Raad Wymbritseradeel wil spiering om kabeljauw te vangen: Burgemeester werd goed ontvangen snekerWoerier „Inzet leerlingen belonen J I Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL van en IJLST i 1 1 Ij (Vervolg zie pagina 27) Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDERHEM e.o. geweest wat betreft de ohderhandelingen met de FRAM in verband samengaan met een andere gemeente een met de route van de bus heeft de heer S. Wassenaar (CDA) gister- u" avond in de raad voorgesteld een kommissie te benoemen die zich met enkele dienstregelingen kontakt dat de nieuwe burgemeester wel 1 een vergadering verkondigd dat de realiteit dwingt tot een keus. „Of de (Vervolg zie pagina 27) Zo heerlijk als een prins. Deze be kende uitdrukking uitte dinsdag Albert Smink toen hem werd ge vraagd hoe hij zich nu voelde in zo’n prachtig versierd bed. Twee weken geleden werd de heer Smink opge nomen in het SintAntonius Zieken huis in Sneek in verband met een zware longontsteking, waarvan hij nu vrijwel genezen is. Daarom was hij dinsdag ook in staat zijn 82-ste verjaardag te vieren. Zijn kamerge noten hadden dat wel in de gaten en lieten slingers aanvoeren om zijn bed te kunnen versieren. Niemand kon binnenkomen zonder te be merken dat het voor de heer Smink een bijzondere dag was. Zijn echt genote, naast zijn bed op de foto van Studio Ger Dijs, was het uiter aard niet ontgaan dat haar man jarig was. Over enige tijd hoopt ze haar echtgenoot weer mee naar huis te nemen naar Workum, waar het echtpaar een flatje bewoond. Alhoe wel de heer Smink uiterst tevreden is over de verzorging die hij in het ziekenhuis krijgt wil hij liever weer naar moeder de vrouw, „want oost west thuis best”. en de Hel Sneeker Nieuwsblad is een De raad van Rauwerderhem is erg teleurgesteld dat in het kader van de zwaarder weegt „De kommissie die zich hier mee bezig houdt moet gemeentelijke herindeling de stem van de bevolking zo weinig invloed een bezwaarschrift hebben. Laten we protesteren. Of je er nou voor heeft gehad. Zo bleek uit een enquête in deze gemeente dat 94 procent bent of niet ze doen toch wat ze willen. We moeten ons ongenoegen van de ondervraagden voor het behoud van Rauwerderhem is. kenbaar maken”. De heer J. de Jong (CDA) liet horen dat hij het Wanneer men moet kiezen voor samensmelting, dan met Idaardera- roerend met de FNP-er eens was. Burgemeester mr. J. van der Meer deel en Utingeradeel. Dat nu toch het voorstel wordt gedaan bij deze wees erop dat wanneer de raad opheffing van Rauwerderhem van de twee gemeenten aansluiting te zoeken vond met name de heer L. Krips hand zou wijzen ze de ogen sluit voor de werkelijkheid. (FNP) een vreemde zaak, omdat naar zijn mening die 94 procent gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Pier de Boer voorzitter van „De Middelsékrite” Een verhoging van de Onroerendgoedbelasting met in één klap drie-en-twintig procent is bepaald geen peuleschil- Aangeeien er voor de drie werken sluitende letje... Hoe verkoop je zoiets met goed fatsoen aan de burgerij. Met dat levensgrote probleem worstelde dinsdag de burgemeTsterP^w' T'azemier "uit1 welke Wymbritseradeelse gemeenteraad, die als het ware met de rug tegen de muur stond omdat men bij niet-nemen reserves de heer De Vries dan wilde putten van de weinig populaire maatregel een rijksbijdrage van vier miljoen gulden over 1980 zou mislopen. In het kader van het „Integraal Struktuurplan Noorden des Lands” is Wymbritseradeel dat geld aangeboden voor: 1. Vernieuwing van de brug over de Bolswardervaart te Nijezijl, 2. rekonstruktie en verbreding van de weg Heeg- Gaastmeer en 3. vemieuwingvan de brugte Heeg. Dat zijn drie weken, die al heel lang op het verlanglijstje staan, keer-de-helft leed dan ook schipbreuk: Er is echter een totaalinvestering mee gemoeid van 5,8 miljoen gulden. Ministeries willen daar vier miljoen in bijdragen, als Wymbritseradeel er voor zorgt dat de resterende 1,8 miljoen op tafel komt. situatie blijft zoals het is, of geen openbaar vervoer in IJlst”. Omdat het kollege van b en w in het verleden niet erg suksesvol is bestuur te hebben gehad vindt de raad het deze problematiek bezig gaat houden. Zwaar hierin weegt de Ylös- Over de heer Abma mets anders dan lof. De tinslaan, die niet berekend is op bussen. Het kollege had hierover en in raadsleden hadden ook wel in gedachten verband met het veranderen van enkele dienstregelingen kontakt dal: de ™euwe burgemeester wel eens m gehad met de FRAM. De voormalige burgemeester heeft in een g’^nten^To^ een zakelijke aanpak het verste kan ko men. Met de heer Abma zijn de belangen het beste te dienen. In het voordeel van de SYMPATHIE I I - SNEEKER NIEUWSBLAD 94% is voor behoud gemeente FRAM-troubles op te lossen ■I Raad IJlst vormt kommissie om zo werd gezegd jongste raadslid, de heer J. Wierstra, een welkomstwoord gevoerd. Al lereerst echter zei hij dat drie frakties het betreuren dat Ijlst geen „eigen" burge meester meer krijgt. En dat dat ook bete kent dat Ijlst geen burgemeester krijgt tot de herindeling een feit is. Na zeven eeuwen stadsrechten te hebben en altijd een eigen De heer Jan Terra (CDA) heeft de vroedschap van Rauwerdahem dinsdagavond tijdens de raadsvergadering voorgesteld om de school in Irnsum, waarvan de leerlingen oud-papier ophalen, een soort van subsidie te verlenen. Terra meende dat deze inzet van de leerlingen de gemeente heel wat uurtjes werk bespaart en dat dit wel gehonoreerd mag worden. „Het zou ook een stimulans voor ze zijn ermee door te gaan”. Wethouder René Poppen dacht dat er een onzinnige situatie zou ontstaan wanneer men hier aan zou toe geven. Wethouder IJ. Damsma stond wel achter het voorstel van Terra. Burgemeester mr. J. van der Meer vond dat men de gedachtengang van het CDA-raadslid wei mee kon nemen. alleen de twee PvdA’ers stemden voor, de andere dertien tegen. begrotingen op tafel moeten komen, vroeg burgemeester B.W. Cazemier uit welke DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1979 134ste JAARGANG No. 77 F. ATTEMA (CDA) toegestoken hand vatten In dit nummer is als bijlage opgenomen „Uit de Marktstraat” (voorlichtingsorgaan van de gemeente Sneek). En daar lag dan het dilemma ten voeten uit. Ook een netelig probleem, dat in het verloop van de besprekingen zo op’t oog aardig gladgestreken kon worden, onder meer door de zonnige kant zonniger voor te stellen en de schaduwzijde wat don kerder. Twee raadsleden zagen de ma- nier-waarop, ook na lang heen en weer praten, niet helemaal zitten. Die twee vormden de PvdA-fraktie en waren de heer P. de Vries en mevrouw T.N. Dorré- boom-Rosenboom. Dit duo wilde uiter aard ook graag de subsidie „binnenha len”, kon zelfs akkoord gaan met een verhoging van de OGB met de voorge stelde 23 procent. Dat laatste, zo stelde de heer De Vries, zou dan echter moeten gebeuren in twee etappen: de helft in 1980 en de andere helft in 1981. De klap zou dan wat minder hard en rigoreus aankomen. om het gat te dichten. Die reserves zijn althans op dit moment (nog) niet beschik baar. Eksakt bleek De Vries dat niet te kunnen aangeven en zijn voorstel van twee- mee hebben, en de andere raadsleden met hem. ..Het wordt voor de raad irritant dat het zo lang duurt aldus de heer Wasse naar. Besloten werd om en dat was ook het voorstel van de heer Wassenaar - om uit elke fraktie één'persoon te benoemen die zitting zou krijgen in de kommissie. H. Veldwiesch (Gem. Bel.), J. Stokker (PvdA) en E. D. de Vries (CDA). Zullen deze kommissie vormen. Burgemeester drs. M. Abma, die de vergadering voor de eerste echter ook met het sekretariaat bezig houden. „Het is een waarborg voor het goed en optimaal funktioneren van de sekretaris dat u altijd een administra tieve belangstelling heeft gehad. Ik hoop dan ook dat u zich met veel enthousiasme in onze problemen zult storten. De raad Ijlst ziet het met burgemeester Abma tot 1984 dan ook wel zitten", besloot de heer Wierstra zijn verhaal. Fors ogende verhoging nodig van de onroerend goedbelasting Rauwerderhem: beslissen om voor Greidslachte behoed te blijven Wethouder Renè Poppen: herindeling vind ik grote onzinnige boel Burgemeester J. VAN DER MEER - Doodsbenauwd voor Greidslachte - ■iivwo M>vnrz>rT»»Mt>£ ^roo* iwm aa cataraasaa P. DE VRIES (PvdA) twee keer de helft Frans Langemeijer (PvdA) kon wat dat betreft wel met de voorzitter meegaan. „Van de ene kant ben ik ongelukkig met het voorstel. Anderzijds denk ik dat we de zaak reëel moeten bekijken. Principieel zouden we het er niet mee eens moeten zijn. Toch staan we in ons verkiezings programma niet ongenuanceerd tegenover de herindeling. We hebben drie vragen gesteld, namelijk: wat zijn de redenen, taken van de’gemeente, en verklaren waar om een en ander noodzakelijk is. Nu Het Waterschap „De Middelsékrite" heeft een voorzitter. Nadat hij op de eerste vergadering van het Waterschap al was aanbevolen is Gedeputeerde Staten ak koord gegaan met de benoeming van de heer Pier de Boer. De funktie geldt voor zes jaar en is ingegaan per 1 september. De Boer is 56 jaar en woont in Tirns. Hij is veehouder en door zijn kontakten met melkfabriek „De Takomst" heeft De Boer zich kunnen opwerken tot voorzitter van deze organisatie. van Ijlst is geboren; dan sta je al dicht bij de even kort maar bondig op. „De raad Ijlst keer was in Ijlst werd ter inleiding door het, heeft u de zaken snel verwerkt en dat heeft juist te zeggen dat we het wel zien zitten met Ijlst, want klein kan groot zijn". Hij gaf toe een grote verbondenheid met Hen- naarderadeel te hebben. „De eerste liefde is meester wordt voorgesteld, wordt niet je sympathie en genegenheid kan hebbent een ancjere gemeente. Ik ben blij dat (vervolg zie pagina 17) Wassenaar kon en kan hier nog geen vrede keer leidde, wenste de kommissie „een goede reis naar de Fram". Omdat het voor de heer Abma de eerste hele ommekeer. „Het spijt Ijlst dat we niet meer in aanmerking komen voor een eigen - gemeente". heer Abma is het feit dat hij onder de rook Burgemeester Abma reageerde hier nog i 1 bevolking. In de korte tijd dat u hier bent zoekt een zakelijke benadering. Dan is het vertrouwen bij de raadsleden gewekt”. In de brief van de kommissaris, waarin de heer Abma als waarnemend burge- vaa^het stïrkst maarda^luit niet uit*dat 1 gesproken over zijn funktie als sekreta ris, waarmee de heer H. W. Mumsen wel belast was. De heer Abma zal zich

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1