Route Sint en Piet 17 november SNEKEtó^KOERint Allemaal kinderpostzegels de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en Officieel Orgaan van IJLST de De uitgaven belopen f 16.697.319,94 zodat er als een appeltje voor de dorst een bedrag overblijft van f 216.516,77. Die post onvoorzien had f 100.000,- hoger künnen zijn, maar men heeft op voorhand reeds een ton opzij gelegd en in het potje gestopt voor de bouw van een zwembad. Zuidend, Kleinzand DONDERDAG 15 NOVEMBER 1979 134ste JAARGANG No. 91 Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDERHEM e.o. „KOFFIEKONSERT” Stimulans (vervolg zie pagiri’a 27) Amnesty Sneek maakt veel werk van brief aan Sovjetpresident Sneker politie pikte vier geheime zenders uit de lucht Op zaterdag 24 november wil de 1 Sint nogmaals een tocht door de stad maken en dan begint de stoet om 14.00 uur op het Veemarktter- rein. Hij rijdt dan Stationsstraat, Martiniplein, Grote Kerkstraat, Marktstraat, Kleine Kerkstraat, Kruizebroederstraat, Nauwe Burgstraat, Schaapmarktplein, Grootzand, Singel, Kleinzand, Jousterkade, Oosterdijk, Wijde Burgstraat, Nauwe Burgstraat, Schaapmarktplein, Leeuwen burg, Marktstraat, Oud Kerkhof, Stationsstraat, Veemarkt. (vervolg zie pagina 27) Hei Sneaker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en Tot de tanden gewapend begint de Stichting Jeugdtandverzorging Zuid woensdagmiddag in de nieuwe van Haersma Bumaschool te Hommerts de West Friesland met de ingebruikname van de derde „dentalcar” (tandver- terechte vreugde van de Stichting. Het betreft hier namelijk een „extra- zorgingsauto) aan de strijd tegen de „cariës”. Natuurlijk zal het resultaat ordinairy equipped dental car” om maar even in stijl te blijven. Voorde niet wel nooit zo zijn dat de tandartsen na een blik in de kindermondjes zullen engelstaligen betekent dat niet meer en minder dan een rijdende tand- zeggen: „Ik zie er geen gat meer in”, maar met deze derde wagen hebben zij artsenbehandelruimte waar menige tandarts jaloerse blikken op zou een ekstra stimulans gekregen zich vast te bijten in het probleem werpen. tandbederf. Met deze woorden onderstreepte burgemeester B.W. Cazemier (vervolg zie pagina 27) Waterpoortsgracht, Hoogend, Singel, zuidzijde, Jousterkade, Ooster dijk, Wijde Burgstraat, Nauwe Burgstraat, Schaapmarktplein, Grootzand westzijde, Hoogend, Oude Koemarkt, Oud Kerkhof, Martiniplein, Westersingel, Park straat, Wijde Noorderhorne, Kruizebroederstraat, Wijde Burgstraat, Gedempte Poorte- zijlen, Suupmarkt, Leeuwenburg, Markstraat. Plm. 2.00 uur komt de Sint met gevolg aan in „De Kolk”. Het is één en al en in meerdan een opzicht kinderpostzegels wat de klok slaat op deze foto, die dinsdagmorgen in het Postkantoor aan de Westersin gel in Sneekwerd genomenter gelegenheid van de opening van het alom en van oudsher bekende „postzegelstalletje” voor de verkoop van kinder postzegels. Aan hetopenings- ritueel werd ditmaal een bij passend aksent gegeven in verband met het feit, dat de opbrengst van de aktie ditmaal - per slot van rekening is het ’t Jaar van het Kind - ten goede zal komen aan voorzieningen voor lichamelijk, geestelijk en sociaal gehandikapte kinde ren in binnen- en buitenland. Daarbij gaat het om projekten, die zorgvuldig geselekteerd worden en die uit andere in komsten betaald kunnen wor den. Op de kinderzegels van 40, 45, 55 en 75 cent (met toeslagen van 20 of 25 cent) zijn kinderen afgebeeld uit de hele wereld. Gelukkig zijn de kinderen, die op de foto de ver grote afbeeldingen van de ze gels voor de buik houden, ge zond van lijf en leden. Ook zij (of hun ouders) zijn afkomstig uit diverse werelddelen: een hindoestaans meisje, een Chinese, een Nederlandse en een meisje, dat wel uit Suri name afkomstig zal zijn. Met uitzondering van de Sinter klaasweek zal het stalletje geopend zijn op werkdagen van negen tot twaalf uur en van twee tot vijf. Vrijwilligsters zul len tot en met de 28ste decem- bervoorde bemanning zorgen van het stalletje, waar ook een keuze gedaan kan worden uit een uitgebreid assortiment wenskaarten. (Foto Studio Ger Dijs) De vroede vaderen van Gaasterland praten vandaag over de ge meentebegroting voor 1980 - een lijst met ramingen waarvan bur gemeester en wethouders in de aanbiedingsbrief zeggen: „Bij het feit, dat het gelukt is dit jaar de stukken op een eerder tijdstip klaar te krijgen, komt nog als gelukkige omstandigheid, dat de begroting voor het dienstjaar 1980 een voordelig saldo te zien geeft”. Wat de gewone dienst betreft komt men op een standcijfer van f 16.913.836,71. (vervolg zie pagina 15) ii B'S*'”' L MH| 1 r I z F r SNEEKER NIEUWSBLAD Raad Gaasterland behandelt Ook ging burgemeester Cazemier nog even op in het verleden van de jeugd- tandverzorging en om zijn argumenten kracht bij te zetten toonde hij via cijfers aan hoe broodnodig een dergelijk initia tief was. In 1951 namelijk werd er onder de zesdeklasser van de Haagse lagere scholen een onderzoek ingesteld waarbij bleek dat 16.6% van de onderzochte kinderen een gaaf gebit had. Nog geen tien jaar later was dit percentage gedaald tot 2.4%. En de toestand in Den Haag was echter geen exceptionaal geval. De „Oldtimers” - zó oud zijn ze nu ook weer niet - onder leiding van Cees Hor dijk, geven zondagmorgen om elf uur een „Koffiekonsert” in het rekreatiegebouw- tje „De Kajuit” bij de jachthaven De Domp I. Dit soort cijfers is dan ook een grote stimulans geweest voor de realisering van de jeugdtandverzorging. Sneek had hiertoe in 1951 al het initiatief genomen met als „zwaar kaliber motor” wijlen burgemeester L Rasterhoff. De praktijkruimte was ge vestigd in het Cruycebroederhof tot 1961. Daarna verhuisde de Stichting Jeugdtand verzorging Sneek naar het oude gymna sium aan het Martiniplein en pas in 1973 werd een meer mobiele behandelruimte noodzakelijk en kwam er een dentalcar, in 1976 gevolgd door een tweede. Volgens het kollege van b en w biedt het begrotingsoverschot een goed uitgangspunt voor I licht van de minder rooskleurige toestand waar ons land zich op dit moment bevindt. „Toch zullen we ons bewust moeten zijn, dat er een beleid gevoerd moet worden, dat niet meer alle mogelijkheden biedt die we ons zelf misschien zouden wensen. Zo we dat al niet hebben gedaan zullen we reke ning moeten houden met het de recessie waarin wij ons in Nederland momenteel bevinden." Wat de uitkering uit het gemeentefonds betreft is de inkomstenraming gebaseerd op het inwoneraantal van 7380 per 1 ja nuari 1979. Verwacht wordt echter, dat installatie is beperkter, dan de CAI, die nu door de NV Westergo wordt aangelegd. fondsen die alle drie tekenden voor een bedrag van f 50.000,- en daarmee het leeuwendeel van de voor de auto beno digde f 160.000 - op tafel legden. De afdeling Sneek van Amnesty Interna tional maakt er veel werk van om zo veel mogelijk handtekeningen te krijgen on der de bekende „open brief’ aan Brezjnev, de president van de Sovjetunie. Zonder pardon werd burgemeester Caze mier in de behandelstoel gezet en werd zijn gebit door mevrouw A Huntelaar-Huber aan een nauwgezet onderzoek onderwor- pen. Van links naar rechts: Mevrouw A Huntelaar-Huber, burgemeester Cazemier (in de stoel), Henk Hellinga, Pieter Miede- ma en mevrouw Akke Troelstra. Overigens de burgemeester had geen gaatjes. De Sneker politie heeft de afgelopen twee dagen vier geheime zenders „uit de lucht geplukt”. Getrappeerd werden de 23-jarige M.A in de Noorderhoek (de naam van het „station” is nog onbekend), de 26-jarige F.I. in de Noorderhoek, die uitzond onder de naam „India Kilo Foxtrot", de 20-jarige F.L uit de Lemmerwegwijk („Bravo Ferdi nand") en zekere N.B. in de Noorderhoek („Pinokkio"). N.B. moet nog verderworden verhoord. Het zendmateriaal is in beslag genomen. installatie van de Woningstichting goed funktioneerde. Dit vereiste een aantal eksperimenten. Om storing te voorkomen werd de antenne van de oude GA1 van het Om te laten zien hoe het begonnen is. hoe het nu is en hoe het zal worden vertellen b en in het antwoord aan de heer Visser, dat bij de bouw van de EBA-flat een GA1 werd geplaatst voor ontvangst van kele FM- radiosignalen en de televisiep> 'ramma's van Nederland I en II. In '1 is die antenne geschikt gemaakt vo< ntvangst van Duitsland I en H, waarvan de ont- Aan de rechten van de huurders wordt geen tekort gedaan als de EBA-flat aan de Potterzijlstraat op de Centrale Antenne Installatie van de NV Westergo wordt aangesloten. Zij die geen abonnee wensen te worden zal slechts de ontvangst van de Duitse televisiezenders onmogelijk worden gemaakt Tegenover het minder dat die niet-abonnees dan hebben ten opzichte van de Gemeenschappelijke Antenne Instal latie staat een uitbreiding van het pakket FM-zenders en een betere kwaliteit van deze zender én de televisiezenders van Nederland I en II. Aldus het slot van het antwoord van burgemeester en wethouders van Sneek naar aanleiding van vragen die over deze kwestie waren gesteld door de heer J.R. Visser van de PvdA. Tot de tanden gewapend aan de strijd tegen „cariës” beginnen Ingebruikname „dental car” In die brief wordt een beroep op de Rus sische leider gedaan om „ter gelegenheid van de 62ste verjaardag van de Sovjet- revolutie en met het oog op de Olympische Spelen in 1980: alle gewetensgevangen vrij te laten, een einde te maken aan het mis bruik van psychiatrie en op te houden met het systematisch ondervoeden van gevan genen in werkkampen." Getekend hebben reeds burgemeester B. van Haersma Buma van Sneek. de vier wethouders mevr. W. Unema-Ehrhardt. H. vandaag de begroting voor 1980 Op EBA-flat beter de nieuwe CAI dan de verouderde GAI vangsthelderheid werd geschat op 25 tot 40 procent. In 1974 werd daar door de Woningstichting Patrimonium besloten Het heeft enige tijd geduurd voor de CAI- ten behoeve van de nieuwbouw in de wij ken Tinga en Duinterpen over te gaan op het systeem van de CAI. In de kosten van de antenne en het verdeel station is door de gemeente voor een kwart bijgedragen. De mogelijkheden van deze Deze wagen werd grotendeels mogelijk (Foto Studio Ger Dijs) gemaakt door de drie gezamenlijke zieken- Gaasterland per 1 januari 1980 zeventig inwoners meer zal hebben en dat scheelt het komende jaar, vooral gezien in het wat bet bedrag uit het gemeentefonds betreft ook nog een slok op een borrel. Gesteld kan eigenlijk wel worden, dat de post „onvoorziene uitgaven" (het „batige saldo” op de begroting) aan het begin van 1980 ongeveer f 342.000.- groot zal zijn. Hiervan kan echter slechts een bedrag van f 144.522- worden besteed, omdat het’ wettelijke deel van vijf gulden per inwoner achter de hand moet blijven, er reeds f 100.000 - voor het zwembad aan de kant is gelegd en er nog eens f 61.000.- af gaat wegen lasten waarover de raad reeds be sluiten heeft genomen. ah- j fe jjr

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1