van Na bericht: vlag uit aan de Graaf Adolfstraat Martin Brozius met radio-opname „De lelanen” krijgt nieuwe somatische afdeling in 1980 Logika ontbrak beetje in „kwestie-Nijezijl” Demonstratie reddingswagens door BHD-Zuidwest-Friesland m qpBBT W; J |g SI UI Officieel Orgaan en de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST o (vervolg zie pagina 29) (vervolg zie pagina 29) y Judotoernooi in Sneek In navolging van een proef met huisvuilkisten in Harlingen en Sneek gaat nu ook IJlst het met de vervanger van de plastik huisvuilzak proberen. Met uitzondering van de heer H. Veldwiesch (gem. bel.) stemden de overige raadsleden met het voorstel in. De heer Veld wiesch kon zich niet verenigen met de 11,84 procent reinigingsverho- ging die geheven moet worden wanneer de kist wordt ingevoerd. Helemaal kritiekloos ten opzichte van de kist zelf was hij ook niet Met name voor oudere bewoners zag hij toch wel moeilijkheden. Aantrekkelijk voor in de tuin vond hij de kist ook niet De proefpe riode, die begin volgend jaar valt zag hij niet als graadmeter. „Ik zie Hoewel de beslissing van de hele gemeenteraad van Wymbritseradeel niet op alle punten een volkomen logisch gevolg scheen te zijn van wat er tevoren allemaal werd gezegd - zo stelde wethouder Ids Bergsma bijvoorbeeld, dat men in Nijezijl met problemen zit die er ook écht wel zijn - werd dinsdagavond met algemene stemmen het veelbesproken bezwaarschrift van een veertigtal inwoners van Nijezijl door de vroedschap ongegrond verklaard. Meteen werd het bestemmingsplan zodanig gewijzigd, dat het gedeputeerde staten mogelijk wordt een verklaring van „geen bezwaar” en een vergunning te verlenen voor de bouw van een nieuwe draaibrug over de Bolswardervaart Burgemees ter B. W. Cazemier voegde er eerlijkheidshalve, maar wel wat overbodig, aan toe dat de ondertekenaars van het bezwaarschrift de gelegenheid hebben beroep aan te tekenen. Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDERHEM e.o. PERSPEKT1EF Wie wordt 5 jaar op 5 december (vervolg zie pagina 39) NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en de SJLEKERHKQERIER Hei Sneeker Nieuwsblad is een en de gecombineerde uitgave van Auto onvrijwillig in IJlst ingeruild (vervolg zie pagina 39) (vervolg zie pagina 29) niet dat die kisten na twee maanden weer opgehaald worden met de mededeling: De Ulsters willen ze niet”. De heer S. Wassenaar (CDA) kon wat dit betreft wel met de gemeente belanger meegaan. „Een proef houdt over het algemeen in dat het doorgaat”. De CDA-er verwachte wel enorme klachten over de huisvuilkist «O a - Aanstaande zaterdag vindt in de Sneker Sporthal aan de Almastraat een uniek gebeuren plaats. Dan wordt er namelijk het Waterpoorttoemooi georganiseerd, dat bestemd is voor judo minnend Fries land. Bij dit gebeuren zullen zo’n 900 jongens en meisjes hun (judo)kunsten vertonen, in de leeftijd tussen zes en zeventien jaar. Nadat de ..lagere helft" van de school aan de Ooievaars laan was „gefuseerd” met de ATS werden de beide scholen Veldwiesch vond dat 11,84 procent vooral te hoog was voor Jan Modaal. Van 1977 op ,78 van 75,- naar 79,- en van 1979 op ’80 ineens van 80- naar 90,- reini gingsrechten vond hij veel te gek. „Ik wil DONDERDAG 1 NOVEMBER 1979 134ste JAARGANG No. 87 en ze meenden het beide bij het rechte eind te hebben.Men moet er maar begrip voor op kunnen brengen dat er dan eens dingen gezegd worden die men later misschien betreurt of liever anders had gezegd. Wy binne ek mar minsken”. In dit nummer is als bijlage opgenomen Informatieblad Wymbritseradeel (voorlichtingsorgaan van de gemeente Wymbritseradeel). Het schoolbestuur, de leerkrachten, de leerlingen én de ouders van de leerlingen Alle kinderen die op 5 december, dus tegelijk met Sinterklaas jarig zijn en 5 jaar worden, moeten een kaartje met naam en adres opsturen naar Sinterklaas p/a Sneeker Nieuws blad, Singel 17, Postbus 11. Al die kinderen worden dan op 17 november ’s middags om 2.30 uur verwacht in het stadhuis te Sneek. Zorg ervoor dat je kaartje vóór 8 no vember wordt ingestuurd. De op zich nog jonge Scholengemeenschap voor het beroepsonderwijs staat dus nu op drie stevige poten en één van de grote voordelen van de derde steunpilaar is, dat de leerlingen aan het eind van de tweede klasse (aan het slot van de tweejarige onderbouw) kennis gemaakt hebben met Bergsma - niet de burgemeester - kwam ook even terug op de „voorlichtingsavond” van vorige week vrijdag in het Mienskips- hüs in Ijlst, waar (na Bergsma’s vertrek overigens) enkele „harde woorden” waren gevallen. „Die avond streden twee partijen Het verzoenende gebaar in de richting van de figuren die botsten weerhield even later wethouder Bergsma er niet van om op te merken dat: „Er doodgewoon geen kans is voor het leggen van een andere brug, dan nu in de plannen is aangegeven”. Aan de andere kant garandeerde hij, dat de inwo ners van Nijezijl bij het praten over de aanleg van de toevoerwegen naar de brug in het dorp (op het programma voor 1981), alle gelegenheid zullen krijgen een grote inbreng te leveren. De jeugd van 6 tot 10 jaar zal bezig zijn van 9.30 tot 12.15 uur. Daarna volgt van 13.00 tot 15.30 uur de jeugd van 9 tot 14 jaar. Als laatste groep zullen op de matten verschij nen de leeftijdsklasse van 14 tot 17 jaar. Het hele gebeuren zal tot ongeveer 18.00 uur duren. Er zal gejudoot worden op twaalf matten, met daarbij twee officiële scheidsrechters. Opmerkelijk hierbij is dat zij „geassisteerd” zullen worden door jon gens en meisjes die dan gelijk hun prak tijklessen judo-scheidsrechter zullen af leggen. Rest nog te vermelden dat er 's middags voor jongens de gelegenheid be staat punten te behalen om de zo felbegeer de zwarte band te verkrijgen. Vijfenzestig jongens en meisjes zullen de kleuren van de stad Sneek verdedigen. Bij de bouw van het grote nieuwe verpleeg huis aan De Harste werd al rekening gehouden met de uitbreiding met een somatische afdeling van het psycho-gerea- trische gedeelte dat al is gebouwd. De somatische’afdeling zal bestaan uit drie paviljoens, aan de kant van de oude Bols- warderweg, met een aantal dienstruimten en een revalidatieruimte. De paviljoens samen nog eens ekstra aktief om de vergunning voor een Leao los te krijgen. Wat Het Dok maar niet had willen gelukken, werd door de eendrachtige samenwerking kracht bijgezet De aan vraag kwam in een stroomversnelling terecht en het recente besluit van de minister was daarvan waarschijnlijk het resultaat Bij de Algemene School voor Beroepsonderwijs aan de Graaf Adolfstraat in Sneek - door de volksmond veelal aangeduid met de naam ATS - werd deze week de vlag uitgestoken. Feestelijke reden voor dat vlagvertoon was, dat de minister vergunning had verstrekt om per 1 augustus 1980 van start te gaan met een afdeling Lager Ekonomisch en Administratief Onderwijs. (Leao) Met die toestemming was men erg in zijn nopjes omdat daarmee een prachtige afronding wordt verkregen nadat in augustus van dit jaar reeds de Scholengemeenschap voor Beroepsonderwijs was ontstaan doordat de toenmalige Algemene Technische School werd uitgebreid met de afdeling Lager Huishoud- en Nijverheidsonderwijs (LHNO) van de huishoudschool „Het Dok” dat daarmee op zijn beurt de handen wat meer vrij kreeg voor het Middelbaar Huishoud- en Nijverheids Onderwijs (MHNO). Overigens kwam die toestemming van het ministerie niet als een komplete donder slag uit een heldere hemel - toch kreeg het bericht het predikaat „mooie verrassing”, mooi genoeg voor enig vertoon in de vorm van wapperende vlaggen. Het ging hier in feite immers om een al enkele jaren oude aanvraag, die destijds werd ingediend door het bestuur van de huishoudschool Het Dok. SNEEKER NIEUWSBLAD Wijkcentrum de Spil van de Lem- merwegwijk had dinsdagmiddag vol huis. Vreemd was dit niet, want Martin Brozius de bekende presen tator van het kinderprogramma „Ren je rot” was in het centrum om samen met zijn moeder het radio programma „tien om kindershow” op te nemen. Dit programma wordt elke maandag tussen 16.02 en 16.30 uur uitgezonden via Hil versum I. Het bestuur van de wijk- vereniging had een brief ingestuurd met de vraag of de kinderen van de Lemmerwegwijk ook eens mede werking aan het programma kon den verlenen. Aan dit verzoek werd gehoor gegeven en zo werd dinsdag de opname gemaakt Stil zijn is voor kinderen altijd erg moeilijk. Dat bleek ook dinsdag. De jeugd in de leeftijd van 9 tot 12 jaar was niet stil te krijgen. Goed beschouwd waren er eigenlijk ook teveel kinde ren. Normaliter wordt het program ma met een dertigtal kinderen op genomen. Nu waren het er zeker wel honderdvijftig. Toch zat het (vervolg zie pagina 29) Bij de „lelanen” in Sneek heeft men gisteren met vreugde kennis genomen van het feit dat de minister van Volks huisvesting en Milieuhygiëne de bouw van een nieuwe somatische afdeling voor dit verpleeghuis op zijn lijst van bouw plannen voor 1980 heeft gezet Aan geen enkel verpleeghuis in het noorden van ons land werd verder toestemming ver leend voor bouw of verbouw van nieuwe of bestaande akkoinmodaties. hebben dus met enthousiasme en blijd schap van het besluit van de minister kennis genomen omdat het perspektief wordt vergroot en de mogelijkheden voor diverse beroepsopleidingen aan de school straks erg groot zijn. Wymbritseradeel verklaart het In Ijlst werd maandagmorgen de oranje kleurige Opel Kadett van de heer A. Sijper- da onvrijwillig ingeruild. Op de plaats waar hij zijn auto met kontaktsleuteltjes in het slot had geparkeerd stond even later een oude Ford. Deze bleek drie dagen daarvoor in Alkmaar gestolen te zijn. De Opel Kadett die nog steeds spoorloos is, was vrij nieuw. School voor Beroepsonderwijs krijgt in 1980 afdeling Leao bezwaarschrift-brug ongegrond „We moeten toegeven, dat de bezwaarden in Nijezijl niet zómaar wat doen; niet komen met een bezwaarschrift om het be zwaarschrift alleen. Ook niet om het ge meentebestuur nu eens lekker dwars te zit ten. Oók niet om te verhinderen dat er een brug komt We moeten wel degelijk begrip voor de ondertekenaars op kunnen bren gen, want die zitten met problemen die er echt wel zijn', aldus wethouder Ids Berg sma, die als oorzaak van zijn wat hese stem aanvoerde: het grote aantal gesprekken dat hij de laatste dagen over de kwestie heeft gevoerd... Op haar demonstratietocht langs de zestien gemeenten in de Zuidwesthoek van Friesland vertoonde de Brandweer-Hulpverleningsdienst in Sneek haar nieuwe aanwinst, namelijk een verbindings-kommandowagen en een hulpverlenings- wagen. Deze demonstratie, die perfekt uitgevoerd werd, was ondermeer bedoeld het gemeentebestuur van Sneek de mogelijkheden van beide wagens te tonen. Raad IJlst twee maanden proef met huisvuilkisten in gemeente f - is Tv 'X

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1