m Vuurwapens gestolen 3 I snekerWkoerier Een snoek in het nauw maakt rare sprongen Verbetering Voetbalveld in Sloten Albert van Akker: „It like hjoed hast in stieregevecht” LASER DE GROOTSTE KLASSE IN SNEEKWEEK Bange" standwerker at eerst stuk op van een Fries boek Concours Hippique Rijs zal acht uren paardensport bieden l w 's' s w5' 4 de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en Officieel Orgaan van IJLST i IiK k at r 99 gebied een voorloper in de Nederlandse de brengen. Op donderdagavond 9 augustus wordt het vervolg zie pagina 19 Hattum Hoekstra Drachten 64; 12. Chris Brouwer Philips 66; 13. Hidzer Meeter (Foto Studio Ger Dijs) verzoek van burgemeester en wet houders van Sneek. Die stellen het op naar de heer D. Kremer uit het Drentse Roden, die het jurerende'trio was opgevallen Meer over het skütsjesilen op pagina 9, H en 13. DONDERDAG 26 JULI 1979 134ste JAARGANG No. 59 Inbraak en vernieling Inbrekers vernielden in het pakhuis van de heer J. Wielinga in de Jachthavenstraat een mal ter waarde van drieduizend gul den. Deze mal was bedoeld voor de bouw van polyester boten, maar is nu onherstel baar beschadigd. Ook hebben de inbre kers andere delen van de inboedel onder handen genomen. GESLAAGD De heer J. Postma slaagde te Leeuwarden voor het diploma Moderne Bedrijfsadmini stratie (M.B.A.) en beladen met een nu reeds vier en dertigjarige traditie. Een unieke gebeurtenis, zélfs voor mensen Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDERHEM e.o. Juryvoorzitter, N. Silvius zorgde, met assis- andere. De redevoeringen, waarop, politici en Veldman gelardeerd met grappen en grollen, bijzon der aktueel of met baarden van een meter. om de kandidaten voor de waardevolle prij zen op te sporen. Dat bleek tenslotte een kwestie van mil limeteren en onbespraakte scheidsrechterstrio zich een i efnuJer goede naant en faam bekend derde prijs. Overigens bleek ook alras waar- pier. en de Hef Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van Sneek Promotion en de andere drie deel nemers gingen naar huis, of de volgende markt, met een langspeelplaat. Terwijl de heer W.F. van Nisius op vakantie in Frankrijk was, zijn er uit zijn woning in de Zijlroede twee revolvers en twee pistolen gestolen. Deze vuistwapens zijn van een middelzwaar kaliber. Door de ruit te vernielen wisten de daders het huis binnen te komen. Ook zijn binnen enkele deuren geforceerd. Waarschijnlijk vonden zij de vuurwapens bij toéval Deze waren opgeborgen in een kist. De heer Nisius, die de pistolen en de revol vers in bewaring had voor de Schietvereni ging Friesland, had hiervoor een vergun ning. Of er verder nog iets wordt vermist, zal blijken als de familie Nisius terug is van vakantie. Dat een snoek in het nauw rare sprongen kan maken, dat hebben enkele mensen ondervonden die in de Gravinnepoel in Üitwellingerga aan het zwemmen waren. Het is wel bekend dat er in het natuurbad vis zit, maar over het algemeen stoort men zich hier niet aan. Totdat enkele kanjers van Snoeken - het wijfje kan 1.50 lang worden - in tenen gingen bijten. Een meisje die van de duikplank, die in het midden van het basin staat opgesteld, in het water sprong, ondervond dit aan den lijve. Waarschijn lijk omdat er te weinig voedsel in het water zit, zoeken de vissen hun maaltijd in alles wat zich beweegt Ernstige verwondingen zijn niet toegebracht, en omdat men het ook niet zover wil laten komen, wordt geprobeerd de Snoeken te vangen, zodat wanneer het weer zwemweer wordt zwemlustigen met een gerust hart het water in kunnen gaan. Het dagelijks bestuur van de gemeente Sloten heeft de gemeenteraad voorge steld de speelgrond in de oefenhoek van het plaatselijke voetbalveld te verbeteren. Geopperd wordt, daar een nieuwe draina ge aan te leggen, waarna het terreintje weer geëgaliseerd en ingezaaid wordt. De totale kosten worden geraamd op f6500,- Overleg tussen gemeente en het bestuur van de voetbalvereniging „Sleat” heeft ertoe ge leid, dat het graven van de sleuven voor de drainageleidingen zal geschieden door leden van de vereniging onder begeleiding van de dienst gemeentewerken. Omdat niets voor niets is en de lasten van dit voetbalveld voor de gemeentekas in stijgende lijn is wil het kollege van b en w met ingang van 1980 de huur verhogen van f 755,- naar afgerond één mille. De beheerder van de jeugdherberg de „Wig- ledam" in Sneek heeft aangifte gedaan van vermissing van drie vlaggen, die voor op het terreintje wapperden. Eén vlag had het vig net van de jeugdherberg en twee vlaggen het symbool van Sneek. Uit de boot van de heer Westen in haven De Domp 2 is een fototoestel gestolen van het merk Zenith. Het toestel had een waarde van ruim drie honderd gulden. Ook bij de heer F. Cnossen in de Goeman Borgesiusstraat 26 zijn vernielingen aange richt De koniferen en vlaggestok in zijn tuin zijn beschadigd. Eveneens werd een marme ren naambordje stuk gemaakt vp ae ene joco van (jer uijs: van itnns naar rechts: mevrouw Felice Schaay, S. Veldman, D. Kremer. N. Silvius, J. Doevendans en mevrouw Hennie Visser. Op de andere plaat is mevrouw Visser druk doende de ramen- wassers te demonstreren. Mevrouw Hennie Visser uit Lelystad finishte gelijk Joop Zoetemelk (tweede dus) en dat had ze te danken aan haar welbespraaktheid en zonneklare démonstratie van haar han del; semi autocratische machnetische ra- menschoonmakers. Mevrouw Felice Schaay pas nadat het zelf niet uit Schagen. die ook ontzettend veel kijkers - zich en kopers naar haar stalletje met bijouterieën wijle in retraite had afgezonderd in had weten te praten, ging strijken met de etablissement, kwam de uitslag op pa- óm de heer Silvius het overhandigen van de prijzen voor zichzelf-als-voorzitter had gere- serveerd.Dat privilege leverde dikke klap zoenen op van Hennie en Felice... Tenslotte bleek er voor iedereen wat. De nummers vier „Let mar op, it romme wetter, dan komme de protesten earst goed losHoe waar bleek deze uitspraak van Sytse Hobma van de Lemmer. Namelijk nog voor het ronden van de eerste boei hing al in vier van de veertien skütsjes het gewraakte rode doek. Sytse Hobma protesteerde tegen Hidzer Meeter van Eernewoude; Joop Mink en Lammert Zwaga hadden een wederzijds protest lopen; Siete Meeter protesteerde tegen zijn naaste konkurrent Rienk Zwaga, die ook prompt zijn fout toegaf en de wedstrijd verliet en Lammert Zwaga en Albert van Akker hadden een protest tegen elkaar. Druk werk dus voor de jury op de negende dag van het skütsjesilen, woensdag in Lemmer. Siete Meeter wist door zeer gewaagd maar ook „tük” zeilen beslag te leggen op de eerste plaats, waardoor deze kampioenskandidaat, een van de vier die nog over zijn, tevens klassementsaanvoerder wordt Het algemeen klassement met aftrek van de slechtste wedstrijd: 1. Siete Meeter Bolsward 21.8; 2. Tjitte Brouwer Heerenveen 24.8; 3. Rienk Zwaga Zuidwesthoek 25; 4. Sytse Hobma Lemmer 27.9; 5. Joop Mink Grouw 32; 6. Albert Visser Sneek 38; 7.Lodewijk Meeter Huizum 45.9; 8. Lammert Zwaga Langweer 52.8; 9. Keimpe van der Meulen Woudsend 59; 10. Albert van Akker Leeuwarden 62; 11. Hattum Hoekstra Drachten 64; 12. Chris Brouwer Philips 66; 13. Hidzer Meeter Eernewoude 72; 14. Pieter de Vreeze Joure 79. van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Volgende week vrijdag start voor de 44-ste keer de Sneekweek. Dit grote spektakel begint weer met een vlotenschouw die ’s avonds om negen uur in de Kolk voor de Waterpoort plaatsvindt. Uiteraard wordt er weer gezeild. Het deelnemersveld van de zeilschepen beslaat dit jaar in totaal 966. Dat zijn 89 minder dan vorig jaar. De lasers vormen wederom de grootste klasse met 179 inschrijvingen. In 1978 waren dat er 191. Tasar, vorig jaar een invitatieklasse, komt niet terug. Bij de Regenbogen zullen 38 schepen aan de start verschijnen tegen 39 vorig jaar. In totaal zijn er 28 verschillende klassen, wat vermenigvuldiging van de uitslagen gebeurt resulteert in vijftig starts per dag. De buiten- met twee IBM Copier III systemen. landse deelneming komt dit jaar uit Duits- Het is nu al voor het negende jaar dat de land, België en Zwitserland. Deze Sneek- wedstrijdresultaten van de Sneekweek met week worden dezelfde banen gebruikt, die behulp van een computer worden berekend, vorig jaar suksesvol werden beproefd. Dat Het Sneekweek-Komité was destijds op dit houdt in dat de finish zal plaatsvinden voor gebied een voorloper in de Nederlandse de starttoren op het starteiland. Op deze sportwereld. manier kunnen ook de toeschouwers de wedstrijden beter volgen. De verwerking van Op donderdagavond 9 augustus wordt het de wedstrijdresultaten geschiedt weer met zeilevenement afgesloten met de prijsuitrei- een IBM Systeem 34 computer, terwijl de king, gevolgd door de feestelijke zeilnacht. „Mensen, ik sta hierop nadrükkelijk Gelukkig hadden de aanprijzers van bana nen, bijouterieën, poetsmiddejen, zakdoe- ken, bloemen, vis en wat-al-niet, niet over door de-zelfs medisch verantwoorde wijze- - het gemis aan klankborden te klagen. Tus- waarop hij honderden meters verband en zéér hoge prijs, dat ik U deze unieke sen tien uur en half twaalf kon men bij wijze pleisters aan de man of vrouw placht te aanbieding doe!" En de in keurig van spreken lopen over de hoofden van de brengen. Volendams kostuum gestoken vis- yele.autochtonen en tijdelijke import van ------ toensten-vakantiegangers-watersporters. boer had er volgens eigen zegje vre- Tussen de neus en lippen mocht een kon- selijk tegen opgezien om naar het ciëntieuze jury naar eer en geweten proberen standwerkerskonkours in Sneek te komen. „Ik dacht, naar Friesland?... Gisteravond heb ik eerst maar een hoofdstuk van een Fries boek opge geten...”. Ja, dames en heren ambulante handelaren. die dinsdagmorgen op het Schaapmarkt- plein meededen aan de wedstrijden voor standwerkers waren geen van allen op hun Honderden Mieters tentie van zijn sekondanten^J. Doevendans tot en met acht °P de eindranglijst werden een kwartier na het middag- vergast op een herinneringstegeltje uur voor het uitreiken van de prijzen aan de 1 1 voeten van de koperen P.S. Gerbrandy. Het fraaiste stukje hoogwaardig kristalwerk ging Op de kop af nog negen nachtjes slapen en die nu niet direkt weglopen met paarden en dan zijn we weer op het punt waar duizen- pony’s. Een feest waarbij je er donder op kunt den liefhebbers van de paardesport in zeggenn, dat je weer een heleboel oude Zuidwest Friesland rijkhalzend naar ple- bekenden treft. gen uit te zien. Het is dan zaterdag 4 Watvoordemotorfanatende augustus, de dag waarop in 1979 hét grote tweewieler Assen is, dat is zon beetje Concours Hippique in het Gaasterlandse voor Gaa^erlanders en Gaasterlanders-om- Rijs wordt gehouden. Een happening, ge- “tens. het ieder 'T steevast terugkerende - Festijn van de Vterbeners. Je mag het gewoon niet missen om een zinnige bijdrage te kun nen leveren bij gesprekken in de huiskamer of aan de stamtafel... resulteert in vijftig starts per dag. De buiten land, België en Zwitserland. Deze Sneek- mondje gevallen. De ene spraakwaterval was nog sprankelender en ontstuimiger dan de jaloers konden zijn, werden doorspekt der aktueel of met baarden I ik Br Ml W 1 -o r 1 SNEEKER NIEUWSBLAD 1.— J J t en -^rooa «»«xx u> ounuu

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1