Animo zegeviert over ON en’s lands verdedigers Rauwerderhem blijft voorstander van een kleinschalig bestuur Wel herindeling naar het oosten „Mededelingen Postma passen niet in verhouding Raad-Kollege” SNEKERt^KOERIER de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan en van IJLST (Vervolg zie pagina 3) Raadsvergadering Sneek begint morgen om 5 uur Veehouder in Harich verloor tien pakken hooi bij brand Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDERHEM e.o. Alhoewel b en w van Rauwerderhem kanttekeningen plaatsen bij de gemeentelijke herindeling betreffende het eigen gebied, meent het kollege dat ze haar ogen niet mag sluiten voor de werkelijkheid. „Die werkelijkheid vertoont zich aan ons als een kennelijk zeer bewust streven van de hogere overheden om aan het zelfstandige voortbe staan van onze gemeente een eind te maken, zulks ondanks de felle protesten, die van de zijde van uw raad tegen dit streven zijn ingebracht”, aldus het kollege, dat zich bezonnen heeft op het thans voorliggende voorstel tot het samensmelten van de tegenwoordige gemeenten Idaarderadeel, Utingeradeel en Rauwerderhem in een nieuwe gemeente Boarnsterhim. Hierbij is als uitgangspunt genomen een in 1975 gehouden gemeentelijke enquete. Een uitgesproken meerderheid van de bevolking sprak zich toen uit voor een samengaan met de gemeenten Utingeradeel en Idaarderadeel. De gehandikapten die in de Ma nege in Sneek paardrijles krij gen, konden zaterdag hun geluk niet op. Niet alleen was er over de hele dag een programma met allerlei aktiviteiten te paard voor hen uitgezet, maar ook mochten ze rijden in een wagentje met een paard ervoor. Dit gebeurde zo tegen de middag. Stichting Paardrijden Gehandikapten Sneek en omstreken had een open dag georganiseerd omdat men de tijd rijp vond belang stellenden te laten zien wat men onder meer door giften tot stand heeft kunnen brengen. Zowel de ouders van gehandikapten als andere belangstellenden waren erg enthousiast, en de gehandi kapten hadder erg veel pret. Veel plezier beleefden ze ook aan de polonaise die omlijst werd met muzikale klanken uit het draai orgel „De Milord”. Muziek en paarden, daar hield men het za terdag dus bij en wat de gehandi kapten betreft mag het elke dag wel open dag zijn. De fotograaf Van studio Ger Dijs maakte deze foto toen de ruiters terug kwa men van de rondrit. De antwoorden en de Schade door brand in de Suffridusstraat te Sneek Gezinsbeurs in veemarkthal in Sneek werd een grote sof Geennieuwe’ burgemeester meer voor IJlst en Sloten Naar aanleiding van recente publikaties in het Sneeker Nieuwsblad en een provinciaal dagblad, betreffende de ontwikkelingen in de „affaire" bij de stichting sociale werkplaats „Finkenburgh" in Sneek, hebben de raads leden J.D. Brouwer (CDA), G.J. v.d. Scheer (WD), J.R. Visser (PvdA) enA. Wouda (CPN) een zestal vragen gesteld aan burgemeester en wethouders. Het kollege heeft met loflijke voortvarendheid op die verzoeken gerea geerd en is met een uitgebreid kommentaar gekomen. Aangezien de zaken rondom „Finkenburgh" nogal ingewikkeld schijnen te liggen en één verkeerd woord kan betekenen, dat iemand (van wélke kant ook) zich aangevallen of op de tenen getrapt voelt, laten we vragen én antwoorden volgen zoals die woordelijk zijn gesteld in het „raadsvoorstel" dat komende dinsdagavond in de gemeenteraad van Sneek zal worden behandeld. Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uiigave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Animo is donderdag winnaar geworden van de door haarzelf georganiseerde volleybaldriekamp in de C-Kanhal te Sneek, door overwinningen op de tegenstanders Oranje Nassau Gro ningen en het nationale militaire team. SNEEKER NIEUWSBLAD I 6. Animo in gevecht met de militairen. Anton j In verband met het op de valreep aan de agenda toegevoegde punt „vragen over Finkenburgh”, is het aanvangstijdstip van de morgenavond te houden raads vergadering van Sneek vervroegd. In plaats van om half acht zal om vijf uur begonnen worden met de behandeling van de gewone agenda. Om kwart voor zeven volgt een schorsing waarna om half acht de bijeenkomst wordt voortge zet. Als eerste punt zal na de heropening van de bijeenkomst in ieder geval de zaak-Finkenburgh aan de orde komen. De vragen van de heren Brouwer, van der Scheer, Visser en Wouda: 1. Hoever gaat, naar de mening van het kollege, de vertrouwelijkheid van de in de kommissie algemene zaken aan de orde komende zaken? Welke betekenis hechten burgemeester en wethouders in dit verband aan de door het lid van de raad, de heer H. Postma, in een schrij ven aan het kollege gedane mededelin gen dat als aan bepaalde verlangens inzake de behandeling van de kwestie Finkenburgh niet werd tegemoetgeko- Voordat het kollege in een voorstel tot dit principieel gezichtspunt komt, vertelt het eerst wat het fundamentele uitgangspunt van b en w is geweest. In de eerste ronde van het proces rond de gemeentelijke her indeling schreef men onder meer: „Wij willen er geen misverstanden over laten bestaan, dat wij grote waarde hechten aan het eigene van ons gewest, dat zich vooral uit in taal en kuituur. Het is onze overtui ging. dat taal en kuituur van Friesland resultaten hebben deze pogingen ge leid? Een brandje in zijn schuur heeft veehouder L Wierstra uit Harich tien pakken hooi gekost. Hoe de brand is ontstaan is nog niet bekend, maar het vermoeden bestaat dat er sprake is geweest van hooibroei. Wierstra begon direkt met blussen en de brandweer, die snel ter plaatse was. maak te het werk voor hem af. MAANDAG 17 SEPTEMBER 1979 134ste JAARGANG No. 74 Op grond van deze overwegingen moet volgens het kollege aan een indeling van Rauwerderhem bij een oostelijke middengemeente - Boarnsterhim -de voorkeur worden gegeven boven de eer der gesuggereerde indeling bij een wes telijke middengemeente - de Greis- lachte -. blok echt moeilijk te maken, terwijl ook konditioneel de gasten hun meerdere moe sten erkennen in de Snekers. Met name Bert Jansma. Toon Gerbrands en de nieu we speler Jan Steenmeyer waren donder dag prima op dreef. men, hij bepaalde zaken in het open baar aan de kaak zou stellen? 2. Kunnen burgemeester en wethouders mededelingen doen over de problemen die zich in de relatie Finkenburgh- Koster B.V. hebben voorgedaan en op welke wijze deze tot een oplossing zijn gebracht’ 3. Welke aktiviteiten ontplooit Finken burgh momenteel op het terrein van de fabrikage van auto-accessoires en welke regelingen zijn terzake getroffen? 4. In de bewuste perspublikaties zijn uit latingen van een funktionaris van het ministerie van ekonomische zaken weergegeven, die de indruk wekken als zou Finkenburgh momenteel in strijd met gemaakte prijsafspraken handelen. Wat kunnen burgemeester en wethou ders met betrekking tot deze uitlatin gen mededelen? Welke maatregelen zijn genomen om konkurrentieverval- sing tegen te gaan? 5. Welke betekenis moet worden toege kend aan het in de publikaties genoem de schadebedrag van f 7.000.000,-? Zijn er, in afwijking van het eerder door stichtings- en gemeentebestuur inge nomen standpunt, in de afgelopen pe riode pogingen ondernomen om alsnog langs minnelijke weg tot oplossing van de geschillen te komen? Tot welke 2. Medio 1978 is de verkoop van sleepka bels en andere auto-accessoires bij Kos ter B.V. ondergebracht. Daartoe werd overgegaan omdat het met name ook door de departementen van sociale za ken en ekonomische zaken gewenst werd geacht dat Finkenburgh zich niet Naar aanleiding van de gestelde vragen delen wij uw raad het volgende mede: 1. Van de kant van ons kollege zijn in de afgelopen periode in de kommissie al gemene zaken vertrouwelijke medede lingen gedaan over aangelegenheden de Stichting Finkenburgh betreffende, waarvan wij van mening waren dat, als zij in het openbaar waren behandeld, de belangen van de stichting zouden zijn geschaad. Wanneer een lid van de kom missie meent de vertrouwelijkheid niet langer voor zijn rekening te kunnen nemen ligt het in de lijn van de ver houdingen daarvan mededeling te doen aan de kommissie en de zaak vervol gens in de openbare raadsvergadering aan de orde te stellen. Het doen van medelingen aan de pers past niet in de verhouding tussen de raad en het kollege van burgemeester en wethouders; de openbare raads vergadering is de plaats waar de raad een oordeel uitspreekt over het door het kollege gevoerde beleid en het waar nodig ter verantwoording roept. In dit licht bezien kon aan de medede ling van het lid van uw raad de heer Postma in diens schrijven van 18 september 1978 geen andere beteke nis worden toegekend dan hij voor nemens was de gang van zaken rond Finkenburgh in de openbare raads vergadering ter diskussie te stellen. Tegen vier uur in de nacht van zaterdag op zondag kwam er op 0011 een melding binnen van een brand in de woning Suffri dusstraat 8 in Sneek. De Sneker vrijwillige brandweer was snel ter plekke en had in korte tijd de brand onder de knie. Intussen was er echter in de woonkamer en de keu ken van het pand zware schade ontstaan. Het huis werd bewoond door de 24-jarige L T. V., die danig overstuur was en door de politie is aangehouden omdat men ver- moedt dat hij de brand zelf heeft aange- verkeersproblemen te land en te water rond Irnsum slechts goed tot een oplossing kunnen worden gebracht, wanneer daarbij mede het grondgebied van de tegenwoor dige gemeenten Idaarderadeel en Utinge radeel in ogenschouw worden betrokken. Bij de enquete spraken zich 12 bewoners uit voor voor de richting Leeuwarden en omgeving, 608 voor samengaan met Idaar deradeel en Utingeradeel, 131 voor Sneek en wijde omgeving en 344 voor een samen gaan met Baarderadeel en Hennaardera- deel. Het is b en w meermalen gebleken, dat het maatschappelijk en ekonomische relatiepatroon in oostelijke richting vele malen intenser is dan in westelijke rich ting. Ook is men van mening dat de De gezinsbeurs die van donderdag tot en met zondag in de Veemarkthal in Sneek was geopend, is een sof geworden. De organisator van de beurs, de heer C. Rama ker uit Amsterdam kan er met de pet niet bij, „Eigenlijk ging het direkt al mis. Acht standhouders kwamen al niet opdagen en dan was er ook nog weinig publiek. Ik organiseer veel antiekbeursen en was voor de eerste keer met een gezinsbeurs in Sneek, maar dit is toch wel droevig. Ik denk dat een beurs op basis van lederwaren, sieraden, kleding en allerlei andere zaken die je op een gewone markt kan vinden niet meer trekt. Misschien kom ik volgend jaar dan ook met een karavanshow of zo". aldus de heer Ramaker, die zaterdagavond be sloot een punt te zetten achter de gezins beurs, omdat het aantal bezoekers ook toen nog bedroevend was. De standhou- ders zagen het niet meer zitten. Minister Hans Wiegel van Binnenlandse Zaken heeft besloten de posten voor een nieuwe burgemeester voor Ijlst en Sloten niet meer open te stellen, dit in verband met het vergevorderde stadium van de gemeentelijke herindeling in Friesland. Ijlst en Sloten zullen zoals bekend opgaan in een grotere gemeente. De burgemeester van Hennaarderadeel en de burge meester van Lemsterland zullen dus voorlopig in respektievelijk Ijlst en Sloten als waarnemend optreden. Volgens GS van Friesland kan 1 januari 1984 de totale Friese gemeentelijke herindeling een feit zijn. Naar aanleiding van deze beslissing heeft het FNP-Statenlid J.B. Singelsma vragen gesteld aan het kollege van GS van Friesland. Hij vraagt GS waarom de minister deze beslissing heeft genomen. Naar zijn mening is dit vooruitlopen op de herindelingsplannen. Hij wil dit nader toegelicht zien. Vragen van Sneker raadsleden over de „affaire” Finkenburgh De eerste wedstrijd tegen het militaire team bereikte Animo twee vrij gemakke lijke setoverwinningen. De derde set die „om'e nocht" werd gespeeld, kwam op naam van’s lands verdedigers. Ook Oranje Nassau werd een „kat in het bakkie" voor Animo, zij het dat Henk Draisma, een van de ON steunpilaren, met een schouder- blessure kampte en tegen Animo niet in de Vries smasht terwijl van links naar rechts veld kwam. Opvallend was wel dat ON te Jan Steenmeyer, Bert Jansma, Anno Rege- weinig stootkracht bezat om het het Animo ling en Paul van Sliedrecht de aanval uitdekken. (Foto Studio Ger Dijs).

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1