I na 5PBRT PLO pas volwaardig partner erkennen van staat Israël Meerderheid b. en w. Sneek wil Swettestate afbreken SJSEKER'HKQERIER Oud- Schamegoutumerhoofd afzetbevordering buitenland ministerie landbouw visserij „Wigledam” boekte tienduizendste Radio Fryslan in oktober van start met middaguitzendingen Dr. Van der Klaauw in Sneek lt Ui O Jfll J® J I en A A Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSER ADEEL IJLST ap* f Jij o» NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD gramma gaat dinsdag 2 oktober de lucht in. Ontvangst stadhuis Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDERHEM e.o. (vervolg zie pagina 35) Bespreking struktuurplan door gemeenteraad De gemeenteraad van Sneek zal op dinsdag 9 oktober tijdens een speciale raadsvergadering in de muziekschool aan de Looxma- straat het struktuurplan voor de binnenstad en het verkeerscirku- latieplan bespreken. De vergade ring begint ’s middags om vijf uur met een aantal gewone agen dapunten. Na de pauze wordt de bespreking om half acht ’s avonds voortgezet met de behan deling van het struktuurplan en het verkeerscirkulatieplan. - (vervolg zie pagina 27) Familie Westhiner was bezig in Rauwerderhem Hei Sneeker Nieuwsblad is een en de In verband met het vertrek van de heer P.D.D. Huijgens, hoofd af zetbevordering buitenland van het Ministerie van Landbouw en Visserij, per 15 oktober, is met ingang van die datum als opvol ger benoemd de oud-Scharne- goutumer ir. Klaas Anne de Jong. Op dit ogenblik is de heer De Jong landbouwattaché bij de Nederlandse ambassade te Da mascus. „Gastfrij” gecombineerde uitgave van Bij het inslaan van de weg naar per week. De dagprogramma’s meer zendtijd gaat Radio Fryslan worden uitgezonden tussen half met ingang van het nieuwe win- één en één uur op de dinsdagen, terschema van start met middag- woensdagen, donderdagen en op uitzendingen, voorlopig viermaal vrijdag. Het eerste middagpro- iV A I’ 4 1 SNEEKER NIE -t straks het woord zal mogen voeren in de assemblée. De PLO is immers geen land. kwam met een milieu-vriendelijk roeibootje van haar woning aan het Kruiswater de Houkesloot overge- Vanavond, aanvang 19.00 uur, wordt in de C-Kanhal te Sneek een volleybakdriekamp gespeeld tussen het nationaal militair team, het groningse Oranje Nassau (verleden jaar gepromoveerd naar de eerste divisie) en Animo. Dit alles in het kader van de voorbereiding van het militaire team op een grote inter nationale wedstrijdenreeks. Met belangstelling wordt de kracht van Oranje Nassau tegemoet gezien. Daarin spelen onder meer Alex Posthuma, Ab Deurman en A. Hartlief. Het gemeentebestuur ontvangt op dins dag 2 oktober de inwoners die zich het afgelopen halfjaar in Sneek gevestigd hebben. De uitnodigingen voor deze ken nismakingsbijeenkomst in het stadhuis zullen binnenkort worden verzonden. o/ paspoort en nog een paar typische souvenirs. Jeugdherberg-beheerder K. Lok overhandigde mejuffrouw Rozema een enveloppe met vijftig konsumptiebonnen. Om een rondje te kunnen geven. De geste werd door de jonge Osdorp-Amsterdam- mers met gejuich begroet. Mevrouw Jellie Lok-Koornstra kwam nog met een ruikertje rozen aandragen. Op de foto van studio Ger Dijs van links naar rechts: de heer Revet, mevrouw Unema en Jaquelien Rozema, die boekhoudkundig de I O.OOOste over nachting pleegde. In verband met de hele ontwikkeling is het kollege tot de mening gekomen, dat het belang van de instandhouding van de „Swettestate” niet opweegt tegen de daar voor nodige financiële offers. Men acht gunning tegen het hoogste, te lage bedrag, daarom niet aanvaardbaar en stelt nu voor het perceel niet te verkopen en de boerderij met bijbehorende gebouwen na ontrui ming af te breken. Eén lid van het kollege kan zich met deze zienswijze niet verenigen en is van me ning, dat, nu zich een mogelijkheid voor doet om deze karakteristieke boerderij te handhaven, (verkoop aan de hoogste Overigens zag de minister in Libanon het Op zich vond minister Van der Klaauw het potentiële kruitvat, want daar staan alle ren de positie van de PLO nog verder op te stuwen. Mogelijk achtte de heer Van der Klaauw het ook, dat de Arabische landen gekomen zich zullen richten tegen het vredesverdrag tussen Egypte en Israël. Men zal waar schijnlijk het verdrag veroordelen. Mis schien lukt het zelfs om Egypte „te veroor delen”. Loonbedrijf Faber in Rauwerd is gistermid dag ontsnapt aan de familie Westhiner. of beter gezegd aan de praktijken van een van deze mensen. Zoals bekend zijn de West- hiners slijpers van beroep, alleen komen ze veelal met veel te hoge rekeningen bij hun klanten aandragen. Dat was ook het geval bij Faber in Rauwerd. Er waren dertien boren, een zaagblad en twee messen mee genomen, die na behandeling wel werden teruggebracht, alleen was de rekening niet zoals afgesproken. Faber heeft niet betaald. Terwijl hij de politie belde nam „de grappe- maker”, zoals de heer Faber hem noemt, de benen. Hij nam de faktuur, waarop Faber 750,- had moeten invullen, mee. Inmid dels waren de nummers van de kenteken plaat van de Mercedes waarin de Westhi ner reed genoteerd. Op zaterdag 22 september orga niseert de FAC (Friese Auto cross Club) op haar eigen terrein nabij Nijland (richting Tims) het Open Fries Kampioenschap Autocross. Vanaf 11.00 uur zul len 72 crossers in het perk treden om in diverse voorrondes en hal ve finales uit te gaan maken wie zich tenslotte deze titel aan mag meten. Onder de deelnemers aan deze grootse autocrosshappe ning zullen zich ondermeer be vinden de nationale kampioenen van 1979, ’78, ’77 en ’76 en de kampioen van Hoord Holland. Om het programma voor het pu bliek zo aantrekkelijk mogelijk te maken is er voorts een speciale „Kevercross” gepland waarin tien dames en tien heren uit Gel derland het op zullen nemen te gen de vijftien beste Friese Ke- vercrossers. Daarnaast wordt er nog een snelheidsrace gehouden door 10 speciaal voor deze gele genheid gebouwde wagens. De voorbereidingen tot de middaguitzen- dingen zijn intussen vrijwel rond. Ze zullen op de zender Irnsum (FM kanaal 5 - 88,6 MHz) te beluisteren zijn, aansluitend op het ANP-nieuws van Hilversum 2. Naast de middag-uitzendingen zullen de avond programma’s van Radio Fryslan, tussen 18.00-19.00 uur, normaal gehandhaafd blijven. „De PLO voldoet op dit moment in ónze ogen niet aan de eisen die men mag stellen aan een volwaardig gesprekspartner, zolang deze Palestijnse beweging het recht van bestaan van de staat Israël niet erkent. Bovendien zijn de PLO-ers niet de demokratisch gekozen leiders van de Palestijnse vluchtelingen - misschien beter gezegd het Palestijnse volk. Het is echter volkomen uit de duim gezogen, dat de negen EEG-landen dinsdag in Dublin ruzie hebben gemaakt bij het bepalen van een gemeenschappelijke houding tegenover de PLO. In Dublin werd in grote lijnen wel een speech opgesteld, die één spreker namens de negen Europese landen zal uitspreken op de komende algemene vergadering van de Verenigde Naties in New York, maar daarin zullen op het laatste moment passages over het Midden-Oosten verwerkt worden omdat het daar momenteel gelukkig vrij rustig is”. Regelmatig worden in IJlst restauratiewerkzaamheden verricht aan panden. Al verschillende panden zijn of worden onder handen geno men. Aan de Galamagracht was deze week het huis van gemeente op zichter A. Zijlstra aan de beurt. Op het moment dat deze foto werd gemaakt werd aan Uilenburg de laatste hand gelegd aan een ander restauratiepand. De subsidie die de bewoners van de panden kunnen krijgen valt nog onder een oude regeling. Dit potje is nagenoeg leeg en een nieuwe regeling staat al op papier en zal over enige tijd in praktijk worden gebracht. Er kunnen aanvragen worden ingediend voor subsidie die in verband staan met de opzet beschermd stadsge zicht oud-IJlst”. Aldus gisteravond de minister van buiten landse zaken, dr. C. A. van der Klaauw, in een vergadering van de afdeling Sneek van Waarschijnlijk zullen de Arabische landen de WD in hotel Hanenburg. De heer Van eind september in New York zelfs probe- der Klaauw stelde dat punt van de houding tegenover de PLO even ekstra scherp om dat „een groot landelijk ochtendblad” met een opzienbarend verhaal was g~1"' over onenigheid in de rijen van de Euro pese negen inzake de Palestijnse „bevrij dingsorganisatie”. De minister had onge veer hetzelfde al gelezen in een Engelse krant, nog vóórdat de vergadering in Du blin werd geopend... Klaas Anne de Jong werd geboren op 10 april 1942 in Scharnegoutum. Hij bezocht Vier van de vijf leden van het kollege van burgemeester en wethouders van Sneek voelen voor afbraak van de zogenaamde „Swettestate”, de oude boerderij aan de Leeuwardertrekvaart nummer 1. Bij de openbare inschrijving hebben zich slechts drie kandidaten voor het kopen van de boerderij gemeld, maar de door de hoogste inschrijver geboden prijs ligt nog beneden het bedrag, dat de grond als bouwterrein zou dienen op te brengen. Door de hoogste inschrijver èn door de Stichting Oud-Sneek en de Zuidwesthoek werd gewezen op de waarde van de boerde rij vanwege haar representativiteit voor het kop-hals-romptype. In de verkoopvoor waarden werd er op gewezen, dat de bij de „Swettestate” behorende gracht - die nog gedeeltelijk intakt is - óók bij verkoop gedempt zou worden omdat deze gracht alleen tegen aanzienlijke kosten met ander water verbonden kan worden. De ligging van de boerderij is door de reeds aanwezige en geprojekteerde woningen minder gun stig geworden, hetgeen de aantrekkings kracht van adspirant kopers kennelijk heeft verminderd. Naast veel muziek en een dagelijkse ak- tualiteitenrubriek, zal het halfuur-pro- gramma telkens een studiogesprek („Gast frij") bevatten, dat over meerdere onder werpen zal gaan, van onderwijs en gezond heidszorg, tot sport en arbeidsmarkt. al een merkwaardige zaak, dat de PLO - tegen de wil van de westerse landen in - De jeugdherberg-zeilschool „Wigle dam” aan de Oppenhuizerweg in Sneek boekte dinsdag de tiendui zendste overnachting van dit jaar! roeid om deel te nemen aan een feest- Daarvoor zorgde de 14-jarige Jaque- maaltijd. Na de soep maakte ze we- lien Rozema, die zich in het gezel- reldkundig wat er aan de hand was, schap bevond van vijftig jongens en riep de blonde Jaquelien naar voren meisjes van een middelbare school en bedacht haar namens de gemeente uit Osdorp-Amsterdam, die in het na een toespraakje met een boek. De kader van een „werkweek” een trip heer P.O. Revet, van het bestuur (be door Nederland maakte. Het passe- geleidingskommissie heet dat tegen- ren van de mijlpaal was aanleiding woordig), deed er nog een fors schep- om even bij stil te staan. Wethouder je bovenop: een legpuzzel van het ge- mevrouw W. Unema-Ehlhardt meentehuis van Sneek, een Fries Het grootste deel van het middaghalf- uurtje zal aktueel zijn. Programmaleider Klaas Wielinga zegt ervan: „Het gaat hier om het benutten van zendtijd, die we al hebben, maar gewoonlijk op een andere manier gebruiken. De weg die we nu inslaan moet leiden tot meer zendtijd. De middagprogrammering zal in eerste in stantie dan ook een eksperimenteel ka rakter hebben.” Behalve nieuws en het weerbericht, zal een nieuwe rubriek wor den opgenomen, de service-rubriek, die tot doel heeft om korte informatie voor grote groepen mensen te geven, zoals mede delingen over de Friese land- en tuinbouw, berichten voor automobilisten en voor het verkeer op het water, politieberichten, ANWB-oproepen, afgelastingen enzo voorts het christelijk lyceum in Sneek en studeer de landbouwekonomie aan de landbouw hogeschool te Wageningen. Van 1968 tot 1970 was hij werkzaam als FAO-deskundi- ge in Somalië. Via het Ministerië van Buitenlandse Zaken kreeg hij een taak in het kader van ontwikkelingssamenwer king in Kenya. De Jong trad in 1974 in dienst bij het Ministerie van Landbouw en Visserij. Een jaar later werd hij adjunkt- landbouwattaché bij de Nederlandse Per manente Vertegenwoordiging bij de Voed sel- en Landbouworganisatie van de Ver enigde Naties (FAO) te Rome. Van 1977 tot begin 1979. tenslotte was De Jong als landbouwattaché verbonden aan de am bassade in Teheran. De familie De Jong woont op het ogenblik in Wyckel. SBLAD •W.' <3 2. A i i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1