Onweersbui zonder veel gebliksem en gedonder Zaterdag a.s. touwtrekken Plaatselijk Belang te Workum 75 jaar Opening „Kettingbrêge” begin van vijfdaagse feestelijkheden IJLST snekerWkoerier aiiw»n,,an aa autuaaa ft 1 td J rl Lr! en fl bi W de gemeenten SMEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan van KJ r - w ui EH r Ml K (Vervolg zie pagina 31) Voordat burgemeester drs. B. de Vries het officiële startsein zou ge ven voor de „opening” van de brug, deze ging dus dicht, maakten enke le mensen van het gemeentebe stuur en van Plaatselijk Belang een ritje door de stad richting Süd. Voorop gingen Herauten en het muziekkorps „Studio”. Op deze foto stapt het gezelschap alweer uit. (Vervolg zie pagina 15) Aanstaande zaterdag organiseert de Touwtrekvereniging Sneek een groot opgezet tournooi op cam ping „Costa del” Potten. Het een en ander is gepland om 19.00 uur te beginnen. Het tournooi was te rea liseren dankzij de financiële steun van vele sponsors, die tevens te kenden voor de wisselbeker en de andere trofeeën. In totaal zullen ongeveer 15 topploegen uit Hol land, Friesland en Gelderland om de ereplaatsen strijden. Eisenpakket Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDERHEM e.o. Wethouder D. Berg Mouwen passen Sinds enkele weken staat de Martinitoren in de steigers. Het hoeft dus geen betoog meer dat de oorzaak daarvan in de richting van restaura tie gezocht moet worden. Maar wat is er nu precies aan de hand en wat behelsen die restauratiewerkzaamheden? De heer F. Cnossen, tech nisch ambtenaar voor onderhoudswerkzaamheden bij Gemeente werken, deed ons een en ander klaarhelder uit de doeken. (Vervolg zie pagina 31) drs. B. de Vries vond het feit van dit jubileum een mooie gelegenheid om de brug - een verbinding tussen oud en nieuw Workum - op deze en de Met de officiële opening van de kettingbrêge in Workum, dinsdag, is tevens het startsein gegeven voor de festiviteiten rond het 75-jarig Hef Sneaker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD J. Ytsma (CDA) Eisenpakket bijzondere dag officieel in gebruik te nemen. Aan de overkant van de Domp stond een schare kinderen met ballonnen in de hand die op bestaan van de Vereniging Plaatselijk Belang Workum. Burgemeester teken van de burgervader losgelaten moesten worden. Dit gebeurde nadat Workums eerste burger een toespraakje had gehouden waarin hij vertelde dat toen al begonnen was met de aanbouw van de nieuwe stadswijk nog gebruik moest worden gemaakt van de Zuiderbrug, die doorzakkingsverschijnselen vertoonde. Er werd nog even „gestoeid” met twee andere bruggen, die niet in het stadsbeeld pasten, voordat de uiteindelijke kettingbrêge werd aangelegd. Wel een dreigend samengepakte onweersbui boven de hoofden van burgemeester en wethouders, maar toen puntje bij paaltje diende te komen bleef het gebliksem achterwege en bleek het er van nature bijbehorende gedonder slechts te bestaan uit een zachtjes rommelen. Achteraf beschouwd mag men dat beeld wel schilderen van de behandeling van de ontwerpen „Struktuurplan binnenstad" en „Verkeerscirkulatieplan” in de dinsdagavond in de aula van de Muziekschool gehouden raadsvergadering van de gemeente Sneek. De bui dreef over omdat CDA-woordvoerder J. Ytsma zijn eerst zo spijpijkerhard ogende voolstellen liet ombuigen tot „proefnemingen”, die in twee gevallen ook nog een draai van honderdtachtig graden maakten. Klokke twaalf stelde burgemeester B. van Haersma Buma dan ook nuchter vast: „We kunnen dus wel zeggen, dat de Struktuur- en Cirkulatieplannen zijn vastgesteld met uitzonderingen van onderdelen waarmee we eerst proef zullen draaien. Ik geloof, dat we met deze gang van zaken wel gelukkig mogen zijn”. iw w I I SNEEKER NIEUWSBLAD Hij vertelde dat de toren onder Monu mentenzorg valt en dat zij hard toe was aan een schildersbeurt. Er werd een steiger opgetrokken om met de werkzaamheden te beginnen. Eenmaal boven aangekomen bemerkte men pas in wat voor belabberde toestand de toren zich bevond. Kompléte ming van de Singel kunnen worden beslist. 4. De afsluitingen aan het Grootzand Wethouder Berg nam het CDA-program op vijf punten onder de loep en bleek inzake de cijfertjes 2, 3 en 5 tot een bepaald akkoord met de heer Ytsma te kunnen komen. Wat de kant van afsluiting van het Kleinzand betreft bleek het CDA ook wel haar fiat te kunnen geven met een proef op drastisch te beperken: open houden van de Middenbrug tot de Eierbrug en dan bij wijze van proef alleen op de zaterda gen afsluiten. 5. De Suupmarkt gedurende de proef periode nog niét afsluiten voor alle verkeer. DONDERDAG 11 OKTOBER 1979 134ste JAARGANG No. 81 INGEZET Plaatselijk Belang werd in 1904 opge richt door S. S. Hopma. Een historische uitspraak van deze man „It giet net goed mei Warkum”. In de driekwart eeuw van haar bestaan heeft de vereniging zich bijzonder ingezet voor de stad. Gereali seerd is onder andere een rekreatiekom- pleks „It Soal” aan het Ijsselmeer. Dit initiatief heeft voor Workum belangrijke vruchten afgeworpen. stapel plannen wel eens had kunnen opblazen. Dat zouden een heleboel men sen vreselijk jammer hebben gevonden, anderen hadden waarschijnlijk de vlag uitgestoken... Het pakket van eisen van de heer Ytsma zag er in zijn maagdelijke versie drei gend voor het kollege uit. Het had de gestalte van een torpedo die de hele Werkzaamheden aan Martinitoren veelomvattender dan vermoed Het CDA lanceerde in eerste instantie de volgende dringende verlangens: 1. Het laten vervallen van de geplande vijftig parkeerplaatsen aan de Badhuis gracht en die gespaarde ruimte dan gebruiken voor bebouwing. 2. Het Kleinzand niet afsluiten aan de kant van de Singel, maar bij de Jouster- kade. De heer Ytsma wilde de lus langs de beide kanten van het Kleinzand dus laten beginnen en eindigen bij de Singel. 3. Voorlopig geen ingrijpende beslissin gen over het gebruik en eventuele veranderingen van de Singel. Eerst pro beren toestemming te krijgen de brug over de Geeuw in de eerste fase van het plan te mogen bouwen waardoor er een „noordelijke route" wordt geschapen van Kaatsland, via de nieuwe Geeuw- brug, de Almastraat en de Kanaalstraat naar de stad. Als die route-noord dan is ontsloten zou alsnog over de bestem gereikt in rusthuizen en aan zieken buiten Workum. leder binnenkomende (en pas sagier) met de trein in Workum ontvangt vandaag bloemen en daaraan een kaartje met daarop de tekst „Sunder trein lam slein”. Een herinnering aan de treinaktie van 1970. Eigenlijk zijn er bij dit plaatje geen woorden meer noodzakelijk. De door het rottings proces aangetaste koningsspil en steunbal ken spreken boekdelen. (Foto Studio Ger Dijs) „Laten we éérst de voorstellen van de heer Ytsma even op een rijtje zetten", aldus de voorzitter. En bij dat „op een rijtje zetten" bleken zowel Ytsma als wethouder D. Berg wat water bij de wijn te willen doen. Intus sen was het neuzentellen weer een gelief koosde sport geworden op de flink bezette publieke tribune. Het zou wel eens een tien-tien kunnen worden bij een stem ming over de voorstellen van het CDA zoals die er eerst lagen, (de heer W. de Boer was namelijk verhinderd de vergadering bij te wonen zodat er twintig stemmen over bleven). Of wilde de heer De Vries mis schien zijn kollega's in het kollege achter de deuren vertellen dat hij wilde „bijdraai en". Het bleven spekulaties van de neuzen- tellers, want het liep allemaal met een sisser af: de versneden wijn bleek tenslotte voor iedereen verteerbaar. Mogelijk dat de nasmaak van het goedje achteraf bij b&w het minst wrang is geweest... Een zeer belangrijk onderdeel van de vijfdaagse aktiviteiten is de aanbieding van het carillon, vanmiddag om twee uur. Dit kado wordt aangeboden door de vereniging aan de stad. Naast tal van recepties is er zaterdag voor de kinderen een kermis en buurtverenigingen gaan ’s avonds in een zeskamp in de strijd. Met deze nieuwe brug was het werk echter nog niet afgerond. De walkant van het „Süd" moest gerekonstrueerd worden. De overlast voor inwoners werd zoveel moge lijk beperkt De burgervader waardeerde het geduld van de inwoners en noemde de twee werken een mooie bijdrage aan het stadsbeeld van Workum. Ook de bijdrage van het partikulier initiatief aan het stads beeld waardeerde de burgervader zeer. Aan het jubileumfeest van Plaatselijk Be lang werd, na de opening van de brug 's middags een tentoonstelling gekoppeld die belangstellende kennis liet maken met het bedrijfsleven van Workum anno 1979. Twee oud-Workumer schilders, Jopie Huisman en Piet Schoen, verzorgden een tentoonstelling. Gisteren zijn bloemen uit- Fiat van raad op VCP met hier en daar „proefdraaien” De hele ingewikkelde diskussie vond zijn klimaks tenslotte in nogal pittige eisen van de CDA-fraktie; voorwaarden die de fundamenten van de plannen sche nen te ondergraven - èn daarbij toch ook wel de positie van de twee CDA-wethou- ders, uit wiens naam mede de plannen op tafel waren gelegd en die nu al hun fraktiegenoten tegen zich leken te krij gen. Wethouder B. de Vries kwam op het moment, dat de zaak uit de hand dreigde te lopen in de benen en vroeg een pauze waarin het hele kollege zich een ogen blikje zou kunnen beraden. 08^^. 1 r .- F: i 1 7?

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1