watersportverenigingen in Neder land, gesteund door KNWV en NNWB SNEEKER NIEUWSBLAD .-w.. (Foto Studio Ger Dijs) ft A

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1