kende zeer spannend verloop VERWIJTEN AAN PATRIMONIUM, RIJKEN KOLLEGE Schooldamkampioenschap 1979 I1U toch besloten tot nieuwbouw snekerWkoerier Omwonenden oude ATS klagen nood bij Sneker gemeenteraad Werkkommissie: toch problemen rond de vemieuwbouwingsplannen de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en Officieel Orgaan van IJLST B „Uit de Marktstraat” (Vervolg zie pagina 17) (Vervolg zie pagina 17) (Vervolg zie pagina 27) a Comelis Kan, oud-leraar in Sneek lich. opvoeding in Amersfoort overleden Pedagogische Akademie De Him gevaar loopt - van de zeven PA’s in Friesland moeten er volgens de minister straks drie verdwijnen - kwam het CDA met een zelfde soort verzoek om steun bij de raad - zeg: in eerste instantie bij de PvdA. De „Himmotie” gaat nu achter die van ’t Dok aan met de zegen van „algemene stemmen”. Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDERHEM e.o. KOFFIEKONSERT f700,- uit woning gestolen „De woningnood is herontdekt”, heette het kort geleden op de receptie van de zestig-jarige woningstich ting Patrimonium. De ene fraktie liet dat dinsdag in de begrotingsvergadering wat diplomatieker weten dan de andere: „er heerst in een bepaald opzicht woningnood in Sneek en met de woningbouw gaat het niet naar wens”. Dat wilde iedereen wel weten, het kollege van burgemeester en wethouders inkluis. Voor die toestand zijn een hoop verontschuldigingen aan te voeren, maar Patrimonium is er in de eerste plaats verantwoordelijk voor, dat zelfs het bouwvolume voor 1979 niet wordt gehaald. Het kollege gaat evenmin vrijuit, zo stelde de raad ten tweede vast. Derde konklusie: de regering is de hoofdschuldige omdat het woningbouwbeleid om de haverklap wordt gewijzigd en geen sterveling nog een touw kan vastknopen aan de regen van cirkulaires met voorschriften en opdrachten. Omwonenden van de oude ATS in de wijk Noordoosthoek in Sneek hebben ernstige klach’ten over i' ondervinden van enkele groeperingen en muziekgroepen, die gebruik maken van dit voormalige ATS-gebouw. In een brief aan de gemeente raad heeft het aktiekomité namens de omwonenden een serie kritieken (het begin van de) Priorstfaat een oplossing geuit op deze gang van zaken. Eveneens leveren zij kritiek op het gemeentebeleid, dat volgens hen weinig rekening houdt met de leefbaarheid van de omliggende straten. „Als de gemeente niet vlug paal en perk stelt aan deze voortdurende hinder, die nu al geruime tijd duurt, gaan er binnenkort nog ongelukken gebeuren”, aldus een aktie voerder. die laatste met een motie kwam waarin minister en Tweede Kamer werden kennis genomen hebben gevraagd alles te doen om het voortbestaan te verzekeren van de algemené en Nijverheids Onderwijs (de In de wandelgangen werd met nadruk verzocht het niet zo te zien, maar wat zich dinsdag in de Sneker gemeenteraad bij het hoofdstuk „onderwijs” afspeelde leek verdacht veel op „de ene dienst is de andere waard”. Nog maar kort geleden immers sloeg het CDA de hand in die van de PvdA toet (vervolg zie pagina 39) en de Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uHgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD MHNO t Dok) in Sneek. Nu ook het handhaven van de Christelijke christelijke PA te Sneek van grote betekenis is In een raadsvergadering van 19 december 1978 heeft de gemeenteraad van Sneek zich in principe uitgesproken voor het verlenen van mede werking aan vernieuwbouw van het ziekenhuis op de huidige plaats. De raad was toen niet eenstemmig in dit besluit, evenmin als het kollege van burgemeester en wethouders dat was in het aan de raad uitge brachte advies. De raad ging akkoord met het vernieuwingsbouw- plan, niettegenstaande de bezwaren, omdat het kollege voor zieken huisvoorzieningen gehele nieuwbouw de eerste 10 a 15 jaar niet moge lijk achtte. Nu heeft het gemeentebestuur, waarschijnlijk niet naar ieders verwondering, met instemming kennis genomen van het thans genomen besluit om, op grond van een aantal overwegingen, te streven naar nieuwbouw op zo kort mogelijke termijn. SNEEKER NIEUWSBLAD voor het stimuleren van vemieuwings- en ont- Ernstige kritiek van raad Dergelijke woningen vallen namelijk bui ten het bouwvolume, zouden dus zonder Aan het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten is hulp gevraagd. Dat fonds is verzocht een bouwplan te maken of te overleggen voor woningen, die aan inves teringskosten niet meer vergen dan tach tigduizend gulden, waardoor de huur onder de tweehonderd gulden per maand kan blijven. zién voor het parkeerprobleem, dat ont staan is doordat vele gebruikers van het ATS-gebouw hun wagens in de straten naast het schoolgebouw zetten. DONDERDAG 13 DECEMBER 1979 134ste JAARGANG No. 99 J.D. BROUWER ICDAJ - steun roor De Him - In ditnummerisalsbijlage opgenomen (voorlichtingsorgaan van de gemeente Sneek). Het koffiekonsert, dat met medewerking van de „Oldtimers” op 23 december gehouden zou worden is verplaatst naar zondag 16 december. Het konsert wordt dan gestart ’s morgens om 11 uur in de Kajuit, Domp I. Maandagavond heeft Piet Elzinga. aangifte gedaan van inbraak in zijn woning, Ooster- kade 19. Er werd ongeveer zevenhonderd gulden uit een bergmeubel gehaald en enkele spaarpotjes van nichtjes van Piet werden geplunderd. Men kwam door het raam binnen en ging er door de deur weer uit. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. Sint Antonius Ziekenhuis heeft Ook over PA „De Him” motie naar minister van onderwijs Evenals de gasmotie werd de konsept-motie van de heer J.D. Brouwer een beetje vertim merd zodat iedereen er zich „in kon vinden". Het stuk werd als volgt geredigeerd: Dat er naast de wereldkampioen schappen ook nog nevenaktiviteiten naast dit dam gebeuren worden ge organiseerd, moge blijken uit het feit dat gistermiddag in het wijkgebouw van de Noorderhoek om het school damkampioenschap van Sneek werd gestreden. Dit toernooi, waarvan de leiding in de bekwame handen lag van de SDC-leden Jorritsma en Sinnema, startte om half twee. De finalepar- tijen konden iets na zessen worden af gerond. Aan dit schoolkampioen- schap werd deelgenomen door veer tien scholen èn elk daarvan wist zich gesteund door een grote schare sup porters. Na een middag zweten en ploeteren konden aan de meet de prij zen worden verdeeld. De medailles konden worden uitgereikt aan de spe lers. Daarnaast kregen alle deelne mers ook nog een herinneringsvaan- tje. De winnaar kwam in het bezit van de wisselbeker. Wie dat is geworden kunt u lezen binnenin, met daarbij ook de overige uitslagen. (Foto Studio Ger Dijs). Zondag 9 december is één dag na z’n 87e verjaardag te Ajnersfoort overleden de heer Comelis Kan. Een persoon, wiens gehele leven gymnastiek was en die in het bijzon de in Sneek een stempel heeft gedrukt op deze tak van sport als beoefenaar en als le raar. Reeds in 1918 werd hij kampioen van Amsterdam, 1919 van Noord Holland en 1921 van Nederland. Na een korte militaire loopbaan - maar hetwelk steeds in z’n lesgeven en optreden merkbaar is gebleven - kwam hij via de gymnastiekverenigingen Hercules te Bodegraven. Neerlandia te Boxtel, Attila te Utrecht. Hollandia te Den Burg op 15 april 1921 als tijdelijk leraar l.o. naar Bolsward. Van hieruit begon z’n deel neming aan het Friese gymnastiekleven. Hij was leider van Lycurgus-Wilhelmina en Tonivedo te Bolsward; V. en O. te Witmar- sum; Ontwikkeling’te Langweer. S.S.S. te Oppenhuizen en mede oprichter van de afdeling Sneek van de Nederlandse Arbei ders Sportbond. In januari 1926 kwam de heer Kan als leraar lichamelijke opvoeding M.O. in vas te dienst bij de gemeente Sneek en tweeën dertig jaar lang - tot januari 1958 - heeft hij „zich intensief ingezet voor de lichamelijke opvoeding van de schooljeugd. Zijn devies voor jong en oud was: „Elke dag een paplepel lichaams-oefeningen geeft ten slotte een stevig geheel". Het eerste kontakt met „Thusnelda" werd gelegd in 1929. Hierin vond hij als leider z’n grootste levenswerk. Deze vereniging Uiteraard werden er niet alleen konklusies getrokken of met beschuldigende vingers gewezen. Er zal zo spoedig mogelijk wat aan gedaan moeten worden. Met name aan de behoefte aan kleinere en betaalbare woningen voor alleenstaanden en kleine- of onvolledige gezinnen. Onder zachte druk gaf wethouder D. Berg daarom mis schien wat voortijdig een plan prijs, dat achter de schermen al enige tijd geleefd moet hebben. veel papieren omhaal gebouwd kunnen worden en een snellere oplossing bieden dan wanneer het normale bouwvolume aangesproken moet worden. Wethouder Berg zei nog meer, al verpakte hij dat in een reeds goed aangeleerde diplomatiek-voor- zichtige termen, die er op neer kwamen dat er hier en daar een slag om de arm werd gehouden: Ter onderstreping van hun klachten hebben de buurtbewoners enkele on derzoeken verricht, die zij vergeleken hebben met de regels die de gemeente in het verleden had opgesteld voor het gebruik van dit gebouw. Zo stelt het reglement dat na tien uur’s avonds geen muziek meer gedraaid of gemaakt mag worden en om twaalf uur moet het gebouw gesloten zijn. Voor tien uur mag de geluidssterkte buitenshuis niet ho ger zijn dan veertig decibel. Met een geëikte geluidsmeter heeft het aktie komité echter na tien uur regelmatig meer dan tachtig decibel gemeten. Na twaalf uur soms meer dan zestig deci bel. I i van de plantten van de minister van onderwijs en wetenschap- school voor Middelbaar Huishoud- en Nijverheids Onderwijs (de In een brief aan de gemeenteraad maakt de hinder die zij reeds twee jaar het aktiekomité gewag van de geluidshin- der. die vaak tot drie uur’s nachts doorgaat. Eveneens willen de bewoners van de Kloosterstraat. Schoolstraat. Leliestraat en Het gemeentebestuur van Sneek schrijft in (vervolg zie pagina 39) een persbericht dat het een gelukkige omstandigheid is dat dit besluit wordt ge nomen op een tijdstip waarop de gemeente staat voor een keuze ten aanzien van de wijze van uitwerking van het deel van het bestemmingsplan Hemdijk-de Harste waarin destijds grond voor het ziekenhuis was gereserveerd. Deze grond - het gaat om plusminus zes hektare - is nog voor dit doel beschikbaar en bij het bouwrijpmaken van het gebied kan dan direkt met de toekom stige vestiging rekening worden gehouden. Eind 1978 besloot het bestuur van het Sint Anthonius Ziekenhuis, op grond van een onderzoek naar de beste lokatie voor het toekomstige ziekenhuis, om te streven naar nieuwbouw en uitbreiding van het ziekenhuis op de bestaande lokatie. Tot dat onderzoek was in november 1977 besloten in een bespreking met de Werkkommissie WETHOUDER D. BERG - zélf bouwen -

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1