THIJS VAN LEER EN ROB VAN DIJK Wymbritseradeel slaat op de valreep nog aan het inkopen IJLST snekerWkoerier fcg w B de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en Officieel Orgaan van gecombineerde uitgave (Vervolg zie pagina 3) I I I I Garage/Carport Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN, RAUWERDERHEM e.o. I Begroting 1980 In de juwelierszaak van Boonstra aan het Grootzand hebben zaterdag morgen zes kinderen een horloge in ontvangst mogen nemen. In verband met het 25-jarig bestaan van dejzaak - het jubileum werd enige tijd gele den gevierd - was een kleurwedstrijd uitgeschreven. Uit ruim tweehon derd inzendingen werden de zes mooiste kleurplaten gehaald. De makers hiervan waren verzocht een prijs in ontvangst te komen nemen. De heer J. Boonstra overhandigde de prijswinnaars een uurwerk, passend en de van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Mede op aandrang van de raadskommissie komen burgemeester en wethouders van Wymbritseradeel op de valreep van 1979 nog met een voorstel om alsnog een definitieve bestemming te geven aan het bedrag van ƒ70.000,- dat op de begroting van dit jaar stond als reserve voor het aanschaffen van materiaal voor het onderhoud van bermen, de bestrijding van gladheid van wegen en het onderhoud van bermen. Om dat besluit te kunnen nemen is de raad bijeengeroepen op vrijdagmiddag 28 december om drie uur. Het ligt in de bedoeling dan tevens de nota ten geleide bij de gemeentebegroting 1980 uit te reiken. De behandeling van die begroting zal plaats vinden op dinsdag 29 januari. bij de leeftijd, en verder was er nog een presentje voor moeders. Na de prijsuitreiking werd nog even gezel lig nagepraat met de ouders en de prijs bekeken. Van links naar rechts op de foto de makers van de mooiste kleurplaten: Marjolein Jansen, Sneek (11 jaar), Hendrika de Groot, Hommerts (8 jaar), Mirjam Palsma, Sneek (6 jaar), Sonja Sluyter, Sneek (7 jaar), Pieter Zijlstra, Sneek (11 jaar), Hendriek Huisman, Sneek (9 jaar). De fotograaf van Studio Ger Dijs zorgde voor een foto. De heer Douwe Hielkema heeft bedankt als lid van de gemeenteraad van Gaasterland waarin hij zes jaar zitting heeft gehad namens „Gemeentebelangen”. Hielkema, direkteur van het postkantoor in Balk, ziet het „gewoon niet meer zitten” en denkt beter tot zijn recht te komen als bestuurslid van Gemeentebelangen. Dat bestuur fungeert zo’n beetje als „schaduwfraktie” en als advieskollege voor de twee raadsleden die deze groep in de raad heeft. Opvolger van de heer Hielkema wordt volgens de kandidatenlijst de heer R. Wildschut uit Wyckel. Hef Sneaker Nieuwsblad is een Drie voetgangers betrokken bij ongeluk in Woudsend Voor het traditionele kerstkonsert weet het Interkerkelijk Mannenkoor „Edoza” niet alleen steeds weer de nodige belangstelling bij het Publiek op te wekken - ook nu was de Martinikerk al van te voren uitverkocht - maar tevens slaagt zij er altijd weer in door de keuze van solistische medewerking een apart kachet aan deze avonden te geven. Afgelopen vrijdag waren het Thijs van Leer op fluit en Rob van Dijk (die z’n broer verving welke door ziekte verhinderd was op te treden) op vleugel en orgel. Dit tweetal was zo sterk in het programma verweven dat ze zich in bijna alle nummers lieten horen. Solisten waren meer dan dat alleen in kerstkonsert Edoza welzijn van de gemeente te kunnen werken. MAANDAG 24 DECEMBER 1979 134ste JAARGANG No. 102 Gezien de „plaatselijke omstandighe den” krijgt Jhr. T.A.J. van Eijsinga te Rijs alsnog toestemming om bij zijn woning aan de Freule van Swinderen- laan in Rijs een garage/carport te bou wen. D. HIELKEMA (GB) - aardigheid er af - Kortom: hij heeft geen aardigheid meer in het werk als raadslid, omdat het voor hem te veel teleurstellingen met zich mee brengt In de organisatie van Ge meentebelangen denkt hij beter aan het Daarbij is gebleken, dat de garage/car port gebouwd zal worden op een plek, die zodanig is gekozen, dat geen hout gewas behoeft te worden gerooid. Ge zien die dingen is alsnog besloten me dewerking te verlenen voor het realise ren van de bouw. Voorwaarde is, dat gedeputeerde staten akkoord gaan en een verklaring van geen bezwaar willen afgeven. In de eerste vergadering van de raad van Gaasterland zullen verder nog aan de orde komen: onderwijsvoorzieningen, wijziging van de lozingsverordening riolering, kosten bewegwijzering, vaststellen van de reke- SNEEKER NIEUWSBLAD In het „Ere zij aan God, de Vader” van J. Nauta, „Jeruzalem, o stad zo hoog ge bouwd” van G. Kaspersma en het „Klokkenklank in Kerstmistijd” werd een stille hulde gebracht aan bewerkers en koordirigenten die zich in het verle den zo verdienstelijk hebben gemaakt Het uitschrijven van de ekstra raadsverga dering wordt door burgemeester en wet- Op de agenda van de raadsvergadering van dinsdag 8 januari staat reeds dat diens „geloofsbrieven" worden onderzocht en dat over zijn toelating wordt beslist, maar helemaal zeker is het niet, dat Wildschut (die verzekeringsagent is) de benoeming zal aanvaarden. Hij heeft namelijk voorlopig voor de komende vier weken bedrust voor geschreven gekregen. ■IBVWMEH ADVSnramUUD^ A VOO* «BKXK M OMmMM In eerste instantie hadden b en w geen bouwvergunning willen verlenen. Voor het weigeren daarvan had men goede redenen. Het overgrote deel van de garage was namelijk geprojekteerd op een strook grond, die bestemd is voor groenvoorzie ning. Het andere stukje voor de garage ligt in het bestemmingsplan „Rijs” en is aange wezen als „erf’; ook daarop mag eigenlijk niet gebouwd worden. De jonkheer vroeg op grond van „prakti sche omstandigheden” opnieuw een bouw vergunning aan. De dienst van gemeente werken Gaasterland heeft toen met een lid van het kollege van burgemeester en wet houders de situatie ter plaatse bekeken. „Edoza”, onder leiding van Wybren Val- kema, begon het programma met een forse uitvoering van het „Ambrosianischer Lobe- gesang” hetwelk wel in zeer sterke tegen stelling stond van het daarop volgende tere „Wach auf, mein Herz” van Bach en „Ich bete an die Macht der Liebe” van Bor- nianski. Zo’n groot, machtig mannenkoor zacht en gevoelig te horen zingen komt bij de toe hoorder zichtbaar fijner over dan het forse. Het traditioneel gezongen „Stille nacht” is Daar is bijvoorbeeld de vraag of men nog „algemene beschouwingen" wenst te hou den en hoe die bespreking in zo goed moge lijke banen kunnen worden geleid, zodat iedereen zich goed kan voorbereiden. Enke le onderlinge afspraken tussen de frakties zijn dan wel gewenst". houders meteen te baat genomen om de beschrijvingsbrief van de begroting 1980 aan de leden van de raad ter hand te stellen. In een „opmerking” over dat gebeuren zegt het kollege: „Tijdens een korte napraat na de bijeenkomst van de 28ste kan dan tevens overleg worden gepleegd over de wijze var behandeling van de begroting ’80 op 29 januari. De kommissie gemeentefinanciën heeft zich namelijk afgevraagd hoe de behandeling dient te verlopen, nu er een andere procedure bij het vooronderzoek is gevolgd. daar een goed voorbeeld van; zo ook het bijzonder mooi gezongen „Das Nachtlager von Granada”. De echte kerstsfeer sprak uit de liederen als „Er ist eine Ros entsprungen”, „Ein Kindlein so löbelich” en „The first Nowell” in een bewerking van M. Koekelkoren. ningen rekreatiebedrijf over de jaren 1976 tot en met 1978, een grondprijsherziening van het bouwterrein Bakhuizen-Industrie- terrein, een wijziging van de bezoldiging van ambtenaren van de burgerlijke stand en het verzoek om voor 1980 het rekening- courant krediet bij de bank voor Neder landse gemeenten te mogen verhogen tot twee-en-een-half miljoen gulden, een half miljoen meer dan over dit jaar. De reden voor het bedanken zijn voor de heer Hielkema van ’’persoonlijke aard” en dat houdt in dit geval onder meer in, dat men hem in de raad en van de kant van het kollege nogal kwalijk heeft genomen, dat hij „persoonlijke initiatieven” heeft ont plooid. Zo had Hielkema zélf aan een aan- nemingsmaatschappij gevraagd wat herstel van de Jan Jurjensingel en vernieuwing van de wal aan de Luts zou moeten kosten. Daarover had hij onder meer te horen gekregen dat hij bezig was geweest met „werkbesmetting”. Ook op andere punten is Hielkema het niet eens met de volgens hem minder zakelijke instelling van het gemeentebestuur. Gemeentebelanger Hielkema stapt uit de gemeenteraad Gaasterland Bijelkaar zou dat materiaal op ongeveer 90.000,- komen, maar men houdt re kening mee, dat het wel eens tegen de 100.000,- kan lopen. Vandaar dat het kollege voorstelt om 30.000,- van de post „onvoorzien” bij de gereserveerde 70.000,- te doen. Afschrijving kan plaats vinden in één jaar, zodat er geen lasten uit voortvloeien voor de begrotingen van de volgende jaren. Metéén schoon-schip dus. Drie mannen die zich op het voetpad bij de gend hout, tolde en raakte daarna met de brug van Woudsend bevonden kregen za- achterzijde van de wagen een voor hem In het voorwoord bij de begroting van dit jaar werd de reservering van de genoemde zeventigduizend gulden toegelicht. De ei genlijke aanschaffingen hebben echter nog steeds niet plaatsgehad en de raadskom missie schijnt van mening te zijn geweest, dat men het bedrag beter niet kan overhe velen naar de begroting van 1980, maar de 70.000,- nog dit jaar te besteden. Het gaat om de volgende aanschaffin gen: een automatische zandstrooier van 25.000,-, het vervangen van een maai- eenheid van 35.000,- en het aanschaf fen van een houtversnipperaar van 30.000,-. achterzijde van de wagen een voor hem terdagnacht de schrik van hun leven toen er links-staande auto. Twee mannen werden een volkswagen en rondvliegend hout op door rondvliegend hout geraakt en de hen afkwam. Oorzaak was een manoeuvre derde man kreeg een klap van de auto, van een 23-jarige jongeman uit Balk. Hij Niemand liep noemenswaardige verwon- was met een te hoge snelheid over de brug dingingen op. De bestuurder van de auto komen zetten, raakte in een slip een schut- werd een bloedproef afgenomen. Hij had te ting links van de weg, vandaar het rondvlie- diep in het glaasje gekeken.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1979 | | pagina 1