graag in de kleine dorpen houden Waardevolle krachten voor gemeenschap IJLST Rauwerderhem wil hoofdmeester van f SNEKERWKOERIER I i de gemeenten SNEEK, WYMBRITSER ADEEL Officieel Orgaan en wal NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD (vervolg zie pagina 11) 3 Een ekstraatje is de demonstratie van knipkunst van mevrouw de Jong, in haar vak beter bekend als Jantje III. Mevrouw de Jong biedt tevens de mogelijkheid haar werkstukjes te kopen, en dat is niet zomaar, want de opbrengst komt ten goede aan de bootvluchtelingen. bekeken de huidige situatie, maakten nieuwe plannen en kwamen tot de ont dekking, dat er een prachtig terreintje als het ware te wachten ligt op een overdekte manege met alles er op en er aan. Dit ploegje, J.B. Berger (Rijs), Biersma (He- melum), B.S. Falkena (Harich), Boersma (Oudega H.O.) en Visser (Oudemirdum), besloot een architekt in de arm te nemen om de reeds bestaande ideeën nader te kunnen uitwerken. Hiervoor werd de Was het weer afgelopen zomer bij vele evenementen spelbreker, gistermid dag tijdens de boetseerwedstrijden op het Grootzand deed de zon een poging de aangerichte schade van de laatste tijd te herstellen. En de deelname was er dan ook naar. Maar liefst 120 kin deren in de leeftijd van 3 tot 12 jaar waren vanaf twee uur bezig aan olifan ten, zeehonden, torens, blokkendo zen, enzovoorts. Drie juryleden te weten de dames Rina Silvius, Froukje Metz, en Hendrina Betsema lieten de werkstukken zeer kritisch aan zich voorbijgaan en stel den daarna een lijst van prijswinnaars samen. Dit waren: Jongste Groep: 1. Johan Andringa; 2. Gerard Metz; 3. Riclif van der Wey. Middengroep: 1. Janet Stallmann; 2. Joachim Tie! Groenestege; 3. Floortje Taaike. Oudste groep: I. M. Bakker; 2. Tiny Vink; 3. Hendrik Jan de Vries. Het meest originele werkstuk kwam op naam van Hendrik J an de Vries die het nuttige aan het aangename kop pelde door een pracht van een spaar pot te boetseren. Op de vraag aan Hendrik Jan wat hij later wilde wor den antwoordde hij: „Rijk”. De prijzen, diverse verfdozen en pak ketten boetseerklei, werden uitgereikt door Herman Silvius, voorzitter van de Grootzand Vereniging. Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDERHEM e.o. Voordat het plan in de gemeenteraad behan deld werd ging er enige voorbereiding aan vooraf. Na de laatste winter, waarin de ruitersport onmogelijk op de aanwezige ter reinen in Gaasterland kon rijden in verband met sneeuwval en bevroren grond, besloot een groep paardensportmensen en sympa thisanten een plan te ontwerpen voor een eigen overdekte manege. In die winter moes ten de paardrijders iedere keer naar Kuinre om daar in een overdekte manege te kunnen sporten. Vijf mensen staken de koppen bij elkaar, Onlangs werd er door Gedeputeerde Staten van Friesland al een vaarverbod voor plankzeilers afgekondigd op het grootscheeps vaarwater. Daarmee werd beoogd niet alleen de beroepsvaart het leven wat aangenamer te maken - stel je maar eens voor hoe die mensen zich voelen wanneer ze plotseling een surfer hun dooie hoek in zien duiken - maar ook en eigenlijk vooral, om de plankzeilers tegen zichzelf te beschermen. Want zelfs het beste paard laat immers wel eens een steekje vallen en als dat steekje nu precies in de vaargeul is voor zo’n zeshonderdtonner, die een remweg van minimaal een halve kilometer heeft, dan is het wel het laatste steekje geweest. IO. (vervolg zie pagina 19) Inmiddels staat Gaasterland bekend als streek waar partikuliere initiatieven hoogtij vieren. Dat er allerhande ideeën vanuit de bevolking komen en getracht worden te verwezenlijken is zonder meer een te bewonderen zaak. Vreemd wordt het echter als een dergelijk partikulier plan zich gaat hullen in mist en ander onduidelijke weer types. Zo werd in de laatste gemeenteraadsvergadering een plan besproken om een groep mensen-zo als zij zich zelf noemen: stichting in oprichting - toestemming te geven een immens grote manege te bouwen naast het voormalige plan Wyldemerk, het zogenaamde „Appelhof”. In die vergadering moest vastgesteld worden, dat het plan weliswaar getuigde van een grootse opzet, maar meer informatie dan dat kon niet gegeven worden. Mede door die onduidelijkheid werd de in het plan betrokken fraktie-voorzitter van het CDA, tevens architekt, L Zijlstra be ticht van stemmen in eigen, partikulier, voordeel. Kortweg; er zitten nogal wat haken en ogen aan deze situatie. ---- H.R. SCHAAP (VVD) „Niet eruit om een paar centen" Hel Sneeker Nieuwsblad is een en de Evenals voorgaande jaren wordt ook dit jaar weer een Avondzwemvier- daagsegehouden enwelvan20t/m24 augustus in het Rasterhoffbad. Elke avond wordt er een afstand gezwom men van 500 meter en u kunt er terecht vanaf 19.30 uur. ]ong en oud kunnen dit zwemfestijn meedoen. Ouderen wordt aangeraden iets later het water in te gaan, dit met het oog op de te verwachten drukte. U kunt dan in alle rust uw baantjes zwem men. Indien men op één der avonden is verhinderd kan men de afstand alsnog zwemmen op vrijdagavond, die speciaal daarvoor wordt vrijge houden als „inhaalavond". Elke deel nemer ontvangt na de gezommen afstand een herinneringsmedaille en bij inschrijving ontvangt men gratis een button en sticker. De laatste avond wordt gratis koffie en koek aangeboden. Inschrijving kan vanaf heden plaatsvinden aan de kassa van het zwembad. Het inschrijfgeld be draagt f 5,- en de organisatie van dit zwemgebeuren berust bij Z. en P.C. „Neptunia’ 24”. gecombineerde uitgave van De feestweek begint maandag. Gestart wordt met een verloting en hieraan zijn Prachtige prijzen verbonden, zoals een naaimachine, een jaar gratis bloemen, grill- bakoven en een kadobon van f 50,-. f 25- en f 10.-. Aan het eind van de week - zaterdag middag om 16.00 uur - is de trekking. Dinsdag is er voor de jeugd gelegenheid om in aktie te komen. Om zeven uur ’s avonds Wordt er namelijk een sport- en spelavond georganiseerd. Er zullen allerlei behendig- heidsspelletjes mogelijk zijn, waarvan zak- Alhoewel van een feestweek wordt gespro- 'open misschien wel de bekendste en waar- ken, zijn er donderdag en vrijdag geen bezig- schijnlijk ook de meest geliefde is. In ieder heden in de promenade. Zaterdag echter geval een avond voor de jeugd tot en met 14 barst het feestgeweld weer los en wel met een jaar om zich te vermaken. fiets- trimtoertocht met medewerking van Woensdag is het diskedei. En dat betekent rijwieltoerclub Ralley. De deelname voor de ’n ieder geval gezelligheid. De braderie zal afstand van 25 en 40 kilometer is gratis en omlijst worden met oude ambachten., een gestart wordt tussen vijf uur en half zes. Voor draaiorgel en voor de kinderen is er gelegen- de doorzetters en waarschijnlijk geoefenden heid om in een kar. met een pony ervoor, een is er een route van 120 kilometer. Deze nt)e door de stad te maken. Op het pleintje langste afstand start tussen een uur en half tegenover het gereformeerd verpleeghuis twee en is niet kosteloos. Deelname is f 5,- kan een spelletje worden gedaan, namelijk maar daarvoor ontvangt men na volbrenging Qakslaan boven water. van de tocht dan ook een medaille. De vroedschap van Rauwerderhem heeft dinsdag ruim aandacht De motivatie van de heer Terra werd onder besteed aan het agendapunt verkoop gemeentewoningen. Het ging om ?)eund,K00r drSS£Ace7' de^°lr!8en de ueer vijf woningen, waarvan twee door hoofden van scholen worden bewoond. Wat deze twee laatste woningen betreft was het standpunt (vervo g zie pagina van de raadsleden over het algemeen, dat het hoofd van de school de mogelijkheid moet hebben om een woning te betrekken die bij de school of in ieder geval in het dorp staat waar hij les geeft. Met name de heer Jan Terra (CDA) zag het donker in wanneer dit soort huizen in kleine dorpen worden verkocht. Hij kon er dan ook niet in meegaan om de woning van hoofdonderwijzer D.E.H. Kiestra in Sijbrandaburen te verkopen. „De betrokkenheid van het hoofd in een dorp vind ik erg belangrijk. Als na de heer Kiestra een jonge leraar zou worden benoemd, vind ik het juist dat die leraar in dat huis komt. Het is goed mogeiijk dat hij het niet kan opbrengen het huis te kopen.” Evenals vorig jaar organiseren de winkeliers van de Noorderhorne- promenade ook dit jaar weer een feestweek. Nu ter gelegenheid van het 2-jarig bestaan. In tegenstelling tot vorig jaar zal nu ook de Wijde Noorderhorne meer bij het gebeuren worden betrokken. Dat betekent dat er een nóg groter feest van kan worden gemaakt. In vergelijking met vorig jaar heeft het programma toch één wijziging ondergaan. Er zal geen Miss Noorderhorne-verkiezing worden gehouden. Om dit te organiseren zijn zoveel mensen nodig en er gaat zoveel tijd inzitten, dat besloten is dit te laten vervallen. Waarschijnlijk zit er volgend jaar wel weer een verkiezing in en dan kunnen alle meisjes - heel knap hoefje er niet voor te zijn - zich weer aanmelden. 1 ïi;' S'IK SNEEKER NIEUWSBLAD E Better let as net’ T DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1979 134ste JAARGANG No. 65 - O o -5 oo o KNWV geeft richtlijnen voor gedrag plankzeilers «IIUWBADTIITWTIWUD^ VXXM SMUK M COUttW De Douwemastraat in Irnsum heeft gisteravond in hetteken gestaan van een ringrijderij. Het gebeuren werd georganiseerd door de Merken- kommissie en deze had ook tien ruiters van de ponyclub uit de gemeente aangetrokken om het voorprogramma van Friese spannen te verzorgen. Er was veel belangstelling voor de rijderij - geschat werd dat zo’n 1500 mensen op de been waren. Het weer zat dan ook mee en dat was voorde fotograaf van Studio Ger Dijs ook een pluspunt. Gekiekt werd Linda ter Sheggert, zij bezette de tweede plaats. Eén werd Willy Flisijn en als derde eindigde Helga Kroes. Alle drie kregen ze een beker en voor de andere ruiters was er een lintje. Bij de Friesespannen werd G. Bouma uit Oldeboorn één. Op de tweede plaats eindigde F. Abma uit Wanswerd en Johan Kroes uit Echtum plaatste zich als derde. Burgemeester mr. J. van der Meer overhandigde in café-restaurant-dancing „De Twee Gemeen ten” de prijzen. Voor de eerste prijswinnaar was dit een mooie klok en verder waren er geldprijzen. - Mist en donkere wolken rond „plan nieuwe manege” Feestweek Noorderhomepromenade dit jaar zonder Miss-verkiezing Q

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1