sjLEKERMkQERIeR Nieuwe Panschipper W. J. M. van Oerle: „Dit had ik niet verwacht” Dader vrijheidsberoving zat al op het politieburo in Sneek de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan en van IJLST Mi /V a vervolg op pagina 5 Bromfietser zeer ernstig gewond bij Kippenburg (vetvtig ito pagina <Me> MAANDAG 6 AUGUSTUS 1979 134ste JAARGANG No. 62 Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDERHEM e.o. Hel Sneeker Nieuwsblad is een en de Alhoewel burgemeester B. van Haersma Buma net als vorig jaar de sluier, Waarin de nieuwe Panschipper nog steeds was verhuld elke keer een stukje verder oplichtte, kon men vrijdagavond bij de opening van de Sneekweek, voor de eerste maal in de tuin van het stadhuis, moeilijk spreken van een voorzichtig demasqué. „Het is een man die vele jaren een vooraanstaande plaats in het Sneker watersportgebeuren heeft ingenomen en die vanwege drukke werkzaamheden afscheid van een aantal van die funkties moet nemen.” „Ik ben blij”, aldus de burge meester, „dat deze persoon door beide zeilverenigingen werd voorge dragen, een voordracht waar het gemeentebestuur zich met plezier aan heeft gehouden.” Niet langer gedraald nu: Schipper in de orde van de Sneeker Pan 1979, is de heer W.J.M. van Oerle.” gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Zonder dat Pluvius maar één keer in aktie kwam - en dat is toch wel opvallend gezien de vele regen van de afgelopen weken -, is zaterdag in Rijs voor de vierendertigste keer het vermaarde konkours hippique afgewerkt. De organisatoren van dit gebeuren boften hier ook geweldig mee, want mede hierdoor kon men in de middag zo’n 5000 bezoekers tellen. Deze bleven vrijwel allemaal totdat speaker, regisseur en verteller Polly Kamphuis aankondigde dat het programma was beëindigd. Voordat deze zeer gewaardeerde konkours- leider echter zover was, had hij van ‘s morgens tien uur af vierentwintig programmaonderdelen van kommentaar voorzien. Opvallend is dat de heer Kamphuis, die je op paardengebied niets meer wijs hoeft te maken, over is gegaan tot een taalgebruik die ook voor niet paardenkenners begrijpelijk is. SNEEKER NIEUWSBLAD Frederik van Bob Hofstee 2 keer eerste 34ste konkours hippique in Rijs was mooi en (te) ontpannend Naast de benoeming van de Schipper in de orde van de Sneeker Pan, verichtte burgemeester Van Haersma Buma de Terwijl de 18-jarige Anne Ringnajda uit Joure vrijdagmiddag bij de politie van Sneek een klacht indiende, omdat twee zogenaamde politie-agenten hem donder dagavond enige uren van zijn vrijheid hadden beroofd, zag hij één van de daders in het politieburo lopen... Deze knaap, de 2O-jarige J.H.S. uit Den Helder verbleef daar in verband met de steekpartij met een mes in Uitwellingerga, een geval dat overi gens werd behandeld door de rijkspolitie groep Wymbritseradeel. Op vrijdagmorgen vloog de auto van Rommy Verhelst uit de Kempiusstraat 16 te Sneek in brand. De auto reed op de Suffridusstraat. Vermoedelijk was er kortsluiting in de elec- trische bedrading. De brandweer heeft de Nadat de heer Van Oerle zijn ereteken in ont vangst had genomen, gaf hij zijn blijdschap en ook verbazing te kennen over de benoe ming. „Ik had dit werkelijk niet verwacht, maar ik ben uiteraard erg blij dat de jaren lange goede verhouding met de beide Snee ker zeilverenigingen en de KZVS in het bijzonder nu beloond is met de Orde. Ik persoonlijk heb mij altijd aangetrokken gevoeld tot een funktie waarin het bijzonder de verstandhouding tussen de beide zeil verenigingen aan bod kwam. Want zoals velen weten was die in de periode dat ik als bestuurslid van de KZVS begon, in 1954 of 19,55, niet bepaald om over naar huis te schrijven.” Nadat hij zondagmiddag in Gaasterland met zijn bromfiets tegen een auto was gebotst is de 20-jarige J.V. uit Franeker met ernstige verwondingen in het Sint Antonius Ziekenhuis in Sneek opgeno men. Zijn toestand was vanmorgen nog zeer zorgwekkend. Zaterdag is in Rijs voor de vierendertigste keer door de „Paardensportvereniging Zuid westhoek" een konkours hippique georgani seerd. Mede door het mooie weer was er een behoorlijke belangstelling. De tribunes wa ren vol Jong en oud genoot van het program ma dat werd geboden en waarin onderdelen waren opgenomen die voor ontspanning zorgden. Spanning bood het springkonkours ontving vrijdagavond uit handen van burgemeester B. van Haersma Buma de bij dit Panschipperschap behorende ere- teken, zoals de speld, de bul en tenslotte de algemeen en de Sneekweek in het bijzon- Pan zelf. In vroeger dagen werd de pan der. gebruikt ter verhoging van de feestvreug- (Foto Ger Dijs) Aangekondigd was al dat het konkours hippique dit jaar meer ontspanning zou bieden dan voorgaande jaren. Dat betekende wel dat er minder springnummers op de grasmat zouden komen. Voor de afwisseling is dit misschien wel eens aardig, maat toch miste je nu de spanning die er voorgaande jaren wel was. Met wat meer springkonkoursen, het waren er nu maar zeven en vaak vielen ook nog ruiters uit, zou men veel meer aktie in het geheel hebben kunnen brengen. Ret was nu voornamelijk kijken naar attrakties, een-, twee-, en vierspannen tuigpaarden die wel of niet keurig stapten en uitgedoste rijders. Niet dat het publiek daar geen waardering voor had, maar om los te komen - en dat was men duidelijk niet, want er moest nog al eens om applaus worden gevraagd - zouden meer springkonkoursen effekt hebben gehad. Ringnalda werd donderdag door twee jonge mannen aangehouden toen hij met zijn brommer over het industrieterrein aan de Oppenhuizer weg reed. Ze sloten Ringnalda op in een auto nadat ze hadden gezegd, dat ze „politie” waren. Later brachten ze Ring nalda naar Joure en bleven nog een tijdje op zijn kamer. De bromfiets had hij achter moeten laten. Het toeval in het buro te Sneek loste de „helft” van het geval dus op. Naar de andere dader van de vrijheidsberoving wordt gezocht De bromfiets van Ringnalda is weer terecht Het ongeluk gebeurde om kwart voor één op de kruising Houtdijk-Sminkewei bij Kip penburg. De bromfietser kwam uit de rich ting Balk en verleende geen voorrang aan een door G.B. bestuurde personenauto, die op de ^autoweg Balk-Koudum in de richting van zijn woonplaats Oudemirdum reed. Aan 'ntwijken viel door B. niet meer te denken. De bromfietser werd geschept en smakte tegen het wegdek. Zijn verwondingen bleken later te bestaan uit een gebroken been en pols, hoofdwonden, een doorboorde long. gebroken schouder en beschadigingen in de buurt van het hart De ouden van de jonoetn met vakantie in opening van, de Sneekweek, dit alles in het bijzijn van kommissaris der koningin in de provincie Friesland, mr. Hedzer Rijpstra met gade, verder diverse verte genwoordigers van omringende gemeen ten, uiteraard de besturen van beide zeil verenigingen en verschillende oud Pan schippers. (enkele jongere schippers moesten het af laten weten). De Panschipper 1979, W.J.M. van Oerle, de. Er werd namelijk Bengaals vuur mee omhoog gehouden. Later echter werd het een onderscheiding wegens verdiensten ten behoeve van de watersport in het Pan zelf. In vroeger dagen werd de pan der. Tevens werd de gelegenheid te baat geno men om eens even op een rijtje te zetten wat er sinds de laatste Sneekweek aan zowel groot-Schareiland als het Kolmeersland verbeterd is. In het kader van het basis rekre- atieplan en de ontwikkeling van het Snee- kermeer is onder meer voor ruim een mil joen gulden vertimmerd aan de oevers van Een klasse die in ieder geval in het noorden des lands sterk aan populariteit inboet is de internationale Finnjollenklasse. Toch is de 1 deelname van 23 schepen deze Sneekweek niet ontmoedigend, zolang het maar niet in «s^-^x ^et PersPehtief wordt bekeken van de 180 deelnemende Lasers. (Foto Studio Ger Dijs) plaatsje en zouden droog zitten als het even tueel zou gaan regenen. Dit was voor het overige publiek niet het geval. Een mevrouw natuurprodukt zijn, bijvoorbeeld een kaas of had wel de paraplu meegenomen: vóór het een fles Beerenburger. De ruiter kon het geval. Nu ze hem niet voor de regen kon parkours ook beëindigen wanneer hij het gebruiken liet ze hem als parasol dienst doen. niet verder aandurfde, maar behield het Niet zo’n gek idee, want de zon brandde af en (vervolg zie pagina drie) toe behoorhjk. Het meest interessant wat dit onderdeel klasse Z waarin Jaquelien Weide op Duo betreft was het springkonkours „Win of Deux (Meppel) de eerste plaats veroverde, (zie loose”. Hier zat spanning in. Het was de aktiefoto). Onder het publiek bevond zich bedoeling dat acht hindernissen werden ook de burgemeester van Gaasterland, de genomen. Bij de eerste fout, van welke aard heer H. L Sixma baron van Heemstra en de ook, moest de ruiter de wedstrijd beëindigen burgervader van Hemelumer Oldeferd, de en verloor hij het tot dan toe gewonnen heer L. S. Pasma. Zij kregen uiteraard een ere- bedrag - dit kon oplopen tot f 174,- en aangevuld worden met premies die op hin dernissen werden gezet. Dit kon ook een -X x .'«■SSRj.l a.,

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1