B. en W. Rauwerderhem: Oeletoeters op bezoek bij Kamstra’s Geslaagd muziekkonkours in Kultureel Centrum Amicitia snekerWkoerier Montessori wil graag lokaal in „Het Kompas” Oude Koemarkt Geen uitbreiding ligplaatsen bij Jachthaven Terzoolsterzijl de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en Officieel Orgaan van IJLST r 0.3 gecombineerde uitgave \*5 paraat in de leefgemeenschap in stand te kunnen houden. VOORSTEL AFBRAAK KAASPAKHUIS BIJ MAANDAG 12 NOVEMBER 1979 134ste JAARGANG No. 90 Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDERHEM e.o. FIETSPADENPLAN IN RAUWERDERHEM „INGANG” DEERSUM Inbrekers hadden het niet moeilijk bij Spaarbank van 1818 in Sneek Sneek aan en zestien laten zich komende zaterdag in Drachten horen. promotiemogelijkheid en verplicht vrij nummer; B. met puntenbeoordeling en geen promotiemogelijkheid en keus van de nummers uit verplichte lijst; C. alleen beoordeling met jury-rapport Hei Sneaker Nieuwsblad is een en de van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Automobilist ging er na aanrijding vandoor hield het echter op 10-uur-45; 26 minuten binnen de tijd... Bij leven en welzijn zal Michel Kamstra waarschijnlijk nog vele jaren worden herinnerd aan zijn geboortedag - en dan niet alléén omdat hij dan „verjaart”. Michel kwam namelijk ter wereld in de zondagse ochtenduren van de ellufde van de ellufde en die blijde gebeurtenis werd meteen doorgespeeld naar het Hoofdbestuur van de Sneker Karnavalsvereniging „De Oeletoeters” omdat het de eerste geboorte op die dag in Sneek was. Wanneer Michel zich een tikkeltje minder had gehaast om zélf met zijn ademhaling van start te gaan, dan had er zelfs een kansje ingezeten, dat hij niet alleen op de ellufde van de ellufde zou zijn geboren, maar ook om ellufuurelluf. Dat toeval zou dan „de beschermers van de ware zotheid en de onversneden kamavals- leut” helemaal tot dolle vreugde hebben gebracht Michel Kamstra Aanhangmotor weg Het kollege van b. en w. van Rauwerderhem is tegen de uitbreidings- ningsaspekten zoals de middenstand. Met plannen van de heer K. Vermeulen, eigenaar van jachthaven Terzool- déze uitbreiding is de te verdelen ruimte (Vervolg zie pagina 3) Het is al heel wat jaren geleden, dat in Sneek een konkours van harmonie en fanfarekorpsen werd gehouden. Sneek mag dan ook verheugd zijn over de proef, die de Christelijke Bond van Muziekverenigingen in Friesland deed om hier haar tiende konkours te organiseren. Zij het dan voorde helft van de korpsen, want de inschrijving is steeds zo groot dat ze in twee plaatsen wordt gehouden. Twaalf korpsen traden zaterdag in Openbaring (Vervolg zie pagina 3) Het kollege van b. en w. van Rauwerderhem is tegen de uitbreidings- sterzijl. Vermeulen wil, om de verliesgevende eksploitatie van de jachthaven te dekken, het aantal ligplaatsen met tachtig uitbreiden. Voornaamste reden voor de afwijzing van dit verzoek is, volgens het kollege, het niet laten toenemen van de rekreatieve druk op het Sneekermeer en het Prinses Margrietkanaal. Daarbij is de gemeente voornemens alleen nog het aantal ligplaatsen in de direkte omgeving van een dorp uit te breiden om zodoende een goed middenstandsap- SNEEKER NIEUWSBLAD i.’ en Om deze hoge kosten enigszins te kunnen dekken stelt het kollege voor aanspraak te doen op het Integraal Struktuurplan Noor den des Lands. Hiervoor is echter nodig de plannen reeds klaar te hebben op het moment dat het geld loskomt Om hierop in te kunnen spelen hebben b. en w. het ingenieursburo „Oranjewoud” reeds op dracht gegeven de plannen uit te werken en een offerte aan te bieden. Heemstrastraat 50. Voorop een drietal dansmariekes, die eerst de jonge moeder in de bloemetjes zette. Op de laatste officiële dag van zijn heerschappij mocht Prins Edward I vertellen wat er aan de hand was. Dat gebeurde nadat de voorzitter van de Karnavalsvereniging „De Oeletoeters” daartoe belet had gevraagd. Het voorlezen van de oorkonde liet de Prins over aan zijn sekondant: Zowel voor de veiligheid van de fietsers als om het rekreatief fietsen te bevorde ren stellen burgemeester en wethouders van Rauwerderhem de gemeenteraad voor fietspaden aan te leggen langs de BütlSnswei, de Mardyk en de Albada- en HarstaweL De kosten van deze plannen reiken tot ver over de miljoen gulden. Op de foto één van de leden van de Raad van Elf - Wil Steunebrink, die ook vaak voor Studio Ger Dijs pleegt te fotograferen... - ziet men het hele gezelschap bijeen. De kleine Mickel op de armen van Prins Ed ward, links de trotse vader met ringbaard en rechts de gelukkige moeder. Naast de grote kraag van de Prins gluurt de moeder van Willy Saskia in de lens (mevrouw Koop- mans werd voor de eerste keer grootmoe der) en helemaal rechts de moeder van Anne Kamstra, die op bezoek was bij haar zoon, schoondochter en zèstiende kleinkind. In het kader van de sanering en rekon- struktie van het dorp Deersum wil de gemeente Rauwerderhem het kaaspak- huis nabij de „ingang” van het plaatsje kopen om het na afbraak te bestemmen voor een woning. Met deze aankoop is een bedrag gemoeid van 50.000 gulden, wat volgens het gemeentebestuur voor tachtig procent zal worden vergoed door de overheid. „Wij, Prins Edward I hebben bepaald, dat aan Michel Kamstra is verleend het „Eerstgeboorterecht” op grond van het feit, dat hij is geboren op 11-11-’79. Hij is hierdoor opgenomen in de gelederen van „De Oeletoeters”. En dat betekent te vens, de Prins, „dat we hem op zijn verdere levenswandel zullen blijven vol gen tot hij een echte, grote Oeletoeter wordt”. Naast de oorkonde kreeg de kleine Michel een plak- en aantekenboek waarin zijn ouders zijn jeugd kunnen bijhouden, in woord en beeld. Er was verder een ludieke „rinkelbel” voorhan den, die een karnavalsmuziekje ten ge hore zal brengen als Michel straks aan een koordje kan trekken. Een spaarpot, een prachtige luier en een „spaarbank boekje” kompleteerde de serie geschen ken. Om te beginnen zal op Michel’s rekening een bedrag van ellufhonderd- enelluf centen gestort worden. Als dank voor het korte bezoek trakteerde de fa milie Kamstra op een pllsje-of-wat-an- ders. ■huwnux ju oaunuaw Temeer daar het waarschijnlijk beroeps inbrekers zijn geweest schijnt men in de nacht van woensdag op donderdag wei nig moeite gehad te hebben om binnen te komen bij de Bondsspaarbank van 1818 aan de Marktstraat in Sneek. Ook het branden van een gat in de ouderwetse brandkast (geen echte kluis) heeft voor de heren weinig moeilijkheden opgele verd. Vermist werd de andere ochtend een bedrag van bijna 25.000,-. Het kollege van Rauwerderhem stelt echter dat bij de aankoop van deze jachthaven deze ekstra investering al te berekenen was geweest „Wij nemen Zekere H.F.H. uit Lemmer, die zondag in Wijckel door een tegenligger in de flank werd aangereden, heeft er alles aan gedaan om aan de weet te komen, wie hem die be schadiging aan zijn auto had bezorgd. Die tegemoetkomende automobilist ging er namelijk vandoor in de richting Balk. Tot aan het dorp kon H. de auto nog in het vizier houden, maar toen werden de lichten gedoofd en verdween de auto kris-kras door de straten van Balk, zonder acht te .slaan op verkeersborden of -lichten. H. deed aangifte bij de politie, maar die heeft tot heden niet kunnen ontdekken, wie de boosdoener was. De rijkspolitie Gaaster- land stelt er wel prijs op, dat eventuele getuigen van het ongeval of de achtervol ging, kontakt opnemen met 05140-2741. Iets anders duidt er niet op, dat de inbre kers hun uitrusting helemaal kompleet hadden. Wel heeft men bij het openbran den van de brandkast gebruik gemaakt van een afschermend tentje, om te voorkomen, dat er licht van buiten zichtbaar werd. Alom waren namelijk glazen wanden. Ook het feit, dat er nog een schrijfmachine bovenop de brandkast stond - denkelijk gebruikt om het tentzeil vast te zetten - wijst in die richting. De politie vermoedt echter, dat de zuurstof voor de brander op was nadat men een gat in de deur had gebrand. Bovenin de brandkast was namelijk nog een apart kluisje. Dat heeft men wel geprobeerd open te branden, maar op dat moment is waarschijnlijk de zuurstof op geweest. In dat binnenkluisje zat echter meer geld dan er nu is verdwenen... De inbrekers hebben na het karwei de boel netjes opgeruimd. Het personeel, dat don derdagmorgen naar de bank kwam, merkte eerst niet eens dat er onbevoegden binnen geweest waren. Tot iemand zei: „Kijk... er zit een gat in de brandkast”. Het enige wat werd achtergelaten was een schroeven draaier. Naast vingerafdrukken heeft de politie tevergeefs gezocht. De heer Vermeulen voerde in zijn verzoek aan, dat hij in de afgelopen jaren verlies heeft geleden op de eksploitatie van de jachthavea Dit zou volgens hem aangevuld kunnen worden door een uitbreiding met tachtig ligplaatsen. Eén van de problemen van dit niet-renderende bedrijf is de ekstra- investering van 130.000 gulden, die nodig is gebleken voor vernieuwing van een be staande damwand. Voor moeder Willy Saskia Kamstra-Koop- mans en vader Anne Kamstra was het uiteraard véél belangrijker, dat ze verblijd werden met een gezonde zoon van zeven pond, „een mooie baby, met alles erop en eraan" zoals dat heet. Anne Kamstra, 27 jaar en elektromonteur bij Machinebedrijf U. H. Faber aan de Oude Koemarkt, kon ook blij zijn met een goede welstand van zijn 22-jarige echtgenote, die hij een jaartje geleden het huwelijksbootje binnenlood- Verder stelt het kollege, dat bij de stand- puntsbepaling omtrent het basisrekreatie- plan voor Zuidwest-Friesland in medio au gustus 1978 duidelijk te kennen is gegeven dat in de toekomst slechts kleine rekreatie- projekten bij de dorpen bevorderd zullen worden. Hierbij zullen vooral de belangen van de eigen bevolking voorop staan. Deze uitbreiding moet dan in het belang zijn van de werkgelegenheid en andere voorzie- aan, dat verzoeker bij zijn berekeningen een vergissing heeft gemaakt en deze nu probeert goed te maken met een uit breiding van het aantal ligplaatsen van de jachthaven”. Ellufhonderdenelluf centen eerstgeboorterecht voor Michel ste. Hijzelf? Prins Edward de Eerste vond, dat hij er wat pips uit zag en overhandigde hem een fles Beerenburg „om een beetje van de „schrik" te bekomen". En dan zitten we meteen in het bezoek van de delegatie van de Karnavalsvereniging met alle toestanden die daar zo’n beetje bijhoren. Om half zes gisteravond betraden de fraai uitgedoste heren de woning van de „hooggeborene” (derde etage) aan de P. De heer Frederik van R„ een Sneker die in Groningen woont, heeft bij de gemeente politie van Sneek aangifte gedaan van vermissing van zijn Johnson aanhangmo tor van drie pk. De motor is van zijn boot gehaald, die in Domp II lag. Wanneer het is gebeurd weet de heer van R. niet omdat hij pas zaterdag tot de ontdekking van de diefstal kwam en hij slechts één keer per maand zijn spullen in de haven inspek- teert. -- - - - voor ligplaatsen in Rauwerderhem ver bruikt, aldus het kollege. Het kollege van burgemeester en wethouders van Sneek voelt er niet veel voor om een leegstaand lokaal van het schoolgebouw aan de Oude Koemarkt in bruikleen te geven aan de Stichting Montessori-onderwijs te Sneek. In het pand is nog de afdeling voortgezet buitengewoon onderwijs gehuisvest van de openbare school voor moeilijk lerende kinderen „Het Kompas”. Door b en w wordt het bezwaarlijk geacht om aan het verzoek van Montessori tegemoet te komen omdat men het standpunt inneemt dat onderbren ging van een kleuterklas bij deze afdeling van „Het Kompas” niet wenselijk vindt. De akkomodatie van Amicitia leent zich na de jongste verbouwing uitstekend voor een dergelijk muziekgebeuren. Het ongehin derd kunnen inspelen in de foyer vooral is een groot pluspunt. Het bestuur van de Christelijke Bond was - bij monde van voorzitter F. Lautenbach uit Berlikum - uiterst tevreden over het verloop van dit konkours. Er waren drie kategoriën voor beoor deling: A. met puntenbeoordeling en In de derde, tweede en eerste afdeling waren het respektievelijk „Hosanna”,

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1