Burgemeester Ijlst nam afscheid Burgemeester Cazemier opende nieuwe Bomotel in Uitwellingerga snekerWkoerier Bedrijf voorziet duidelijk in behoefte Behoefte aan eigen burgemeester voordat de herindeling een feit is Twee nieuwe hulpverleningswagens Mannen nu goed uitgerust op weg voor Regionale Brandweer Z.W. I de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en t 1 Officieel Orgaan van IJLST M gecombineerde uitgave au-.- (Vervolg zie pagina 3) Aanhangwagen met materiaal voor c.a. inrichting gestolen (Vervolg zie pagina 3) Werken Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDERHEM e.o. BLIKSEMINSLAG IJLSTER KERK Tijdens het onweer, dat zondag morgen ondermeer boven Zuid- west-Friesland woedde, sloeg de bliksem in de toren van de gerefor meerde kerk aan de Stadslaan te Ijlst. Door deze inslag ontstond er een gat van ongeveer één bij een halve meter. Het leisteen is daarbij aan een kant verdwenen. Gevaar voor instorting bestaat echter niet, aldus de Rijkspolitie Wymbritse- radeel. „U ging als een koopman de boer op. Daardoor kwam de gemeenteraad nogal eens voor een voldongen feit te staan. Maar dat zij u vergeven, want uw manier van zaken doen had veelal sukses”, deze woorden richtte raadslid S. Wassenaar donderdag tot burgemeester H.W.F. Mumsen van Ijlst tijdens een bijzondere raadsvergadering, ter gele genheid van het afscheid van de burgervader. De heer Mumsen is per 1 september benoemd tot burgemeester van de gemeente Amerongen. „Wiegel heeft verklaart dat burgemeesters wat sneller moeten door stromen. En hup daar gaat ie dan”. De heer Wassenaar bracht met deze woorden tot uiting dat het vertrek van de burgemeester wel wat ruw op de maag was gevallen. Hel Sneaker Nieuwsblad is een en de van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Aan de Eastwei in Uitwellingerga heeft de officiële opening plaatsge vonden van Bomotel „De Heerlijkheid”. Een appartementenhotel in boerderijstijl aan het water op een unieke plaats. Zo omschreef burgemeester B.W. Cazemier van Wymbritseradeel in zijn openings speech het Bomotel, dat twintig appartementen telt met eigen balkon of eigen tuintje. „Gezien het bestemmingsplan voorziet dit bedrijf duide lijk in de behoefte”, aldus de burgervader, die echter niet onder stoelen of banken stak dat de gemeente de rekreatieve ontwikkelingen toch met argusogen heeft gadegeslagen. „Er hebben wel ontsporingen plaatsge vonden”. Hij dacht hierbij onder meer aan het gevolg voor de oevers en de verdrukking van eigen bevolking. De heer Cazemier zei echter de rekreatieve ontwikkeling niet helemaal in een kwaad daglicht te willen stellen. DAKBRANDJES IN BALK EN HARICH Een bedrag van meer dan een half miljoen, beschikbaar gesteld door werd 125.00.- uitgetrokken. Deze wagen is Binnenlandse Zaken, is voor de regionale brandweerhulpverlenings- dienst van het gemeentelijk samenwerkingsverband Zuidwest-Fries land dé gelegenheid geweest twee voertuigen aan te schaffen die bij de hulpverlening onmisbaar zijn. Het betreft een kommando-ver- bindingswagen, van waaruit bij rampen de kommunikatie wordt geregeld, en een hulpverleningswagen, die bij ongevallen kan worden ingezet. De wagens worden gestationeerd bij de Sneker brandweer. SNEEKER NIEUWSBLAD 1 Bij het Paviljoen aan het Sneekermeer was gelegenheid om de twee nieuwe hulpverle- ningsvoetuigen te bekijken. Hiervoor tverd alles even uitgestald. Afgelopen weekend is een blauw-grijze afgesloten een-assige aanhangwagen ge stolen van Hulsink B.V.-centrale antenne- systeem inrichting. De wagen stond in de MAANDAG 3 SEPTEMBER 1979 134ste JAARGANG No. 70 Er is de laatste jaren in Ijlst wel het één en ander gerealiseerd, onder andere de uit breiding van Plan De Rat, er kwamen sportvelden, een openbare school, een sportzaal en de houtzaagmolen werd ge restaureerd. „Ik heb wel eens erg veel van u gevraagd, maar dat was onvermijdelijk gezien de ontwikkeling die de gemeente door moest maken”, aldus de heer Mum- sen die het wat spijtig vond dat hij enkele werken in zijn ambtsperiode niet kon afwerken. Hij dacht hierbij aan het be stemmingsplan oud-IJlst, het industrieter rein Roodhem en een christelijke school. De heer Mumsen vond het jammer dat vooral dit laatste nog niet gerealiseerd is. De heer Mumsen zei nogal eens op problemen te stuiten wat betreft een doelmatig bestuur. „Doelmatigheid en demokratie leven nogal eens op gespan nen voet met elkaar. Je moet een duidelij ke stellingname innemen. Dienen van de bevolking stond steeds voorop De heer Mumsen merkte op dat men in Ijlst er toch wel in is geslaagd een doeltreffend beleid te voeren. Ijlst voor de de heer Mumsen dit thuis ontvangen. (Foto studio Ger Dijs) De plaatselijke favorieten in aktie tij dens de zaterdag door het Oranjekomi- tee Schamegoutum georganiseerde ral- leycross/autocross. Vooraan, in de Opel Kadett met nummer twaalf, de enige vrouwelijke deelneemster, Lies Huitema die zelfs tot de finale wist door te drin gen, maar daarin vier van haar mannen broeders voor moest laten gaan. De or ganisatie overigens van deze cross was ronduit onverantwoord. Hoofdpunt van kritiek was het ontbreken van een afba kening. De sloot waarmee het crosster- rein omgeven was, was veel te smal waardoor de uit de baan gevlogen cros sers vaak angstvallig dicht bij het pu bliek in het water belandden. Dat er geen ongelukken gebeurd zijn is zeker niet te danken aan de „vlekkeloze" organisatie. i Voor een volledig verslag zie verder deze krant-(Foto Studio Ger Dijs). Burgemeester drs. M. Abma is als voorlopig toekomst te dienen. Van harte hoop ik, dater waarnemend burgemeester aangewezen. In verband met de herindeling achtten zowel de opgedane ervaringen in Amerongen verder kan. „Dit schip is op voortvarende manier met soms hoge zee bevaren. Hopelijk hebben we gêmëestènviide nietïngaanop de ontwikke- met de heer Abma evenzo goede resultaten. uitgerust met een radio zend-ontvanger, autotelefoon, mobilofoon en een marifoon. Burgemeester F. Faber van Lemsterland, voorzitter van Zuidwest-Friesland. zei dat problemen met een lek geraakte gastanker in het begin van dit jaar aanleiding is geweest een marifoon te installeren. De kommunika tie vanaf de wal met het schip was t< moeilijk. Beide wagens werden gebouw aantal door De Boer brandbeveiliging BV op basis van Mercedes. ..Toerisme wordt steeds internationaler. De burgervader stelde vast dat er geen Ook in ekonomische zin is het belangrijk. Er sprake is van „partikuliere koninkrijkjes”, is toename van vrijetijd en juist hierom is het Het is voor iedereen bereikbaar. Ik hoop dat begeleiden van de rekreatieve ontwikkelin- De Heerlijkheid haar reputatie waar zal gen belangrijk, dit moet zo goed mogelijk maken en zich heerlijk gunstig zal ontwikke- gebeuren. Er moet gelet worden op kwaliteit, len”, aldus de heer Cazemier. De belangen van de bevolking mogen niet in Het appartementenhotel heeft tweeper- de knel komen. We moeten een goed even- soons tot zespersoons appartementen. In voor Ijlst een goede toekomst is weggelegd''. aldus de heer Mumsen. De heer Wassenaar heer Mumsen als de andere sprekers het dacht, dat de heer Mumsun^met de in IJLst verstandig dat Ijlst weer snel een eigen burgemeester/sekretaris krijgt. Ijlst zal bij Wymbritseradeel worden gevoegd. De bur- h^^r^^^M^gepronon- We willen weer een goede burgemeester ceerde uitspraken. Soloakties liggen niet op - de weg van de burgemeester. We hebben als Wethouder De Vries overhandigd de heer raadsleden steeds op de bres gestaan. Je Mumsen het voorbeeld van een wandbord moet streven naar het haalbare. Ik heb van Makkumer aardewerk. Tezijnertijd zal getracht de belangen voor Ijlst voor de de heer Mumsen dit thuis ontvangen. (Foto zoals het tot nu toe is geweest, want als we „Amerongen een job. Ijlst de strop”, zo om moeten wachten tot de herindeling uiteinde- schreef wethouder J. de Vries het afscheid lijk een feit is, dan duurt dat veel te lang. De van de heer Mumsen. Het waren volgens de heer Wassenaar overhandigde de scheiden- wethouder vruchtbare jaren. „Er waren de burgemeester een fotoboek met daarin plannen, een lege kas en weinig reserves, en projekten die in de negen jaar burgemeester- dat is nu anders aldus de heer De Vries die schap van de heer Mumsen in Ijlst zijn bet onvoorstelbaar noemde „wat hier tot gerealiseerd. „Ondanks de vele hindernissen stand is gekomen. Schaalvergroting is de is door de geweldige inzet veel tot stand toverformule geweest. De mogelijkheden gekomen, en daar mogen we als bevolking die er waren zijn gebruikt, maar u bent ook trots op zijn”, aldus de heer Wassenaar. (Vervolg zie pagina 3) Vrijdagnacht omstreeks één uur vatte het het vuur spoedig blussen. De kosten van oude riet, dat om de boerderij van de de aangerichte schade zijn nog onbekend, familie Wierstra, Harichsterdyk 22 te Ha- rich lag, op onverklaarbare wijze vlam. De dag ervoor, vrijdagmiddag rond één uur. Kort daarna stond ook het dak, dat juist kreeg de groentewinkel in de Raadhuisstraat een nieuwe bedekking zou krijgen, in van de familie Steegenga ook met een brand- lichterlaaie. De Balkster brandweer kon je te kampen. Door dakvernieuwingsvverk- zaamheden aan het huis ernaast, wat moest geschieden met mastiek, raakte een stuk zink dusdanig verhit, dat het hout eronder vlam vatte. Het gevolg was het uitbranden van de bovenwoning van de groentewinkel. De schadecijfers zijn ook hier vooralsnog onbekend. De hulpverleningswagen is uitgerust met schikbaar en de wagen heeft een apparatuur waarmee in korte tijd in hun sterke schijnwerpers, een generator, een lier auto’s beknelde automobilisten bevrijd en allerlei beveiligingsapparatuur. De wagen kunnen worden. Ook is er een kraan be- kost vier ton. Voor de verbindingswagen

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1